Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
18 Haziran 2019 Salı
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP

Emekli Öğretmen, Geliştirdiği Sistemle Doğal Gaz Faturası Ödemiyor

Emekli Öğretmen, Geliştirdiği Sistemle Doğal Gaz Faturası Ödemiyor

Daha önce hayvan gübresinden elde ettiği biyogazla ocakta yemek pişiren Bursalı mucit, sobada ısınan sıcak suyu döşediği tesisatla dolaştırarak 90 metrekarelik evini ısıtıyor.


Bursa'nın İnegöl ilçesinde, emekli sınıf öğretmeni Mehmet Atlı, sobada ısınan sıcak suyu döşediği tesisatla dolaştırarak, 11 yıldır 90 metrekarelik evini ısıtıyor. Mucit öğretmen Atlı, daha önce de hayvan gübresinden elde ettiği biyogazla mutfaktaki ocakta yemek pişirmişti.

"İLK ETAPTA BİR KOVALI SOBA ALDIM"

2004 yılında 28 yılı tamamlayıp emekli olduğunu aktaran sınıf öğretmeni Mehmet Atlı, sobayla sadece bir odasını ısıtabildiği evinin tamamını nasıl ısıtabileceğini düşündüğünü ve sonunda bir çözüme ulaştığını belirterek, "İlk etapta bir kovalı soba aldım, kovanın yerine 20 litrelik su deposu monte ederek işe başladım" dedi.

"EVİMİN HER YERİ 25 DERECEYE KADAR ISINIYOR"

Emekli öğretmen Atlı, "11 yıl önce, evin içerisine tesisatı döşedim. Evim 3 oda, 1 salon, tümüne petekleri de yerleştirdim. Sistemi kurdum, boruları döşedim. Bir kalorifer pompası ve termostat anahtar yerleştirdim. Sobayı yaktm, ısınan su sistemde dolaşınca bütün ev ısındı. 2 yıl sonra sobayı değiştirip, sistemi maşinga denilen sobaya bağladım. Maşinga sobayı odun ve kömürle çalışan kombi konumuna getirdim. Evimin her yeri 21-22, hatta 25 dereceye kadar ısınıyor. Maliyeti 2 bin lirayı aşmayan bu sistemi sadece kapalı devre ısıtma olarak kullanıyorum. Sıcak su için güneş enerjimiz ve termosifon var" diye konuştu.

DAHA ÖNCE DE HAYVAN GÜBRESİNDEN BİYOGAZ ELDE ETMİŞTİ

Emekli öğretmen Atlı, daha önce de hayvan gübresinden elde ettiği biyogazla ocakta yemek pişirmişti.

Emekli öğretmen, 11 yıldır doğal gaz faturası ödemiyor;

haber kaynağı:yaşam haberleri

 


Etiket: Ft ekonomi dergisi, Türkiye'de en çok okunan ekonomi dergisi, , Emekli Öğretmen, Geliştirdiği Sistemle Doğal Gaz Faturasını Ödemiyor,


Yorumlar yükleniyor...
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR