Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
10 Nisan 2020 Cuma
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
KADIN ile ilgili haberler
Kutsal Tohum Her Derde Deva
Kutsal Tohum Her Derde Deva Hamur işlerinin vazgeçilmez süs malzemesi çörek otunun faydaları saymakla bitmiyor. Ölümden başka her derde deva olarak belirtilen çörek otunun yağının da şifa kaynağı olduğu belirtildi. Çörek otunun ve çörek otu yağının faydalarını sizler için araştırdık, buyursunlar...
Bebeğinizin odası için kullandığınız renk gelecekteki kariyerini belirliyor
Bebeğinizin odası için kullandığınız renk gelecekteki kariyerini belirliyor Bebeğinizin odasının rengi gelecekteki kazancını etkileyebilir. Örneğin, zengin olmasını istiyorsanız odasını siyah, sanatçı olmasını istiyorsanız kırmızı rengi tercih etmelisiniz. İşte renk seçimlerinin etkileri.
Bütün kadınların bilmesi gereken 6 savunma tekniği!
Bütün kadınların bilmesi gereken 6 savunma tekniği! Ülkenin kanayan yarası haline gelen kadına şiddet durmuyor. Peki kadın olarak böyle bir durumla karşı karşıya kalırsak kendimizi nasıl savunacağız? İşte bu yazıda size tüm kadınların uygulayabileceği 6 teknik göstereceğiz.
Libido nasıl yükseltilir?
Libido nasıl yükseltilir? 5 adımda libidonuzu yükseltebilirsiniz. Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa düşük libidonun nedenlerini ve libidoyu yükseltmenin yollarını anlattı.
En etkili ve sağlıklı doğum kontrol yöntemi ne? Hap mı, prezervatif mi?
En etkili ve sağlıklı doğum kontrol yöntemi ne? Hap mı, prezervatif mi? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer aile planlaması ve doğum kontrol yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Doğal Güzellik Detaylarda mı Saklı?
Doğal Güzellik Detaylarda mı Saklı? Son 10 yılda estetik tercihlerinde büyük bir değişiklik yaşanıyor. Artık insanlar genç görünmek için estetiği tercih etmek yerine mevcut genç görünümü korumayı amaçlıyor.
Doğduğunuz Aya Göre Nasıl Bir Kadın Olduğunuzu Analiz Edin
Doğduğunuz Aya Göre Nasıl Bir Kadın Olduğunuzu Analiz Edin Parfüm, ruj, parmak şekli, burcumuz ve daha fazlası... Bu zamana kadar birçok şeyin karakterimizi ortaya koyduğunu gördük diyebiliriz. Bunlardan biraz daha öteye giderek doğduğunuz aya göre karakterinizi analiz edebilirsiniz.
Kabusa Dönüşmeden Yok Edebilirsiniz!
Kabusa Dönüşmeden Yok Edebilirsiniz! Güneş lekesi için doğal ve bitkisel yöntemler
´Su içsem yarıyor, soda içersem zayıflarım´ diyorsanız yanılıyorsunuz! İşte diyetle ilgili bilinmeyen 15 yanlış
´Su içsem yarıyor, soda içersem zayıflarım´ diyorsanız yanılıyorsunuz! İşte diyetle ilgili bilinmeyen 15 yanlış Diyetisyen Salih Gürel, diyetle ilgili bilinmeyen yanlışlar hakkıda bilgi verdi. Gürel, “Bir çok kişi fazla kilolarından kurtulmaya çalışırken diyet sırasında yaptıkları yanlışlar nedeniyle bunu başaramıyorlar” diye konuşuyor.
Ameliyatsız Estetik İşlemlere Artan Talepler
Ameliyatsız Estetik İşlemlere Artan Talepler Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi ve yayılması estetik uygulamaların da yeniden şekillenmesine sebep oluyor. Daha iyi sonuç sağlayan, daha hızlı uygulanan ve daha kısa iyileşme süresi sağlayan uygulamalar, hastalar arasında daha popüler hale geldi.
Kırışıklıkları Doğal Olarak Azaltmanın Basit Yolları! Bütün Sır Bu Ürünlerde
Kırışıklıkları Doğal Olarak Azaltmanın Basit Yolları! Bütün Sır Bu Ürünlerde Her geçen gün cildimizi genç ve güzel tutmanın yollarını arıyor, kozmetikçiler cildimizin belli bir tonda olmasını sağlamak için binlerce prosedür öneriyor. Ancak inkar edemeyiz, doğanın kanunları var. Güneş ve UV ışınlarına maruz kalmak erken yaşlanmaya neden olabilir. Neyse ki, mükemmel görünüm isteğine yardımcı olabilecek çeşitli besin maddeleri var.
Babet Ayakkabı Giymek Sağlıklı mı?
Babet Ayakkabı Giymek Sağlıklı mı? Birçok kadın tarafından tercih edilen babet ayakkabılar, ayaklarda çeşitli problemlere yol açıyor. Diz ve kalçada hissedilen ağrıların temelinde babet kullanımının olduğuna dikkat çeken uzmanlar, bel fıtığı riskini vurgulayarak, kullanmak isteyen kadınlara taban desteği uygulamalarını öneriyor.
Vücudun Farklı Yerlerinde Çıkan Aşırı Tüyler, Kadın Sağlığı Hakkında ne Anlama Geliyor?
Vücudun Farklı Yerlerinde Çıkan Aşırı Tüyler, Kadın Sağlığı Hakkında ne Anlama Geliyor? İster beğenelim ister beğenmeyelim, hepimizin vücudunda kıl var. Bunun çok normal olduğunu bilmekle beraber, vücut kıllarının yerleri ve dokusu değiştiyse bir sağlık sorunun göstergesi olabilir. Ve bu makalede nedenlerini bulabilirsiniz. İşte vücut kıllarının neyi değiştirebileceği hakkında bilgi veren işaretler.

Hangi tür vücut kıllarına sahip olabileceğimizi tanımlayalım.
Onun İçin Fedakarlık Yaptınız, Değer ve Emek Verdiniz Peki Doğru mu Yaptınız?
Onun İçin Fedakarlık Yaptınız, Değer ve Emek Verdiniz Peki Doğru mu Yaptınız? Bazı insanlar iyi niyetinizi suistimal eder, zamanınızı çalar, sizi sevdiğinize, değer verdiğinize pişman eder. Evet, Bir zamanlar çok sevmiştiniz. Her şey yolundaydı ilişkinizde. Onun için birçok fedakarlık yaptınız, zaman harcadınız, değer ve emek verdiniz. Peki doğru mu yaptınız? İşte sorumuzun cevabı tüm ayrıntılarıyla Uzman Klinik Psikolog Melda Yakupoğlu’ndan geliyor!
Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak İçin Yüz Havlusunu Sık Sık Değiştirin, Telefonu Temiz Tutun
Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak İçin Yüz Havlusunu Sık Sık Değiştirin, Telefonu Temiz Tutun Sağlıklı bir cilde sahip olabilmenin yolu, temizliğini en iyi şekilde yapmak ve nem seviyesini dengede tutabilmekten geçiyor. İşte, doğru yüz temizleme tüyoları...
Binlerce Yıldır Kullanılıyor! Kokuların Bir Bilimsel Yararı Daha Ortaya Çıktı
Binlerce Yıldır Kullanılıyor! Kokuların Bir Bilimsel Yararı Daha Ortaya Çıktı Antik çağlardan beri aromaterapide yaygın olarak kullanılan, aktif moleküller içeren doğal yapraklar, çiçekler, kökler, kabuk ve reçinelerin bir bilimsel yararı daha ortaya çıktı. Seoul National University’de yapılan araştırmada; kadife çamı uçucu yağında bulunan bazı aromatik moleküllerin cildi antioksidan gibi davranarak koruyabildiğine dair bulgular elde edildi.
Fiziksel Görüntünün Psikolojik Etkileri!
Fiziksel Görüntünün Psikolojik Etkileri! Fiziksel görünüm kozmetik cerrahların ve hastaların temel sorunudur. Fiziksel görünümünün psikolojik etkileri son 2 dekatta çok sayıda çalışma yapılmıştır. Fakat kozmetik cerrahi hastalarında bu çalışmaların örneğine daha az rastlıyoruz. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz, hastalar üzerinde fiziksel görüntünün psikolojik etkileri konusunda oldukça faydalı bilgiler sundu.
Göz Çevresi İçin Neler Yapılabilir? İşte Merak Edilenler
Göz Çevresi İçin Neler Yapılabilir? İşte Merak Edilenler

Gözler her zaman için bir kadının öne çıkarmak isteyeceği bir alan olmuştur. Göze kalem çekme, rimel sürme, kalıcı makyaj uygulamaları veya diğer yöntemler hep gözlerin ve göz çevresinin daha ön planda olmasını sağlamak için çabalardır. Gözlerin ve kaşların güzelliği üzerine yazılmış şiirler, bestelenmiş şarkılar vardır. O zaman plastik cerrahlar acaba göz çevresi için neler yapabilir, gözleri ön plana çıkarmak nasıl mümkündür acaba?
Ameliyatsız Estetik Trendleri
Ameliyatsız Estetik Trendleri Son yıllarda gelişen teknoloji ile beraber birçok estetik ameliyat artık daha kolay hale geldi. Ameliyatsız estetik, ameliyat korkusu olan ancak estetiğe sıcak bakanlar için bir çözüm olarak görülüyor. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz, ameliyatsız estetik trendleri hakkında son derece aydınlatıcı bilgilerde bulunarak, bu trendleri madde madde bizler için açıkladı.
Dış Gebelik Nedir? İşte Bilinmesi Gerekenler
 Dış Gebelik Nedir? İşte Bilinmesi Gerekenler

Normal bir gebeliğin oluşma mekanizması basitçe şöyledir; İlişkiyle vajinaya boşalan sperm hücreleri buradan rahime ve oradan da sağ ya da sol tüpe geçip yumurtalıktan atılan yumurtayı bu tüpün içerisinde döller ve ardından bu döllenmiş yumurta yaklaşık 6 günlük bir süre içerisinde rahime yerleşir. Dolayısıyla sağlıklı bir gebelik bebeğin rahatça yerleşip büyüyebileceği rahim içerisinde oluşur.
Prematüre Doğumun Nedenleri
Prematüre Doğumun Nedenleri Normal bir gebelik ortalama olarak 38 ile 42 hafta arasında sürmektedir. 38. haftadan önce sonlanan gebelikler prematüre olarak değerlendirilmektedir. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, prematüre doğumların nedenleri konusunda oldukça faydalı bilgi
95 Yaşına Kadar Yaşamanın Sırrı! Basit Ama Etkili Tavsiye!
95 Yaşına Kadar Yaşamanın Sırrı! Basit Ama Etkili Tavsiye! Stanford Üniversitesi´ndeki bilim adamları, 95 yaşına kadar yaşamamıza yardımcı olabilecek bazı sırları açığa çıkaran bir çalışma yürüttü. Ve ömrü gerçekten uzatabilecek 10 şaşırtıcı şey buldu. İşte basit ama etkili kurallar...
Kadınların, Erkeklerden Daha Çok Yaşamasının Bilimsel Sebebi Açıklandı
Kadınların, Erkeklerden Daha Çok Yaşamasının Bilimsel Sebebi Açıklandı Son dönemde yapılan araştırmalar, kadınların yaşam süresinin gözle görülür oranda erkeklerden fazla olduğunu gösteriyor. Peki bunun sebebi ne?
Kadınların Erkeklerden Daha Uzun Yaşamasının Sırrı Ortaya Çıktı
Kadınların Erkeklerden Daha Uzun Yaşamasının Sırrı Ortaya Çıktı Bilim insanlarının, Aging Cell dergisinde yayınlanan makalesinde, kadınların erkeklerden daha uzun yaşamalarının sebebinin cinsiyet kromozomlarından kaynaklandığı belirtildi.
Kadınlarda Ruhsal ve Duygusal Değişimler
Kadınlarda Ruhsal ve Duygusal Değişimler Fiziksel sağlığımıza dikkat ettiğimiz kadar mental sağlığımıza da dikkat etmek gerekiyor. Mental olarak iyi hissetmenin yolu başta hormonlardan geçiyor. Diyetisyen Fulya Bozdemir, bu haftaki yazısında kadınlardaki ruhsal ve duygusal değişimleri ele aldı.
Genç Kalmanın 17 Yolu!
Genç Kalmanın 17 Yolu! Hepimiz yaşlanmaktan, başka bir insana muhtaç olmaktan korkarız. Dr. James Duke, bugün yaşam saatini geriye saran formülleri açıklıyor
Enseye Buz Koymanın inanılmaz Etkisi! Bakın Vücuttaki Feng Fu Noktası Neler Yapıyor
Enseye Buz Koymanın inanılmaz Etkisi! Bakın Vücuttaki Feng Fu Noktası Neler Yapıyor Hepimiz mümkün olduğunca uzun süre yaşamak ve genç görünmek istiyoruz. Genç kalmak için modern çareler aramaya devam ediyoruz, etmeliyiz de ama aynı zamanda işe yarayan eski yöntemleri de unutmamalıyız. Akupunktur ve buz tedavisinin Çin tıbbında yüzyıllardır kullanıldığı ve çeşitli rahatsızlıkları tedavi ettiği iddia ediliyor. İşte Feng Fu noktası ve buz terapisi hakkında bilmeniz gerekenler.
Gençlik Gözlerinizden Okunsun
Gençlik Gözlerinizden Okunsun
Yüz hatlarını belirgin kılan organlardan birisi de gözlerdir. Dahası insanların birbirleriyle ilk etkileşiminde gözler çok büyük önem taşır. Yorgun ve yıpranmış bir göz bölgesi kişinin olduğundan daha yaşlı gözükmesine neden olur. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar, göz çevresindeki sorunların nasıl giderileceği konusunda ayrıntılı açıklamalarda bulundu.
Gençleşmenin Doğal Yolu: ´´Kök Hücre´´
Gençleşmenin Doğal Yolu: ´´Kök Hücre´´ Yaşlanmak çoğu insanın korkulu rüyasıdır. Uzm. Dr. Aşkın Nasırcılar yaşlanma etkilerini gidermek ve yaşlanmayı geciktirmek amacı ile uygulanan kök hücre yönteminin detaylarını anlattı.
Anne Karnındaki Bebek Ağlar mı?
Anne Karnındaki Bebek Ağlar mı? Hamilelik hakkında ne biliyorsunuz? Mide bulantısı, sırt ağrısı, sıra dışı yiyecek istekleri, tüm bu gerçekler erkekler hatta çocuklar tarafından bile bilinir. Ama hamilelik hakkında bilmediğimiz ilginç bilgiler de var. Örneğin, doğmamış bir bebeğin anne karnında ağladığı gibi. İşte hamilelik ve yeni doğanlar hakkında en dikkat çekici gerçekler...
Yaşlanma Karşıtı Doğal Maskeler Nelerdir? Cildiniz Yıllara Yenik Düşmesin!
Yaşlanma Karşıtı Doğal Maskeler Nelerdir? Cildiniz Yıllara Yenik Düşmesin! Yaşlanma karşıtı doğal maskeler nelerdir? Bu maske tarifleri ile yaşlanma hızınızı azaltıp, cildinize güzellik katacaksınız! İşte yaşlanmayı durduran maskeler!
Kusursuz Bir Cildin Sırrını Açıklıyoruz!
Kusursuz Bir Cildin Sırrını Açıklıyoruz! Lekelerden, kırışıklıklardan, renk eşitsizliğinden, çatlak ve aknelerden arınmış; yeniden modellenmiş kolajen dokusuna sahip, taptaze bir cilde sahip olmak! Evet, artık tek bir sistemle; sihirli ışıklar saçan MagicLight yöntemiyle rüya gibi bir cilde sahip olmak mümkün.
Kış Mevsiminde Ciltteki Kuruluğa Dikkat..!
Kış Mevsiminde Ciltteki Kuruluğa Dikkat..! Kışın daha kuvvetli bir şekilde maruz kaldığımız güneş ışınları cilt sağlığımızı tehdit ediyor.
Yeniden Bir Vücut Hayal Değil
Yeniden Bir Vücut Hayal Değil Vücut estetiğinde , mümkün olduğunca en az sayıda operasyon ile en fazla sayıda bölgenin güzelleştirilmesi amaçlanır. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, vücut şekillendirme planlamasını anlattı.
Profesyoneller Bile Bu Hataları Yapıyor!
Profesyoneller Bile Bu Hataları Yapıyor! Tırnak bakımı ve sanatı sosyal medyada popüler hale geldiğinden beri kadınların daha çok ilgisini çekiyor, güzellik rutinlerine dahil ediyorlar. Yapılan araştırmalara göre de kadınlar tırnaklarına yılda yaklaşık 500 dolar harcıyor. Ancak bazı önemli teknikleri bilmeden manikür yapmak tüm görüntünüzü mahvedebilir veya daha kötüsü sağlığınızı riske atabilir. Herkes tarafından göz ardı edilen 9 manikür hatasını bir araya getirdik.
Sadece Karışımdan Sürdü, Görenler Estetik Yaptırdığını Zannetti
Sadece Karışımdan Sürdü, Görenler Estetik Yaptırdığını Zannetti Düzenli kullanıldığında 1 Ayda genişlemiş gözenekleri düzeltiyor…
Mükemmel Cildin Sırları
Mükemmel Cildin Sırları Sonbaharın gelmesi kışın da kendini yavaş yavaş hissettirmesiyle cilt kurulukları da kendini göstermeye başladı. Anadolu Sağlık Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Rukiye Kaymaz, canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için 9 faydalı alışkanlık önerisinde bulundu.
Bilim Dünyasında Kadınların Yeri
Bilim Dünyasında Kadınların Yeri Dünyanın en ünlü bilim insanları sorulsa, herkesin aklına Einstein, Newton, Hawking gelebilir. Peki ya kadınlar? Oysa kadınlar da erkekler kadar bilimde önemli buluşlara imza attılar. Buna rağmen geçmişteki birçok kadın bilimsel başarıları karşısında hak ettiği itibarı göremedi. Bunun sonucunda adları unutuldu. İşte adları unutulan önemli isimlerden birkaçı...
Hindistan Cevizi Yağını Unutun! Yeni Bakım Reçeteniz Kaktüs Yağı Olacak
Hindistan Cevizi Yağını Unutun! Yeni Bakım Reçeteniz Kaktüs Yağı Olacak Son zamanların yeni güzellik trendlerine bir yenisi daha eklendi. Hindistan cevizi yağı, hint yağı, argan yağı, aloe vera jeli derken şimdi de kaktüs yağı yeni güzellik rutinlerimiz arasında yer almaya başladı.
Sirkeyi Pamukla Cildinize Sürün 1 Saat Sonra...
Sirkeyi Pamukla Cildinize Sürün 1 Saat Sonra... Elma sirkesi, sayısız faydası ve farklı kullanım alanıyla, sadece salata sosu olmaktan çok daha fazlasını hak etmektedir. Sebep ne olursa olsun elma sirkesini günlük hayatımıza dahil etmek gerekiyor..
Erken Yaşta Menopoza Sebep Oluyor!
Erken Yaşta Menopoza Sebep Oluyor! Menopoza girme yaşı günbegün düşüyor. Sıklıkla 50´li yaşlarda meydana gelen menopoz, kadının çalışma hayatında daha aktif rol alması, yoğun ve stresli iş yaşamı nedeniyle artık 30´lu yaşlarda da görülebiliyor. Kadın Hastalıkları ve Op. Dr. Evrim Aksoy, "18 Ekim Dünya Menopoz Günü" kapsamında kadınların menopoz konusunda dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
Her gün çocuğunuza söylemeniz gereken 8 şey
Her gün çocuğunuza söylemeniz gereken 8 şey Çocuk yetiştirmek hiç kolay değil. Ancak, çocuğunuza olabildiğince sık söylemeniz gereken birkaç şey var. Bu sözcükler ebeveynle çocuk arasında bağ oluşturmanın yanı sıra, çocukların kendilerine güvenleri için oldukça önemlidir.
Güzellik başa bela mı?
Güzellik başa bela mı? İnsan gereğinden fazla güzel olabilir mi? Çoğumuz böyle bir konumda olmayı diler, bunun sorun yaratabileceğini bile düşünmeyiz. Simetrik yüz hatları ve çarpıcı fizikleriyle güzeller bulutların üstünde mi yaşıyor, yoksa sıradan olmak bazen daha mı çok işe yarıyor? İşte güzelliğin dezavantaja dönüştüğü durumlar…
Kadınların korkulu rüyası olmaktan çıkıyor
Kadınların korkulu rüyası olmaktan çıkıyor Kadınların korkulu rüyası olmaktan çıkıyor
Eldeki Sarımsak Kokusu Nasıl Çıkar?
Eldeki Sarımsak Kokusu Nasıl Çıkar? Sağlığa oldukça faydalı olan sarımsağı yemeklerden eksik etmiyoruz. Ancak doğradıktan ya da rendeledikten sonra ellerde bıraktığı o koku oldukça rahatsız edici olabiliyor.
İşte seksi görünmenin yolları
İşte seksi görünmenin yolları Bu hareketleri yapmak duruşunuzu değiştirecek. İşte detaylar...
  1     2  
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR