Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
10 Nisan 2020 Cuma
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
UZAY ile ilgili haberler
ABD’nin 50 Yıl Önce Ay’a İnsan Yollamaktaki Amacı Neydi?
ABD’nin 50 Yıl Önce Ay’a İnsan Yollamaktaki Amacı Neydi? 1969 yılında Ay´a ayak basan Neil Armstrong, devasa uzay keşiflerinin de kapılarını araladı. Birçok ülke, uzayda egemen olmak için birbiriyle yarış haline girdi. Peki, ABD neden Ay´a çıkma konusunu bu kadar önemli görüyordu?
402 Kilometre Yükseklikten Çekilen Nefes Kesici Dünya Fotoğrafı
402 Kilometre Yükseklikten Çekilen Nefes Kesici Dünya Fotoğrafı NASA, çevrimiçi olarak yayınladığı son fotoğraf ile yegane yuvamız olan Dünya´nın, 402 kilometre yükseklikten nasıl göründüğünü gözler önüne serdi.
NASA´nın Ay Yolculuğunda Kullanacağı Roketleri Test Ediliyor
NASA´nın Ay Yolculuğunda Kullanacağı Roketleri Test Ediliyor NASA’nın Ay’a yeniden insan yollamayı amaçlayan görevi Artemis 1 kapsamında yapılan çalışmalarda artık sona yaklaşılıyor. 102 metrelik mobil fırlatma platformu, son testler için hazırlanıyor.
Uzaydan Dünya´daki Yarış Pistlerinin Fotoğrafını Çeken Araba Tutkunu Astronot
Uzaydan Dünya´daki Yarış Pistlerinin Fotoğrafını Çeken Araba Tutkunu Astronot Astronot Drew Feustel, Uluslararası Uzay İstasyonu´ndaki boş zamanlarında gerekli bilgileri alarak Dünya üzerindeki yarış pistlerinin fotoğrafını çekti.
Bir NASA Araştırmasına Göre Ay, Dünya´dan Gelen Parçalardan Oluştu
Bir NASA Araştırmasına Göre Ay, Dünya´dan Gelen Parçalardan Oluştu NASA´nın Ay´ın oluşumu hakkındaki çalışmalarından birinin sonuçları, Ay´ın Theia isimli gök cisminden meydana geldiği fikrinin yanlış olduğunu ortaya koydu. Dünya´nın uydusu Ay´ın nasıl oluştuğu hakkında bazı detaylara değinen araştırmayı, gelin birlikte inceleyelim.
Dünyanın En Hafif Uydusu Başarıyla Uzaya Gönderildi
Dünyanın En Hafif Uydusu Başarıyla Uzaya Gönderildi Hindistan Uzay Araştırma Örgütü, Hint öğrencilerin yaptığı dünyanın en hafif uydusu Kalamsat V-2´yi yörüngeye gönderdi.
ABD ve Çin, Ay Görevi İçin Güçlerini Birleştirecek
ABD ve Çin, Ay Görevi İçin Güçlerini Birleştirecek ABD ve Çin´in uzay ajansları ortak çalışarak Ay´ın keşfi konusunda ciddi ilerlemeler kaydetmeyi kafalarına koymuş durumda.
Galaksinin Derinlerinden Gelen 13 Radyo Sinyali Keşfedildi
Galaksinin Derinlerinden Gelen 13 Radyo Sinyali Keşfedildi Galaksinin sırları arasında, zaman zaman görülüp kayboldukları için “Hızlı Radyo Patlaması” (FRB) adı verilen radyo dalgaları patlaması var. Bilim insanları, 13 yeni FRB keşfetti.
Dünyanın Bütün Uydularını Bozabilecek Gizemli Bir Anomali Keşfedildi
Dünyanın Bütün Uydularını Bozabilecek Gizemli Bir Anomali Keşfedildi Dünyanın manyetik alanı, oldukça uzun süredir hiç olmadığı kadar büyük bir zayıflama içinde. Bunun sebebi ise Afrika´nın üstünde ´bir şeyler´ olması.
Biz Gündelik Siyaseti Konuşurken Çin Ay’ın Karanlık Yüzüne İndi
Biz Gündelik Siyaseti Konuşurken Çin Ay’ın Karanlık Yüzüne İndi Çin´in "Chang´e 4" adlı insansız uzay aracı, Ay´ın güney kutbundaki Aitken havzasını incelemek üzere ´karanlık yüz´ olarak bilinen bölgeye başarı ile iniş yaptı.
Neptün Büyüklüğünde Yeni Bir Gezegen Keşfedildi
Neptün Büyüklüğünde Yeni Bir Gezegen Keşfedildi Kepler ve K2 görevleri tarafından yapılan heyecan verici gezegen keşifleri, gökbilimcilerin Dünya tarihini anlamalarına ve farklılıkların neden oluştuğunu ortaya çıkarmalarına yardımcı oluyor. Şimdi de bu görevler sayesinde, yeni bir gezegen keşfedildi.
Yıldızlar Şimdiye Kadar Ne Kadar Işık Üretti?
Yıldızlar Şimdiye Kadar Ne Kadar Işık Üretti? Bilim insanları, sayısı rakamlarla ifade edilemeyen, Big Bang´ten bu zamana kadar üretilmiş yıldız ışığını hesaplıyorlar.
NASA, Uzaya Turist Taşıma Çalışmalarına Başlayacak
NASA, Uzaya Turist Taşıma Çalışmalarına Başlayacak NASA, astronotlarla birlikte uzaya turist götürme fikri üzerinde çalışmalara başladı.
Elon Musk, Tartışma Yaratan BFR Roketinin Adının Değiştirildiğini Açıkladı
Elon Musk, Tartışma Yaratan BFR Roketinin Adının Değiştirildiğini Açıkladı Twitter´dan henüz yapım aşamasında olan BFR roketi hakkında açıklamalarda bulunan Elon Musk, roketin adını değiştirdiklerini ve gelecekte roketin yıldızlararası yolculuklarda kullanılabileceğini söyledi.
Çarpışan Galaksilerde Süper Kütleli Kara Delik Çiftleri Bulundu
  Çarpışan Galaksilerde Süper Kütleli Kara Delik Çiftleri Bulundu Evrenin kara deliklerle dolu olduğunu hepimiz biliyoruz. Zürih´teki gökbilimciler yeni kara delikler keşfetti.
Dünya´ya En Uzak Galaksi Kümesi Keşfedildi
Dünya´ya En Uzak Galaksi Kümesi Keşfedildi Dünya´dan 11 milyar ışık yılı uzaklıkta bulunan galaksi kümesi keşfedildi.
Ay´dan Düşen Gök Taşı Satıldı!
Ay´dan Düşen Gök Taşı Satıldı! ABD´nin Boston kentinde Ay´dan koparak Dünya´ya düşen bir gök taşı açık arttırma sonucu satıldı. Bu gök taşına tam 612 bin 500 dolar para ödendi.
Patlama Sonucu Oluşan, Büyük Bir Güneş Fırtınası Dünya’ya Ulaştı
Patlama Sonucu Oluşan, Büyük Bir Güneş Fırtınası Dünya’ya Ulaştı NASA tarafından tespit edilen ve Güneş atmosferindeki bir patlama sonucu oluşan fırtına perşembe günü Dünya’ya ulaştı.
Uzaydaki İlk Elektrikli Araba, Aslında Elon Musk’ın Gönderdiği Tesla Değil!
Uzaydaki İlk Elektrikli Araba, Aslında Elon Musk’ın Gönderdiği Tesla Değil! İnsanoğlunun uzay yolcuğuna ortak olan teknoloji harikaları arasında sayısız uydu, uzay teleskobu ve tabii ki gezegen kaşifleri de var. NASA’nın 26 Temmuz 1971’de uzaya fırlattığı ilk elektrikli “arabayı” hatırladınız mı? Dünyanın en pahalı otomobil reklamını bırakın ve kısa bir uzay tarihi yolcuğuna hazır olun.
Türk Girişimcilerin Uzay Aracı Dream Chaser, Yakında Uzaya Çıkıyor!
Türk Girişimcilerin Uzay Aracı Dream Chaser, Yakında Uzaya Çıkıyor! Eren Özmen ve Fatih Özmen’in başında olduğu Sierra Nevada’nın uzaydan bir uçak gibi yatay olarak iniş yapabilen uzay aracı Dream Chaser’ın uzaya fırlatılacağı tarih belli oldu.
Dünya Dışındaki İlk Ülke Olan Asgardia’nın Anayasası da Hazırlandı!
Dünya Dışındaki İlk Ülke Olan Asgardia’nın Anayasası da Hazırlandı! Uzaydaki ilk ülke olacak olan Asgardia’nın hazırlanan anayasası, neredeyse bir dünya ülkesinin anayasası uzunluğuna sahip.
Bilim İnsanlarına Göre İnsanlar, Farklı Galaksilerden Geldiler
Bilim İnsanlarına Göre İnsanlar, Farklı Galaksilerden Geldiler Bilim insanlarının yaptığı araştırmaya göre bizi yaratan maddeler, patlayan bir süpernovadan üretildi.
NASA: Dünya´dan Ayrılma Vaktimiz Çok Yaklaştı!
NASA: Dünya´dan Ayrılma Vaktimiz Çok Yaklaştı! İnsanoğlu maalesef Dünya´nın kaynaklarını akıl almaz bir şekilde tüketiyor. NASA, 60 ile 70 yıl içerisinde radikal önlemler almamız gerektiğini varsayıp ilginç önlemler alıyor.
CIA’den İtiraf: Himalayalar’da 6 Kez UFO’lara Rastlandı!
CIA’den İtiraf: Himalayalar’da 6 Kez UFO’lara Rastlandı! CIA’in yakın bir zaman önce kaldırdığı 13 milyon belge arasında, Himalayalar’daki 6 UFO’nun gözlemlendiği iddiaları da yer alıyor.
NASA, Dünya´nın En Detaylı Fotoğrafını Yayınlandı!
NASA, Dünya´nın En Detaylı Fotoğrafını Yayınlandı! Amerikan Uzay Ajansı NASA, uzayda inci gibi parlayan dünyamızın en detaylı fotoğrafını yayınladı.
NASA, Dünyanın Yakınından Geçecek Cismin Ne Olduğunu Saptayamadı
NASA, Dünyanın Yakınından Geçecek Cismin Ne Olduğunu Saptayamadı Dünyanın en büyük beyinlerinden bazıları ile çalışan ve inanılmaz derecede gelişmiş bir teknolojiye sahip olan NASA, yaklaşan cismin türünü keşfedemedi.
Mars’ta Dev Bir Kaşık Bulundu!
Mars’ta Dev Bir Kaşık Bulundu! Mars´ın yüzeyinde, kaşık şeklinde dev bir yerşekli gözlemlendi. İnternet söylentilerinden bazılarında, bunun Mars´ta yaşamakta olan bir medeniyet tarafından bilinçli bir şekilde oyulduğu ifade edildi.
Dünya´ya Yakın Bir Yıldızdan Son Derece Enterasan Sinyaller Alındı!
Dünya´ya Yakın Bir Yıldızdan Son Derece Enterasan Sinyaller Alındı! Uzaylılar bir kez daha bizler ile iletişime geçmeye çalışmış olabilir.
NASA İlk Kez Kara Delikten Çıkan Bir Şey Görüntüledi!
NASA İlk Kez Kara Delikten Çıkan Bir Şey Görüntüledi! Kara delikler hakkında bütün bildiklerimizi değiştirebilecek, son derece önemli bir olay yaşandı.
Uzaydan Geldiği İddia Edilen 5 Esrarengiz Nesne!
Uzaydan Geldiği İddia Edilen 5 Esrarengiz Nesne! Bugüne kadar birçok nesnenin bu dünyaya ait olmadığı iddia edildi. Bunlardan en popüler olan 5 tanesini sizler için bir araya getirdik.
NASA Dünya´ya Doğru Gelen UFO´yu Görünce Yayını Kesti!
NASA Dünya´ya Doğru Gelen UFO´yu Görünce Yayını Kesti! NASA, 9 Temmuz´da Uluslararası Uzay İstasyonu´ndan yaptığı canlı yayını Dünya´nın atmosferine giren UFO´nun ardından kesti. Sebebi ise belli değil.
Üç Ay İçinde Türkiye Uzay Ajansı (TUA) Kurulacak!
Üç Ay İçinde Türkiye Uzay Ajansı (TUA) Kurulacak! Başbakan Ahmet Davutoğlu, önümüzdeki üç aylık süre içinde Türkiye Uzay Ajansı’nın kurulacağını belirtti.
20 Bin Yıldıza Radyo Sinyali Gönderilecek
20 Bin Yıldıza Radyo Sinyali Gönderilecek Yıllardır Dünya dışı bir uygarlığın var olup olmadığını yabancı radyo sinyalleri arayarak sürdüren ABD’li araştırmacılar bundan böyle Evren’e kendileri radyo sinyali göndererek yanıt bekleyecek.
İlk Kez Bir ‘Süper-Dünya’ Gezegeninin Atmosferdeki Gaz Miktarı Ölçüldü
İlk Kez Bir ‘Süper-Dünya’ Gezegeninin Atmosferdeki Gaz Miktarı Ölçüldü Astronotlar, kütlesi Dünya’dan 8 kat büyük olan bir gezegenin atmosferinde hidrojen ve helyum gazı keşfetti.
Apollo 10 Astronotları, Ay´ın Karanlık Tarafında Müzik Sesi mi Duydular?
Apollo 10 Astronotları, Ay´ın Karanlık Tarafında Müzik Sesi mi Duydular? IflScience, Apollo 10 astronotlarının Ay’a yaptıkları yolculuk esnasında duydukları müzik sesiyle ilgili bir video paylaştı.
Theia Gezegeni Hakkında Kısa Bilgiler
Theia Gezegeni Hakkında Kısa Bilgiler Dünya´nın oluştuğu 4.5 milyar yıl önce Dünya ve Ay´ın oluşumu üzerinde etkili olduğu iddia edilen gezegendir.
Bilim İnsanları, Samanyolu Galaksisi’nin Arkasına Saklanmış Yüzlerce Galaksi Keşfetti!
Bilim İnsanları, Samanyolu Galaksisi’nin Arkasına Saklanmış Yüzlerce Galaksi Keşfetti! Avustralyalı bilim insanları, hassas ölçümler yapan bir teleskop sayesinde şimdiye kadar ortaya çıkmamış galaksilerin varlığını tespit ettiler.
Bilim Tarihinde Çığır Açacak Teori Kanıtlandı
Bilim Tarihinde Çığır Açacak Teori Kanıtlandı Yüzyılın başarısı: Uzay araştırmacıları Einstein´ın 100 yıl önce öngördüğü çekim dalgalarını doğrudan gözlemledi.
Bir Asteroid, Çıplak Gözle Görülebilecek Kadar Yakınımızdan Geçecek
Bir Asteroid, Çıplak Gözle Görülebilecek Kadar Yakınımızdan Geçecek "2013 TX68" isimli asteroid, Dünya´ya o kadar yakın mesefeden geçecek ki çıplak gözle bile görülebilecek.
Düşen Meteor, Hindistanlı Bir Kişinin Hayatını Kaybetmesine Neden Oldu
Düşen Meteor, Hindistanlı Bir Kişinin Hayatını Kaybetmesine Neden Oldu Hindistanlı yetkililer, geçtiğimiz Cumartesi günü düşen göktaşı sebebiyle bir otobüs şoförünün hayatını kaybettiğini bildirdi.
En parlak galaksi kara delikle parçalanıyor
En parlak galaksi kara delikle parçalanıyor Evrendeki en parlak galaksilerden biri, ortasındaki dev kara delik nedeniyle yavaşça parçalanıyor.
Dünya´nın ve Ay´ın Nasıl Oluştuğuna Işık Tutan Bir Delil Bulundu!
Dünya´nın ve Ay´ın Nasıl Oluştuğuna Işık Tutan Bir Delil Bulundu! Bazı bilim adamlarına göre Dünya´nın ve Ay´ın oluşumu, iki büyük gezegenin çarpışması sonucunda oluştu.
Lüksemburg uzayda maden arayacak
Lüksemburg uzayda maden arayacak Lüksemburg, uzayda maden aramaya yönelik sanayi sektörü oluşturmak üzere düzenleme yapacağını ve şirketlere mali teşvik vereceğini duyurdu.
Dünya’nın Bir Günü, Uzaydan Nasıl Görünüyor?
Dünya’nın Bir Günü, Uzaydan Nasıl Görünüyor? Japon meteoroloji uydusu Himawari-8’in, Dünya’nın bir gününü uzaydan kayıt altına aldığı video paylaşıldı.
´En büyük güneş sistemi´ bulundu
´En büyük güneş sistemi´ bulundu Gökbilimciler, şimdiye kadar bilinen en büyük güneş sistemini buldu.
Oturduğunuz Yerden 360 Derecelik Mars Turu Yapın
Oturduğunuz Yerden 360 Derecelik Mars Turu Yapın NASA, Curiosity Mars Rover isimli cihazıyla ayın yüzeyinde yaptığı çekimleri Facebook üzerinden 360 derecelik bir video olarak sundu.
  1     2  
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR