Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
4 Haziran 2020 Perşembe
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP

Karaciğeri Temizlemek İçin 7 Temel Besin

Karaciğeri Temizlemek İçin 7 Temel Besin

Karaciğer gece gündüz demeden çalışan, yediklerimizi ayrıştırıp protein üretimi sağlayan, kandaki şeker miktarını ayarlayan muazzam organ... Karaciğerinize iyi bakmak isteyip toksinlerden arındırmak için haydi buraya!


Brokoli

brokoli ile ilgili görsel sonucu
Brokoli parlak yeşil rengiyle yüksek miktarda klorofil içerir ve kanser önleyici özelliği vardır. İçinde bulunan fazla miktarda lif maddesi, karaciğerin toksinleri vücuttan atmasına yardımcı olur kansere yol açan maddelerden arındırır. Olağanüstü bir E vitamini kaynağı olmasıyla da, brokoliyi harika bir kanser önleyici olarak değerlendirebiliriz.

Pancar

pancar ile ilgili görsel sonucu
Pancar kanı temizleme özelliğiyle, karaciğerin kapasitesini artıran sebzelerden biridir. Vücutta oluşan hastalıklarla, mücadele için gerekli maddeleri oluşturur. İçerdiği büyük miktarda lif, pektin, betanin, demir gibi takviyelerle hücreleri destekler. Pancarda bulunan pektin kanın temizlenmesine yardım eder. Bu destekleyici maddeler, karaciğerin daha iyi çalışarak, kandaki toksinlerin daha kolay atılmasını sağlar.

Tatlı Patates

tatlı patates ile ilgili görsel sonucu
Tatlı patates, beta-karoten yönünden zengin olduğu için karaciğeri temizleyen 7 besin arasında yer alır. Bu karakteristik maddeye vücudumuzun ihtiyacı vardır. Beta-karoten, A vitamininin öncül maddesidir, karaciğerde depolanır ve ihtiyaç duyulduğunda A vitaminine dönüşür. C vitamini ve lif yükleyerek karaciğerin çalışmasını güçlendirir.

Limon

limon ile ilgili görsel sonucu


Limon, doğanın bize armağan ettiği, sayısız faydaları olan bir üründür. C vitamini deposudur ve bağırsakları, böbrekleri ve karaciğeri temizleyen etkisiyle vücudu serbest radikallere karşı korur ve buna bağlı olarak görülen pek çok hastalığa yakalanma riskini düşürür. Tuzun yerine kullandığımızda, tuzun vücudumuza yaptığı zararlı etkilerinden uzaklaşmış oluruz. Limon aynı zamanda vücuttaki zehirli maddeleri yok eder, atık maddeleri boşaltarak vücudun dengesini sağlar ve sindirim sistemini düzenler.

Elma

elma ile ilgili görsel sonucu


Günde bir elma sağlığımızı korur, kanı temizler, kötü kolesterolü düşürür, karaciğerin görevini yaparken yıpranmasını önler. Elmada bulunan malik asit, kandaki toksini söker atar. Doğal elma böcek ilacı içermez, vücut ve özellikle karaciğer için üstün bir takviye kaynağıdır.

Sarımsak

sarımsak ile ilgili görsel sonucu

Sarımsak kanı temizler, karaciğerin çalışırken zorlanmasını engeller. İçerdiği selenyum, karaciğerin yağlanmasını önler ve hastalıklardan koruma özelliğiyle karaciğere destek verir. Sarımsak karaciğerdeki proteinlerin emilimini hızlandırır ve riskli maddelerden arındırır.

Soğan

soğan ile ilgili görsel sonucu

Soğanın içinde bulunan allicin, sindirim sistemini arındırır ve karaciğeri rahatlatır. Soğan lif, flavonoidler, potasyum yönünden zengin olduğu için dolaşım sisteminden zehirli atıkları söker atar. Soğan pişirildiğinde kokusu azalır. Bazı zehirli maddelere yumruk gibi inerek, karaciğerin yükünü azaltır.


Etiket: ekonomi dergisi, türkiye de ekonomi dergisi, en çok okunan ekonomi dergisi, son dakika türkiye haberleri, ,


Yorumlar yükleniyor...
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR