Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
16 Şubat 2019 Cumartesi
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
TEKNOLOJİ-BİLİM ile ilgili haberler
Yatağı Eşit Bölüştüren Teknoloji
Yatağı Eşit Bölüştüren Teknoloji FORD, araçlardaki şerit koruma teknolojisinden yararlanarak çiftlerin gece yatakta birbirlerinin alanını işgal etmesine akıllı bir çözüm getirdi.
Elon Musk´ın Yeni Hedefi: Ay´a En Hızlı Şekilde Ulaşmak
Elon Musk´ın Yeni Hedefi: Ay´a En Hızlı Şekilde Ulaşmak SpaceX ve Tesla ile adını son yıllarda bolca duyduğumuz Elon Musk, hızlandırdığı projeleriyle en hızlı şekilde Ay´a ayak basmak istiyor. Yılın başında çalışanlarının %10´unu işten çıkarmak zorunda kalan Musk, daha düşük bütçeyle daha büyük işler yapmak istiyor.
WhatsApp´ın Yeni Özelliği Ortaya Çıktı! WhatsApp´ta ne Değişecek?
WhatsApp´ın Yeni Özelliği Ortaya Çıktı! WhatsApp´ta ne Değişecek? Geçtiğimiz günlerde WhatsApp Android sürümünde bir takım geliştirmeler olduğu ortaya çıkmıştı. WhatsApp Android arayüzünde yenilikler yapılmaya başlanmış, Ayarlar sekmesinde tasarımsal değişiklikler olduğu görülmüştü. Şimdi ise anlık mesajlaşma uygulamasında başka bir yeniliğin daha test edildiği ortaya çıktı. Söz konusu yeni özellik birkaç ülkedeki kullanıcılarla sınırlandırılmış durumda görünüyor. WhatsApp´ın isminden söz ettiren değişikliğin ne olduğuna gelin daha yakından bakalım...
Uzmanlar Uyardı Kahvenin Nesli Tükeniyor
Uzmanlar Uyardı Kahvenin Nesli Tükeniyor Uzmanlar dünyada bilinen 124 tür kahve bitkisinin yüzde 60´ının tükenmek üzere olduğu uyarısında bulundu. Kahvenin 100´den farklı türü doğal olarak ormanlarda yetişiyor ancak sadece bunlardan ikisi bizim içtiğimiz kahvenin bitkisi.
Korkuyu Doğuştan mı Biliriz, Yoksa Sonradan mı Öğreniriz? (Albert Deneyi)
Korkuyu Doğuştan mı Biliriz, Yoksa Sonradan mı Öğreniriz? (Albert Deneyi) Hepimizin belirli şeylere karşı bir korkusu vardır. Peki, bu korkular doğuştan mı gelir yoksa sonradan edinilmiş midir? Bu soruya yanıt arayan John B. Watson, tarihin en korkunç deneyini gerçekleştirdi.
Yakın Gelecekte Telefonlarımızı Wi-Fi Aracılığıyla Şarj Edebileceğiz
Yakın Gelecekte Telefonlarımızı Wi-Fi Aracılığıyla Şarj Edebileceğiz Telefonlarınızda batarya sorunu olmasaydı güzel olmaz mıydı? Birçok kişi bu soruya ‘evet’ yanıtını vermiştir. Şu an için böyle bir şey mümkün olmasa da yakın gelecekte şarj sorunu ortadan kalkabilir.
İstediğiniz Zaman Isınıp İstediğinizde Serinlemenizi Sağlayan Kumaş Geliştirildi
İstediğiniz Zaman Isınıp İstediğinizde Serinlemenizi Sağlayan Kumaş Geliştirildi Bilim insanlarının geliştirdiği yeni kumaş, vücut sıcaklığını ideal aralıkta tutmak için ortam sıcaklığına göre kendisini ayarlayabilecek.
Türk Hekimler, Ameliyatsız Kalp Hastalığı Tekniği Geliştirdi
Türk Hekimler, Ameliyatsız Kalp Hastalığı Tekniği Geliştirdi Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi´nde kalp hastalarında açık ameliyat gerektirmeyen "Kılıç Tekniği" adı verilen bir yöntem geliştirildi.
Bilim İnsanları Kilogramın Tanımını Değiştirmeye Hazırlanıyorlar
Bilim İnsanları Kilogramın Tanımını Değiştirmeye Hazırlanıyorlar Uluslararası ağırlık ölçüm sisteminin 1889´dan beri önemli bir parçasını oluşturan "Le Grand K"in (Büyük K) tanımı Paris´te toplanan biliminsanları tarafından yeniden tanımlanacak.
WhatsApp’ta Yeni Dönem Başladı! Artık Yüzünüzü Görünce Açılacak
WhatsApp’ta Yeni Dönem Başladı! Artık Yüzünüzü Görünce Açılacak WhatsApp’ın iOS sürümüne parmak izi güvenliği geliyor. Özelliği aktif ederseniz telefon ekran kilidinizi açsanız bile WhatsApp’a girmek için ayrıca parmak izi vermek zorunda kalacaksınız.
İddia: Dinozorların Sonu Olan Asteroit, Kanseri Yenebilecek Metaller İçeriyor
İddia: Dinozorların Sonu Olan Asteroit, Kanseri Yenebilecek Metaller İçeriyor Warwick Üniversitesi´ndeki araştırmacılar iridyum adlı kimyasal elementin kanser tedavisinde çok büyük bir role sahip olabileceğini iddia ettiler. Eğer çalışmalar bunu doğrular ise dinozorların sonunu getiren şey insanlığın kurtarıcısı olabilir.
Yapay Zekâ İle Yeni Bir İnsan Türü Keşfedildi
Yapay Zekâ İle Yeni Bir İnsan Türü Keşfedildi Yapay zekâ algoritması ile bilinmeyen bir insan türü keşfedildi. Söz konusu insan türünün DNA´sı, günümüz Asyalılarınınkiyle benzerlik gösteriyor. Algoritmanın arkeologları işinden edebileceği düşünülüyor.
Bilim Dünyasından Müthiş Keşif: Mikroplardan Elektrik Üretilecek
Bilim Dünyasından Müthiş Keşif: Mikroplardan Elektrik Üretilecek Rus bilim insanları, mikropların elektrik ürettiğini ve gelecek yıllarda ucuza ve çevreye zarar vermeyecek bir şekilde bu amaçla kullanılabileceğini açıkladı.
WhatsApp’ta Silinen Mesajları Okumanın Hilesi Bulundu
 WhatsApp’ta Silinen Mesajları Okumanın Hilesi Bulundu WhatsApp´ta kimi zaman insanları meraktan deliye döndüren, kimi zaman da yanlış mesaj gönderenlerin hayatını kurtaran özellik olan mesaj silme özelliğinin hilesi ortaya çıktı.
Bilim İnsanları, En Az Titanyum Kadar Güçlü ´Metalik Tahta´ Geliştirdi
Bilim İnsanları, En Az Titanyum Kadar Güçlü ´Metalik Tahta´ Geliştirdi 3 farklı üniversitenin araştırmacılarının ortak çalışmasıyla, dünyanın en hafif ve en güçlü materyallerinden biri geliştirilmiş olabilir.
Gazlı İçecekler Çalkalanınca Neden Daha Fazla Köpürür?
Gazlı İçecekler Çalkalanınca Neden Daha Fazla Köpürür? Günlük yaşantımızda çoğumuzun tükettiği gazlı içeceklerin çalkaladığımızda neden daha şiddetli köpürdüğünü merak etmiş miydiniz? Dışarıdan bakıldığında son derece basit bir olay gibi görünen bu tepkime aslında bir denkleme sahip bilimsel bir olay.
Sibiryalı Bilim İnsanları ‘Minik Byinler’ Geliştirdi
Sibiryalı Bilim İnsanları ‘Minik Byinler’ Geliştirdi Rusya Bilimler Akademisi´nin Sibirya´daki Genetik ve Hücrebilim Enstitüsü (GHE), üç boyutlu beyin organelleriyle minik beyinler geliştirdi.
Araştırmalara Göre, Kısa Boylu Erkekler Uzun Boylu Olanlara Göre Daha Sinirli
Araştırmalara Göre, Kısa Boylu Erkekler Uzun Boylu Olanlara Göre Daha Sinirli Yapılan bir araştırmaya göre, kısa boylu erkeklerin uzun boylu olanlara oranla daha sinirli oldukları meydana çıktı. Araştırma aynı zamanda bu kişilerin, şiddete ve suça daha meyilli olduklarını da söylüyor.
Kök Hücre Konusundaki Gelişmeyle Tip 1 Diyabetin Tedavisi İçin Önemli Bir Adım Atıldı
Kök Hücre Konusundaki Gelişmeyle Tip 1 Diyabetin Tedavisi İçin Önemli Bir Adım Atıldı Bilim insanları, yeni araştırmalar sonucunda kök hücreleri insülin üreten hücrelere dönüştürdü.
Bilim İnsanları, Bazı İnsanların Bilimi Israrla Neden Reddettiğini Açıkladı
Bilim İnsanları, Bazı İnsanların Bilimi Israrla Neden Reddettiğini Açıkladı Dünyanın şekli, iklim değişiklikleri, evrim, küresel ısınma gibi bazı konularda bilimin açıklamalarının ısrarla reddedilmesinin sebepleri araştırıldı.
İsrailli Araştırmacılar: 1 Yıl İçinde Kanseri Yok Edeceğiz
İsrailli Araştırmacılar: 1 Yıl İçinde Kanseri Yok Edeceğiz İsrailli bir ilaç firması, bir yıl içerisinde kanseri tamamen tedavi edecek bir ilaç geliştireceğini iddia ediyor.
Sinir Ağlarının Geleceği Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sinir Ağlarının Geleceği Hakkında Bilmeniz Gerekenler Geleceğin teknolojisi insanlığı çok uç noktalara götürebilir. Biz de bu haberimizde sizler için bu teknolojilerden bir tanesi olan sinir ağları hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.
İnsanlar Neden Düğmelere Basma Konusunda Bu Kadar Saplantılı?
İnsanlar Neden Düğmelere Basma Konusunda Bu Kadar Saplantılı? Düğmeler insan hayatında önemli bir yer kaplıyor. Onları nasıl kullanacağımız da bizim kişilik özelliklerimizle, eğitim seviyemizle, anlayışımızla kısacası her türlü özelliğimizle alakalı. Işığı açıp kapattığınız düğmeye hiç bu açıdan bakmış mıydınız?
Yapay Zeka Algoritması, Yeni Bir İnsan Türü Keşfetti
Yapay Zeka Algoritması, Yeni Bir İnsan Türü Keşfetti Yapay zekanın kabiliyetleri her geçen gün farklı bir boyuta taşınıyor. Yapabildikleri ile gelecekte birçok mesleğin yerini alacağı tahmin edilen bu teknolojinin yeni hedefiyse arkeoloji alanı. Sahip olduğu algoritma ile şimdiye kadar hiç keşfedilmemiş bir insan türü keşfeden yapay zeka, arkeologların yerine de gözünü dikmiş gözüküyor.
Hafıza İle İlgili Çoğu Kişinin Bilmediği 8 Garip Şey
Hafıza İle İlgili Çoğu Kişinin Bilmediği 8 Garip Şey İnsan beyni oldukça ilginç bir şekilde çalışıyor. Hafızamızın bazı özellikleri ise öğrenildiğinde insanı oldukça şaşırtıyor.
Bilim Kurgudan Gerçeğe: Semenderler Sayesinde İnsan Rejenerasyonu Mümkün Olabilir
Bilim Kurgudan Gerçeğe: Semenderler Sayesinde İnsan Rejenerasyonu Mümkün Olabilir Birçok canlının, bulunduğu yaşam koşullarına ayak uydurabilmek için evrildiği, bilim dünyası tarafından bilinen bir gerçek. Peki sadece bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz insan rejenerasyonu gerçekte mümkün olabilir mi?
Türk Bilim İnsanı, Zararlı Güneş Işınını Faydalı Hale Getiren Krem Geliştirdi
Türk Bilim İnsanı, Zararlı Güneş Işınını Faydalı Hale Getiren Krem Geliştirdi Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadriye Ertekin, bilim dünyasında olay yaratan bir krem geliştirdi.
Sakal Bırakmanın Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 8 Etkisi
 Sakal Bırakmanın Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 8 Etkisi Sakal bırakmak, modanın bir konusu olarak gözükebilir. Peki özellikle son yıllarda popülerleşen bu akımın, sağlık üzerinde önemli etkileri olduğunu biliyor muydunuz? Bilimsel olarak araştırılan bu etkileri, sizler için listeledik.
Fizikçiler, Işığın 2 Kuralını Bozan Bir Makine Geliştirdi
Fizikçiler, Işığın 2 Kuralını Bozan Bir Makine Geliştirdi Yeni bir çalışmada ışığı dairesel bir sistemde inceleyen araştırmacılar, ışığın hareketini değiştirmeyi başardı.
İnsan İdrarından Tuğla Üretildi
İnsan İdrarından Tuğla Üretildi Dr.Dyllon Dandal isimli öğretim üyesinin denetimi altında yaptıkları çalışmayla Cape Town Üniversitesi öğrencileri, idrardan gerçek bir tuğla ürettiler.
WhatsApp’tan herkesi sevindirecek haber! Pazar sürprizi
WhatsApp’tan herkesi sevindirecek haber! Pazar sürprizi Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp´tan gelen son haber kullanıcıları sevindirecek. WhatsApp bugün çok önemli bir güncellemeye imza attı
Yapay Zeka Kullanan Yüz Tarama Teknolojisi, Genetik Hastalıklar Konusunda Doktorlara Yardımcı Oluyor
Yapay Zeka Kullanan Yüz Tarama Teknolojisi, Genetik Hastalıklar Konusunda Doktorlara Yardımcı Oluyor Yapay zeka her geçen gün hayatımızın içine daha çok giriyor. Bir yandan yapay zeka ile ilgili komplo teorileri üretilirken bir yandan da insanlara yardımcı olacak şekilde geliştirilmeye devam ediliyor.


Erkeklerin Acı Hassasiyetlerinin Kadınlara Göre Daha Fazla Olduğu Bilimsel Olarak Kanıtlandı
Erkeklerin Acı Hassasiyetlerinin Kadınlara Göre Daha Fazla Olduğu Bilimsel Olarak Kanıtlandı Bilim insanlarının farklı yaş grupları üzerinde gerçekleştirdiği deneyde erkeklerin, aynı derecedeki acıyı kadınlara kıyasla daha çok hissettikleri ispatlandı. Aynı zamanda erkeklerin, önceden yaşadıkları bir acı tekrar ettiğinde büyük bir stres ve endişe duydukları da ortaya çıktı.
WhatsApp Mesajlarınız Başka Kişilere Gidebilir
WhatsApp Mesajlarınız Başka Kişilere Gidebilir Sosyal medya devi Facebook´un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, platformdaki bir hata ile gündemde.
Her Yıl Doğan Bebeklerin Neden Çoğu Erkek?
Her Yıl Doğan Bebeklerin Neden Çoğu Erkek? Doğumlarda normal kabul edilen oran, her yüz kız bebeğe karşılık 105 erkek bebeğin doğması. Bu durumun nedenine dair pek çok farklı teori var.
Bilim İnsanları: Ekrana Uzun Süre Bakmak Beyin Zarını İnceltiyor
Bilim İnsanları: Ekrana Uzun Süre Bakmak Beyin Zarını İnceltiyor ABD´de yapılan bir araştırma, tablet ve akıllı telefon gibi cihazların dil beyin zarını incelttiğini ortaya çıkardı.
Beyninizde Bulunan ‘Deniz Atı’ Hipokampüs Hakkında 8 Tuhaf Bilgi
Beyninizde Bulunan ‘Deniz Atı’ Hipokampüs Hakkında 8 Tuhaf Bilgi Bir korku filmi izlerken aniden çıkan yaratıktan neden korktuğunuzu, aklınızdan çıkmayan bir hatıranızı nasıl hatırladığınızı merak ettiniz mi? Tüm bunlardan ve daha fazlasından beyninizin içinde, gözünüzün tam arkasında bulunan deniz atı şeklindeki bir bölüm sorumlu.
Siber Saldırılarda Yeni Tehdit: Akıllı Televizyonlar
Siber Saldırılarda Yeni Tehdit: Akıllı Televizyonlar Teknoloji her geçen gün hayatlarımıza farklı yenilikler katıyor. Akıllı cihazlar gittikçe yaygınlaşırken, artık televizyonlarımız da bu akıma katılmaya başladı. Evlerimizde kullandığımız bu teknolojinin ise büyük zararları olabilir.
Uzay Teleskoplarına Yardımcı Olması İçin Minik Uydular Üretilecek
Uzay Teleskoplarına Yardımcı Olması İçin Minik Uydular Üretilecek Güneş sistemi dışında yer alan gezegenlerin keşfi için kullanılan devasa teleskoplar, şimdiye kadar birçok bilinmeyeni keşfetmek için bilim dünyasına yardımcı oldular. Gelecekte hedeflenen görevler için ise daha fazlası gerekiyor.
Güneş Sistemi’nin En Uzak Noktasında Alçak Uçuş
Güneş Sistemi’nin En Uzak Noktasında Alçak Uçuş Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA´nın uzay aracı New Horizons (Yeni Ufuklar), Güneş Sistemi´nin uzak sınırlarındaki gök cismi Ultima Thule´ye başarıyla alçak uçuş yaptı.
Bilim İnsanları, İnsan-Koyun Melezi Bir Canlı Üretmeyi Başardı
Bilim İnsanları, İnsan-Koyun Melezi Bir Canlı Üretmeyi Başardı Bir insan ile bir başka canlının birleşimi oldukça tartışmalı bir konu olsa da bu alandaki çalışmalar devam ediyor. Son olarak, insan hücrelerine sahip bir koyunun üretilmesi deneyi başarıyla sonuçlandı.
Ütü ve Yıkama Derdine Son Verecek Akıllı Giysiler Geliyor
Ütü ve Yıkama Derdine Son Verecek Akıllı Giysiler Geliyor Bilim insanları, keşfettikleri yeni fiberle yakın gelecekte akıllı giysilerin hayatımıza girmesinin yolunu bulmuş olabilir.
NASA dünyaya Yaklaşan Gök Taşını Görüntüledi
NASA dünyaya Yaklaşan Gök Taşını Görüntüledi ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), bugün Dünya´ya yakın geçiş yapması beklenen Holiday Asteroidini radarla görüntüledi.
Robot Avatarlara Hazırlanın: Robotların Beyin Dalgalarıyla Kontrol Edilmesini Sağlayan Başlık Geliştirildi
Robot Avatarlara Hazırlanın: Robotların Beyin Dalgalarıyla Kontrol Edilmesini Sağlayan Başlık Geliştirildi MIT’deki araştırmacılar, Baxter isimli bir robotu beyin dalgalarını kullanarak kontrol edebilmelerini sağlayan bir cihaz geliştirdi.
Cep Telefonuna o Uygulamayı İndirenler Dikkat: Hesabınızdan Para Çalıyor!
Cep Telefonuna o Uygulamayı İndirenler Dikkat: Hesabınızdan Para Çalıyor! Antivirüs şirketi ESET, pil optimizasyon uygulaması gibi görünen ancak PayPal ödeme sistemleri hesaplarından para çalmaya odaklanan yeni bir Android truva atı tespit etti. Bu zararlı, PayPal’ın iki faktörlü kimlik koruma (2FA) doğrulamasını bile atlatabilen yetenekte.
Bilim Adamları Açıkladı! Yok Oluyor...
Bilim Adamları Açıkladı! Yok Oluyor... Satürn’ün halkaları hızla yok oluyor!
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR