Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
10 Nisan 2020 Cuma
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
TÜRKİYE EKONOMİ ile ilgili haberler
Dolar güne yükselişle başladı! İşte son durum
Dolar güne yükselişle başladı! İşte son durum Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından 6,31´den alıcı buluyor. Aynı dakikalarda euro 7,07´den, sterlin ise 7,93´ten işlem görüyor.
Koronavirüs sonrası siparişler Türkiye’ye dönüyor
Koronavirüs sonrası siparişler Türkiye’ye dönüyor Çin’de ortaya çıkan ve hızla yayılan yeni tip koronavirüs sonrası kişiye özel tasarım kıyafetlerin ve ünlü markaların tasarım talepleri Türkiye’ye döndü.
Fed yetkilisinden ´faiz´ açıklaması
Fed yetkilisinden ´faiz´ açıklaması ABD Merkez Bankası (Fed) Dallas Şubesi Başkanı Robert Kaplan, bu yıl faiz oranlarında bir değişim beklemediğini belirterek, "ABD ekonomisine yönelik temel görüşüme dayanarak, yüzde 1,5-1,75 aralığındaki federal fon oranlarının genel hatlarıyla uygun olduğunu düşünüyorum." ifadesini kullandı.
Dolar Güne Nasıl Başladı? İşte Son Durum
Dolar Güne Nasıl Başladı? İşte Son Durum Dolar güne yükselişle başladı! İşte son durum Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından 6,05´ten işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro 6,56´dan, sterlin ise 7,87´den alıcı buluyor.
Resmi Gazete´de yayımlandı!! Şirketler poşetin ardından lastik, pil ve elektronik eşyalar için de beyanname verecek
Resmi Gazete´de yayımlandı!! Şirketler poşetin ardından lastik, pil ve elektronik eşyalar için de beyanname verecek Poşetin yanı sıra yılbaşından itibaren devreye giren düzenleme kapsamında, lastik, akümülatör, pil, yağ ve elektronik eşya gibi ürünler için de verilecek geri kazanım katılım payı beyannamelerinin esasları belirlendi.
Asgari ücret bugün belli olacak! Kritik toplantı saat 14.00´te
Asgari ücret bugün belli olacak! Kritik toplantı saat 14.00´te 7 milyonun üzerinde asgari ücretli çalışan asgari ücret tespit komisyonunun son toplantısını beklemeye koyuldu. 2 Aralık tarihinde ilk toplantısı yapan Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün saat 14.00´te yapacağı toplantı ile asgari ücreti açıklayacak.
Fransa hükümeti PSA-Fiat birleşmesine onay verdi
Fransa hükümeti PSA-Fiat birleşmesine onay verdi Fransa hükümeti, Peugeot´nun sahibi Fransız PSA Grubu´nun Fiat Chrysler ile birleşmesine onay verdi.
Sigarada yeni dönem! 5 Aralık´ta başlıyor
Sigarada yeni dönem! 5 Aralık´ta başlıyor Tarım ve Orman Bakanlığınca yapılan düzenlemeyle sigara başta olmak üzere tütün mamullerinde düz ve standart paket uygulamasına yarın geçilecek.
Dolar güne 5,76´dan başladı! İşte son durum
Dolar güne 5,76´dan başladı! İşte son durum Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 5,76´dan işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro 6,34´ten, sterlin ise 7,44´ten alıcı buluyor.
Kasım ayında Türkiye ekonomisine güven arttı
Kasım ayında Türkiye ekonomisine güven arttı Türkiye İstatistik Kurumu, kasım ayı ekonomik güven endeksi verisini açıkladı. Buna göre, kasım ayında ekonomik güven endeksi, yüzde 1,7 artarak 91,3 olarak gerçekleşti.
Fındık fiyatları ne kadar? İşte il il güncel fındık fiyatları
Fındık fiyatları ne kadar? İşte il il güncel fındık fiyatları Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın fındık fiyatlarını açıklamasının ardından üreticiler serbest piyasadaki fındık fiyatlarını merak ediyor. Peki serbest piyasada fındık fiyatları ne kadar? İşte il il güncel fındık fiyatları.
Ev hanımıydı İzlediği Belgeselden Etkilendi İpek Böceği Yetiştirmeye Başladı
Ev hanımıydı İzlediği Belgeselden Etkilendi İpek Böceği Yetiştirmeye Başladı Çorum´un Osmancık ilçesinde televizyonda izlediği belgeselden etkilenen ev hanımı Sultan Duman, ipek böceği yetiştirmeye başladı.
Servet Değerindeki Köpekleri Yetiştirip Yurt Dışına Satıyor
Servet Değerindeki Köpekleri Yetiştirip Yurt Dışına Satıyor Bursa´da kurduğu dernekte Tibet mastifi cinsi köpek üretip eğiten Evsin Şentürk, zamanla farklı türlere de yöneldi. Köpek fiyatlarının cinsine ve yaşına göre 4 bin liradan başlayıp 200 bin TL´ye kadar çıktığını belirten Şentürk, "Türkiye´de bu köpeklerin üretildiğini ve en kalitelisinin burada yetiştiğini anlatıp dünyaya ihracatını yapıyoruz" dedi.
Yok Böyle Bir Tutku! Otomobil Fiyatına Tespih Satılıyor
Yok Böyle Bir Tutku! Otomobil Fiyatına Tespih Satılıyor Kahramanmaraş´ta 27 senedir tespih işiyle uğraşan Erol Tütüncü her bütçeye göre tespihler olduğunu belirterek, tespihlerin özelliklerine göre fiyatlarının değiştiğini söyledi.
Vergide Esnaf Muaflığı ne Anlama Geliyor? Esnaf Muaflığı Sınırı Nedir?
Vergide Esnaf Muaflığı ne Anlama Geliyor? Esnaf Muaflığı Sınırı Nedir? Vatandaşların ticari faaliyetlerinden ötürü elde ettikleri kazançları, yaptıkları işin durumuna göre gerçek usulde ya da basit usulde vergiye tabi tutulur. Peki, vergide esnaf muaflığı ne anlama geliyor? Esnaf muaflığı sınırı nedir? Ticari işle uğraşan birçok kişi vergilendirme ile ilgili konuları merak ediyor. İşte merak edilenlerin cevapları…
´Mobil´den EFT ve Havale Yapanlar Dikkat! Bankaların Büyük Bölümü Ücret Alıyor
´Mobil´den EFT ve Havale Yapanlar Dikkat! Bankaların Büyük Bölümü Ücret Alıyor Para yollayan müşteriden neredeyse tüm bankalar artık işlem ücreti alıyor. Bankaların büyük bölümü mobil şubeden yapılan EFT işleminden 4,50 TL, havaleden ise 1,75 TL işlem ücreti kesiyor.
Mahkeme Kararıyla Üzülerek Zam Yaptı
Mahkeme Kararıyla Üzülerek Zam Yaptı Bursa´da 400 gram ekmeği 1 liraya satarak halkın duasını alan ancak diğer fırıncılar tarafından haksız rekabet iddiasıyla suçlanan fırıncı, mahkemeyi kaybedince zam yapmak zorunda kaldı. Ekmek fiyatları 1,25 liraya çıkarken, fırıncı Kazım Balaban mecburi zammı kapısına astığı yazıyla duyurdu.
Türk Kirazı ´Çin Seddini Aşmayı´ Başardı
Türk Kirazı ´Çin Seddini Aşmayı´ Başardı Türkiye bu yıl ilk kez kiraz ihracatı vizesi aldığı Çin´e 1 milyon 380 bin dolarlık dış satım gerçekleştirdi.
Yargıtay Son Noktayı Koydu! İstifa Eden İşçiye İhbar Tazminatı Yok
Yargıtay Son Noktayı Koydu! İstifa Eden İşçiye İhbar Tazminatı Yok Yargıtay 22. Hukuk Dairesi, milyonlarca işçiyi yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Yüksek Mahkeme, istifa eden işçiye kesinlikle ihbar tazminatı ödenmeyeceğine hükmetti.
Liseli Öğrenciler Yaptı! 7 Bin 500 Euroya Satılacak
Liseli Öğrenciler Yaptı! 7 Bin 500 Euroya Satılacak Mersin´in Silifke ilçesinde, lise öğrencileri tarafından yapılan sürat teknesi, 7 bin 500 Euro´ya satışa çıkarıldı.
Tapu ve İmar Kanunlarında Değişiklik
Tapu ve İmar Kanunlarında Değişiklik Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Memur ve Emekli Maaşlarına Yapılacak Zam Oranı Belli Oldu
Memur ve Emekli Maaşlarına Yapılacak Zam Oranı Belli Oldu Haziran ayının enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu. Buna göre, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıkları Temmuz ayında yüzde 5 oranında, memur ve memur emeklilerinin aylıkları ise yüzde 6 oranında artacak.
E-ticaret hacmi 2018’de yüzde 42 büyüdü
E-ticaret hacmi 2018’de yüzde 42 büyüdü "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı.
AA’nın denetimi bugünden itibaren Cumhurbaşkanlığınca yürütülecek
AA’nın denetimi bugünden itibaren Cumhurbaşkanlığınca yürütülecek Resmi Gazete´de yer alan karara göre; Anadolu Ajansı´nın faaliyet, bütçe ve örgütlenme denetimi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı´nca yürütülecek.
Hazine’nin ihale sonuçları belli oldu
Hazine’nin ihale sonuçları belli oldu Hazine´nin Mart ayı borçlanma programı çerçevesinde bugün gerçekleştirdiği iki yıllık gösterge tahvilin yeniden ihracında ortalama bileşik faiz yüzde 19.39, altı yıllık değişken faizli tahvilde dönemsel faiz yüzde 9.44 oldu.
Perakende Yasası İle Marketlerde Yeni Dönem
Perakende Yasası İle Marketlerde Yeni Dönem Marketlerin kendi logoları ile sattıkları ürünlere sınır geliyor. Ticaret Bakanı Pekcan, "Marketler genelde kendi markalarıyla üretim yaptırıp satıyorlar. Buna bir sınırlama getirip, diğer üreticilerin de bu marketlerde yer almasını zorunlu kılacağız." dedi.
Ucuza Tüketim Seferberliği
Ucuza Tüketim Seferberliği Gıdada üreticinin yararına bir uygulamaya gidiliyor. Hasat zamanı gerekli görüldüğünde ürünlerin ithalatında uygulanan gümrük vergisi değiştirilecek. Ayrıca üretici birliklerine 250 bin ile 2 milyon lira arasında destek verilecek
Muz Kabuğundan Enerji Üretti, Yılın Kadını Oldu
Muz Kabuğundan Enerji Üretti, Yılın Kadını Oldu Enerji Ekonomisi Derneğinin bu yıl birincisini düzenlediği 8 Mart Enerjik Kadınlar Ödülünün sahibi muz kabuğundan enerji üretmeyi başaran Kardelen Afrodit Adsal´ın oldu.
Şubat Ayında Enflasyon Yükselecek mi? Ekonomistler Cevapladı…
Şubat Ayında Enflasyon Yükselecek mi? Ekonomistler Cevapladı… Ekonomistler, şubatta Tüketici Fiyat Endeksi´nin yüzde 0,45 artmasını bekliyor. Ankete katılan ekonomistler, enflasyonun bu yılın sonunda yüzde 15,78 olacağını tahmin ediyor .
Yerli Sürücüsüz Elektrikli Araç Yola Çıkmaya Hazır
Yerli Sürücüsüz Elektrikli Araç Yola Çıkmaya Hazır Teknoloji şirketleri FEV Türkiye ile KODECO tarafından geliştirilen yerli sürücüsüz elektrikli araç "Otomod", yola çıkmaya hazır hale getirildi.
Kredi kartlarında taksit ve kredilerde vade uzatıldı
Kredi kartlarında taksit ve kredilerde vade uzatıldı BDDK´nın kredi kartlarında taksit sınırı ve bireysel tüketici kredilerinde vade uzatımını öngören yönetmelik değişikliği Resmi Gazetede yayımlandı.
Ekonomik özgürlükte sınıfta kaldık
Ekonomik özgürlükte sınıfta kaldık Ekonomik Özgürlük Endeksi’nin 2019 raporuna göre, Türkiye 180 ülke arasında 68’inci oldu. Raporda, yolsuzluk ve kayırmacılığa dikkat çekildi.
Kırmızı Ette Kas ve Yağa Göre Fiyat Belirlenecek
Kırmızı Ette Kas ve Yağa Göre Fiyat Belirlenecek Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen çalışmayla karkas et, kas dokusu, yağ miktarı ve yaş gibi kriterlere göre sınıflandırılacak ve pazar fiyatı da buna göre belirlenecek. Karkas et için yaşa göre 6, kas yapısına göre 6, yağ dokusuna göre 5 sınıflandırma yapıldı. Fiyatın pazar koşullarında belirleneceği ifade edildi.
İŞKUR´dan çalışan annelere 40 milyon lira
İŞKUR´dan çalışan annelere 40 milyon lira İŞKUR´un kadınların çalışma hayatından kopmadan çocuğunu büyütebilmesi için 2016 yılı başında uygulamaya koyduğu yarım gün çalışma ödeneğine ilgi artarak devam ediyor.
DÜNYANIN EN PAHALI AYAKKABISI! FİYATI DUDAK UÇUKLATIYOR
DÜNYANIN EN PAHALI AYAKKABISI! FİYATI DUDAK UÇUKLATIYOR 17 milyon dolar değerindeki yüzlerce elmas, altın ve 2 adet 15 karatlık elmasla süslenen ayakkabı Burj el Arab otelinde sergilenmeye başlandı.
DOĞAL GAZ FATURASI NASIL DÜŞÜRÜLÜR? İŞTE TASARRUF ÖNERİLERİ
DOĞAL GAZ FATURASI NASIL DÜŞÜRÜLÜR? İŞTE TASARRUF ÖNERİLERİ Isınmak için yükseltilen doğal gaz ayarları ile birlikte faturalar da kabarmaya başlıyor. Bütçesini sarsmadan bu kışı nasıl atlatacağını düşünenlerin aklında hep aynı soru: Doğal gaz faturası nasıl düşürülür? İşte çok işinize yarayacak bilgiler...
Bankacılık Sektörünün Kredi Hacmi Arttı
Bankacılık Sektörünün Kredi Hacmi Arttı Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 1 milyar 744 milyon lira artarak 2 trilyon 375 milyar 704 milyon liraya yükseldi.
Kredi Borcu Olanlar Dikkat!
Kredi Borcu Olanlar Dikkat! BDDK açıkladı, İhtiyaç kredisi alanlar dikkat! 60 aya kadar yapıladırılabilecek...
İşçi Olarak Girdiği Atölyeyi Satın Alıp Fabrikaya Dönüştürdü!
İşçi Olarak Girdiği Atölyeyi Satın Alıp Fabrikaya Dönüştürdü! Kayseri´de yaşayan 49 yaşındaki Arife Güler Kaftancı, 1997 yılında işçi olarak çalışmaya başladığı çelik kapı üretimi yapılan atölyenin sahibi oldu. Komşusuna ait atölyeyi 1 yıl sonra satın alan Kaftancı, forklift sürüp, kaynak yaparak, hem üretimde hem idari bölümde çalıştı. Satın aldığı atölyeyi 13 yıl sonra fabrikaya dönüştüren Kaftancı, şimdi Türkiye´nin dört bir yanına kapı gönderip, yurt dışına ihracat yapıyor.
Türklerin Yaptığı Çantalar Avrupalı Kadınların Vazgeçilmezi Oldu
Türklerin Yaptığı Çantalar Avrupalı Kadınların Vazgeçilmezi Oldu Türkiye´de üretilen çanta, kemer, cüzdan gibi saraciyelerin ihracatı yüzde 13 artışla 215 milyon dolara yükseldi. Özellikle Türklerin yaptığı çantalar Avrupalı kadınların vazgeçilmezi oldu.
Son dakika haberi: Ortak ATM - Ortak Kart Projesi İle Faizler Düşecek
Son dakika haberi: Ortak ATM - Ortak Kart Projesi İle Faizler Düşecek Hükümet, finansal sistemi güçlendirecek adımlar atmaya devam ediyor. Son dakika bilgilerine göre, faizleri düşürmeyi, milli serveti korumayı hedefleyen kamu bankalarının ortak ATM ve ortak kart projesi yaşama geçirilecek.
ASELSAN´dan Önemli Zirve
ASELSAN´dan Önemli Zirve ASELSAN, tasarım ve üretim faaliyetlerinde çalıştığı yan sanayi ve üretici firmalarla bir araya gelmek için "millileştirme" temasıyla "Güç Birliği Zirvesi" düzenleyecek.
Otomatik Fatura Ödemesinde...
Otomatik Fatura Ödemesinde... Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, son dönemde kredi kartı aracılığıyla otomatik talimatlı fatura ödemelerinde bazı bankaların komisyon aldığını iddia ederek, "Tüketiciler otomatik fatura ödemelerinde dikkatli olsunlar. Cep telefonu, su faturası, elektrik, doğal gaz gibi ödemelerde hiç beklemedikleri ücretlerle karşı karşıya kalabilirler. Ekstrelerini mutlaka kontrol etsinler." dedi.
Bilim Adamları Kanser İlacı Yumurtlayan Tavuklar Yetiştirdi
Bilim Adamları Kanser İlacı Yumurtlayan Tavuklar Yetiştirdi İskoçyalı araştırmacılar, bazı kanser türleri ve eklem iltihaplanmalarıyla mücadelede kullanılabilecek ilaçlar yumurtlayabilen, genetiğiyle oynanmış tavuklar üretti. Söz konusu ilaçların üretimi, ilaç şirketlerinin şu anda yaptıklarına kıyasla 10 ila 100 kat daha ucuz.
Avrupa Merkez Bankası ´Atatürk Portreli Euro´ Bastı
 Avrupa Merkez Bankası ´Atatürk Portreli Euro´ Bastı Avrupa Merkez Bankası Atatürk resimli ´euro´ bastı. Türk koleksiyonerin çalışmaları sonucunda basılan para piyasada kullanılan euro ile aynı özelliklerde bulunuyor. Para, turizmde tanıtım ve hatıra amacıyla kullanılacak.
Türk Ekonomisi Nereye Gidiyor?
Türk Ekonomisi Nereye Gidiyor? İSTANBUL —
Uluslararası yatırımcılar Türk Merkez Bankası’nın Salı günü yapacağı toplantıyı bekliyorlardı. Bu toplantıyı Merkez Bankası, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan bağımsız hareket edebilecek mi edemeyecek mi bir test olarak görüyorlardı. Erdoğan son dönemde yetkilerini arttırdı ve bazı çevreler İslamcı bir gündeme sahip olduğu eleştirisinde bulunuyor.
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR