Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
27 Şubat 2020 Perşembe
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP

Bu Site ile Evinizin Altından Fay Hattı Geçip Geçmediğini Öğrenebilirsiniz

Bu Site ile Evinizin Altından Fay Hattı Geçip Geçmediğini Öğrenebilirsiniz

Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı Engin Er, vatandaşların Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün (MTA) internet sitesine girerek, evlerinin altından veya yakınından fay hattı geçip geçmediğini rahatlıkla öğrenebileceklerini ifade etti.


Türkiye'nin gündemini şu sıralar, zaman zaman unuttuğumuz deprem gerçeği oluşturuyor. Çünkü zaten uzunca fay hatları üzerinde duran ülkemiz, özellikle de şu sıralar adeta beşik gibi sallanıyor. Ülkemiz, 6.8'lik Elazığ depreminin yaralarını saramamışken ardından Manisa ve Marmaris'te yaşanan depremler, tüm Türkiye'nin yüreğini bir kez daha ağzına getirdi.

Tüm bu sorulara verilecek cevaplar, aslında bizim hayatta kalma şansımızı belirliyor. Peki, evinizin altından fay hattı geçip geçmediğini öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz?

Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı Engin Er, vatandaşların Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün (MTA) internet sitesine girerek, evlerinin altından fay hattı geçip geçmediğini rahatlıkla öğrenebileceklerini söylüyor.

Türkiye'nin deprem haritasını hepimiz biliyoruzdur. An itibarıyla gözünüzün önüne geldiğini düşündüğümüz o harita, Türkiye'nin hemen her yerinin büyük bir depremle karşı karşıya olduğunu gözler önüne seriyor. İşte MTA da bu gerçekliğin farkında ve bu yüzden de vatandaşların bilgilendirilmesi için bu önemli projeye imza atmış durumda.

Vatandaşların internet üzerinden parsellerinin veya evlerinin neresinden fay hattı geçtiğini çok net bir şekilde görebileceklerini aktaran Er, “Bugün E-devlete giriş yaptığımızda parselimizin zemin özelliklerini de görebiliyoruz. Dolayısıyla doğal afet anlamında çok net bilgilere sahip olabiliriz. Bunların yanı sıra en önemli şey binaların güvenliğidir. Binalarda mühendislik hizmeti alınmamışsa o bina güvenli bina değildir” ifadelerini kullandı.


Etiket: ekonomi dergisi, türkiye de ekonomi dergisi, en çok okunan ekonomi dergisi,


Yorumlar yükleniyor...
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR