Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
10 Nisan 2020 Cuma
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
TARİH ile ilgili haberler
I. Dünya Savaşı´nda Silahları Bırakıp, Futbol Oynayan Alman ve İngiliz Askerler
I. Dünya Savaşı´nda Silahları Bırakıp, Futbol Oynayan Alman ve İngiliz Askerler I. Dünya Savaşı’nın ilk yılı bir daha yaşanmayacak ve unutulmayacak anlara sahne oldu. Düşman askerler beraber şarkı söyledi, dans etti, maç yaptılar.
Edison´un Annesinin Kahramanlık Hikayesi Nasıldır?
Edison´un Annesinin Kahramanlık Hikayesi Nasıldır? Edison ve annesinin kahramanlık hikayesi... Binin üzerinde buluşa imza atan Edison ilkokula başlar. Okuldan bir mektup gelir. Annesi onu oğluna okur. Gerçek, annesi vefat ettiğinde ortaya çıkar.
Bilim İnsanları, Sümerlerin Kuraklık Yüzünden Yok Olduğunu Ortaya Koydu
Bilim İnsanları, Sümerlerin Kuraklık Yüzünden Yok Olduğunu Ortaya Koydu İlk birleşik Sümer devleti olan Akad İmparatorluğu´nun kuraklık yüzünden dağılarak yok olduğu kesinleşti.
Kemal Atatürk İmzasının Az Bilinen Hikayesi
Kemal Atatürk İmzasının Az Bilinen Hikayesi Atatürk’ün o herkesin özendiği imzasının herkesin bilmedği bir tasarım hikayesi var. Bu karizmatik imzayı tasarlayan da Robert Koleji’nde uzun yıllar öğretmenlik yapan Hagop Vahram Çerçiyan’dı.
Thomas Edison Kimdir?
Thomas Edison Kimdir? Ampulün icadı olarak bilim dünyasında büyük ses getiren Thomas Edison kimdir? 84 yıllık hayatı boyunca bin 93 patent alan Edison, fonograf, akkor ampul ve en eski sinema kameralarından biri olarak bu yeniliklerin arkasındaki itici güç oldu. Ayrıca dünyanın ilk endüstriyel araştırma laboratuvarı da oluşturdu.
Osmanlı Arması ve Anlamı
Osmanlı Arması ve Anlamı Osmanlı arması, 19. yy.´da tasarlanmış ve son hali, 17 Nisan 1882´de Sultan II. Abdülhamit tarafından yürürlüğe konmuştur. Devlet armasından önce, padişahların tuğraları devlet nişanı yerine geçmekteydi.
İnanılmaz Keşif! Bu Duvar Resmi Tarihi Değiştirebilir...
İnanılmaz Keşif! Bu Duvar Resmi Tarihi Değiştirebilir... İtalya´da arkeologlar Napoli şehri yakınlarındaki Pompeii antik kenti ve kazı alanında süren çalışmalarda Yunan mitolojisinin önemli karakterlerinden ´Leda ve Kuğu´ figürünün betimlendiği bir duvar resmine ulaştı.


Ayasofya Hakkında En İlginç Üç Bilgi...
Ayasofya Hakkında En İlginç Üç Bilgi... Abartısız onlarca kez ziyaret ettim Ayasofya’yı. Her ziyaretimde farklı bilgiler öğrenip ruhumu tatmin etsem de Ayasofya’yla ilgili bazı belli başlı klasik bilgi ve efsaneleri çok seviyorum. Her ziyaretimde de mutlaka bunları görmeye ya da düşünmeye koyuluyorum. İşte benim Ayasofya’yla ilgili en çok sevdiğim üç bilgi…
Numantialıların Destansı Direnişi
Numantialıların Destansı Direnişi İçlerinde vatan sevgisi ve özgürlükten başka bir şey olmayan Numantialılar, neredeyse dünyayı dize getirmiş Romalılara kök söktürüyordu. Bu onur meselesinin elbette bir bedeli olacaktı.
Adolf Hitler´in Ölüm Tarihi ve Sebebi Kesin Olarak Belirlendi!
Adolf Hitler´in Ölüm Tarihi ve Sebebi Kesin Olarak Belirlendi! Rus Devlet Arşivi´ndeki kayıtları analiz eden Fransız bilim insanları; eldeki kanıtların, Adolf Hitler´in 1945 yılında siyanür ve başından aldığı kurşun neticesinde öldüğü yönündeki söylentileri doğruladığını vurguladı.
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Motosiklet
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Motosiklet İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 27 tanesi ve tarihçeleri.
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Bisiklet Modeli
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Bisiklet Modeli İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 27 tanesi ve tarihçeleri.
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Fotograf
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Fotograf İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 27 tanesi ve tarihçeleri.
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Çamaşır Makinesi
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Çamaşır Makinesi İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 27 tanesi ve tarihçeleri.
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Mouse
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Mouse İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 27 tanesi ve tarihçeleri.
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Defa Tanjantın Kullanılması
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Defa Tanjantın Kullanılması İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 27 tanesi ve tarihçeleri.
Atatürk 98 Yıl Önce Bugün Bu Talimatı Verdi: Kutsal Ve Yaralı Vatanımızın Her Yerinde Hatim İndirilecek
Atatürk 98 Yıl Önce Bugün Bu Talimatı Verdi: Kutsal Ve Yaralı Vatanımızın Her Yerinde Hatim İndirilecek 98 yıl önce bugün, Cumhuriyet´in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´in yaptığı konuşma ortaya çıktı. Konuşmada ulu önder Atatürk, "Allah’ın cömert ihsanı ile Nisan’ın yirmiüçüncü cuma günü, cuma namazından sonra Ankara’da Büyük Millet Meclisi açılacaktır. Kutsal ve yaralı vatanımızın her köşesinde aynı şekilde bugünden başlayarak Buhârîler okunup hatimler indirilecek, Cuma günü ezandan önce minarelerde salâvâtlar getirilecektir" ifadesini kullanmış
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk İnternet ve İlk E-mail
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk İnternet ve İlk E-mail İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 27 tanesi ve tarihçeleri.
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Logaritma Cetveli
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Logaritma Cetveli İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 27 tanesi ve tarihçeleri.
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Pascal Üçgeni
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat  İlk Pascal Üçgeni İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 27 tanesi ve tarihçeleri.
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Defa Sıfırın ve Logaritmanın Kullanılması
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Defa Sıfırın ve Logaritmanın Kullanılması İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 27 tanesi ve tarihçeleri.
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Defa Sinüsün Kullanılması
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Defa Sinüsün Kullanılması İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 27 tanesi ve tarihçeleri.
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Denizaltı
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat İlk Denizaltı İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 27 tanesi ve tarihçeleri.
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat Bilgisayar
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat Bilgisayar
İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 27 tanesi ve tarihçeleri.

Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat Gözlük
Dünyanın İlkleri Arasından 27 Tane İlk İcat Gözlük İlkler özel ve güzeldir bu nedenle de unutulmaz ancak diğer yönüyle acemi olma halidir.
Dünyada ilk olarak icat edilenler arasından 1 gözlük tarihçesi
Osmanlı´da bankacılığın temelini atan kişi
Osmanlı´da bankacılığın temelini atan kişi Sofyalı Bali Efendi, Osmanlı´da Kanuni döneminin finans meselesini ele alan, Kanuni’nin övgüyle bahsettiği bir düşünürdü. Bankacılığın bugünkü modern fikri, onun fikirleriyle birebir örtüşmekte.
9 bin yıl önce kadınların nasıl göründüğü tespit edildi
9 bin yıl önce kadınların nasıl göründüğü tespit edildi Mezolitik Çağ´da kadınların görünüşleriyle ilgili bulgular ortaya çıktı.
İki Türk Askeri...
İki Türk Askeri... İki Türk Askeri...
Bursa´da bazı evlerin duvarında Roma kalıntıları bulundu
Bursa´da bazı evlerin duvarında Roma kalıntıları bulundu Bursa Nilüfer´de, kerpiçten yapılmış bazı eski evlerin duvarlarında, Antik Roma geleneğini yansıtan sabit arı kovanları bulundu.
İstiklal´de 1500 yıllık Bizans mezarları çıktı
İstiklal´de 1500 yıllık Bizans mezarları çıktı İstiklal Caddesi´nde bir binanın restorasyonunda Bizans dönemine ait 8 mezar bulundu. Uzmanlara göre ilk kez bu tür mezarlara rastlanıyor.
Piri Reis´in Gizemli Haritası
Piri Reis´in Gizemli Haritası Piri Reis´in Gizemli Haritası
İlk Bakışta Anlaşılamayan Fakat Gerçeği Öğrendikten Sonra Donup Kalacağınız Victoria Dönemi Fotoğrafçılığı
İlk Bakışta Anlaşılamayan Fakat Gerçeği Öğrendikten Sonra Donup Kalacağınız Victoria Dönemi Fotoğrafçılığı  Fotoğrafçılığın en mistik ve ürkütücü geleneklerle dolu dönemi olarak bilinen Victoria Dönemi’nde çekilmiş bu fotoğraflar, gerçeği öğrendikten sonra biraz tırsmanıza sebep olacak.
Padişahların Unutulmaz Sözleri
Padişahların Unutulmaz Sözleri Padişahların Unutulmaz Sözleri
Osmanlı Döneminde Tıp Nasıldı ?
Osmanlı Döneminde Tıp Nasıldı ? Osmanlı’nın klasik döneminde Avrupalılar, büyük bir cehaletle hastalıkları kötü ruhların laneti olarak görüyorlardı ve tedavi kavramı zihinlerinde yoktu.
Padişaha Hediye Edilen Ağacın Sırrı..
Padişaha Hediye Edilen Ağacın Sırrı.. Abdülhamid’e 135 yıl önce İspanya’dan hediye gönderilen “mantar meşesi”, kabuğunun hafifliği, soğuğa ve sıcağa dayanıklılığı, yanmaması gibi özellikleri nedeniyle bir çok sektörde “stratejik ürün” olarak kullanılıyor.
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR