Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
22 Mayıs 2019 Çarşamba
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP

Bilim İnsanları Açıkladı: İlgi Görmeyen Çocuğun Beyni Böyle Görünüyor

Bilim İnsanları Açıkladı: İlgi Görmeyen Çocuğun Beyni Böyle Görünüyor


ABD´de yapılan bir araştırma, ailesinden ilgi gören çocuklarla, ailesi tarafından ilgi görmeyen çocukların gelişimini gözler önüne serdi... Teksas´taki Çocuk Hastanesi´nde Psikiyatri Bölümü´nde görevli Profesör Bruce D. Perry, ilgiyle büyüyen bir çocuk ile ilgisiz büyüyen bir çocuğun beyin taraması sonucundaki durumunu gözler ö


ABD’deki Texas Children’s Hospital’ın Psikiyatri Bölümü’nün Başkanı Profesör Bruce D. Perry, bir makale yayınladı. Perry, çocukların yetişme tarzının beyin gelişimi için kilit rolde olduğunu duyurdu. Perry makalesinde, ailesinin ilgisiyle büyüyen bir çocuk ile ilgisiz büyüyen bir çocuğun beyin hareketlerini ve gelişimini adeta gözler önüne serdi.

3 yaşındaki iki çocuğun beyin taramalarını gösteren Perry, “Fotoğraflarda da görüldüğü gibi sol taraftaki beyin taraması, ailesinin ilgisiyle yetişen ortalama bir çocuk beyni. Öte yandan sağ tarafta ailesiyle zaman geçirmeyen ve ailesinin ilgisini görmeyen bir çocuğun beyninin taraması var. Bu çocuğun şiddet görmüş olabileceğini de tahmin ediyoruz. Bu taramalar sonucunda, sağ taraftaki çocuğun beyni yaşıtına göre daha küçük” dedi.

Perry, “Sağ taraftaki çocuğun beyninin yeteri kadar gelişmemesi gelecekte hastalıkların da habercisi. Bu çocuğun hafıza sorunu yaşaması çok olası. Öte yandan bu çocuğun bağlanma sorunları ve sosyal olarak izole bir hayat sürmesi oldukça mümkün” dedi.

haber kaynağı:sözcü


Etiket: ft ekonomi dergisi, türkiye ekonomi dergi, ekonomi dergileri, , Bilim İnsanları Açıkladı: İlgi Görmeyen Çocuğun Beyni Böyle Görünüyor,


Yorumlar yükleniyor...
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR