Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
18 Haziran 2019 Salı
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP

Aç Karnına Kahve İçmek Zararlı mı?

Aç Karnına Kahve İçmek Zararlı mı?

Kahve içmenin sağlığımız açısından pek çok faydası bulunuyor. Fakat bu faydaları kahveyi doğru tüketirsek ortaya çıkıyor. Kahve içerken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Bunlardan birincisi aç karnına kesinlikle kahve tüketilmemesi. Uzmanlar aç karnına içilen kahvenin vücudumuza çok ciddi zararlar verdiğini ortaya koydu. Peki aç karnına kahve içmenin zararları neler? Kahve ne zaman içilmeli? Günde kaç bardak kahve içilmeli? İşte kahve ile ilgili tüm bilinmesi gerekenler...


Yediklerimizi sindirebilmemiz için midemiz doğal bir asit salgılamaktadır. Bu asitin adı hidroklorik asittir. Ancak sabahları içilen kahve salgılanan bu asidin miktarını arttırmaktadır. Boş midede asit artışını karşılayacak besin olmayınca, zamanla, vücut hidroklorik asit üretimini bu nedenle azaltmaktadır.

Bunun sonucunda ise sindirim yavaşlamaya başlıyor. Vücutta bulunan sindirilmemiş besinleri yiye bakteriler ortaya çıkıyor ve bunun en doğal sonucu olarak gaz oluşuyor. Gaz sancısı kişiyi oldukça rahatsız eden bir durumdur. Üstelik gaz sancısıyla başlayan bu sıkıntı, mide yanması, hazımsızlık gibi durumlarında yaşanmasına neden oluyor. Bu durum eğerki uzun bir süreç yaşanırsa midede reflü oluşmasına neden oluyor. Bu gibi sorunlara sadece kafein neden olmuyor. Kain içeren tüm ürünler bu sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olur.

Yapılan araştırmalara göre sabahları aç karnına içilen kahve nedeniyle ''gastrik boşalma'' meydana geliyor. Gastrik boşalma denilen şey, besinin olması gerekenden daha hızlı bi şekilde karından çıkması durumudur. Bu durumda vücuttaki vitamin ve minerallerin düzgün olarak kalmamasından dolayı besin eksikliklerine neden olur.

Yine kafein vücuttaki sıvıların atılma sürecini hızlandırmaktadır. Bu da önemli vücudun önemli mineralleri emmesi için vakit bulamamasına neden olmaktadır.

Sabahları kahve içmek bir çok soruna yol açıyor. Bunlardan bazıları; anksiyete, depresyon, astım, kan pıhtılaşması, kalp sorunları, yüksek tansiyon, böbrek hastalığı, kronik yorgunluk, kronik ağrı, migren, kısırlık, kemik erimesi, hatta diş çürümesi gibi sorunlara yol açıyor.

haber kaynağı:yaşam haberleri

 

 


Etiket: Ft ekonomi dergisi, Türkiye'de en çok okunan ekonomi dergisi, i Aç Karnına Kahve İçmek Zararlı mı?,


Yorumlar yükleniyor...
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR