Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
18 Haziran 2019 Salı
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
YAŞAM ile ilgili haberler
Dünya Sağlık Örgütü: Çocukları Ekran Karşısında 1 Saatten Fazla Tutmayın
Dünya Sağlık Örgütü: Çocukları Ekran Karşısında 1 Saatten Fazla Tutmayın Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre 5 yaşından küçük çocukların günde 1 saatten fazla ekran karşısında kalmaması gerekiyor.
10 Dakika Boyunca Ölü Kalan Adam Ne Gördüğünü Anlattı
10 Dakika Boyunca Ölü Kalan Adam Ne Gördüğünü Anlattı İnsanlığın en çok merak ettiği sorulardan biri olan “Ölümden sonra ne oluyor?” sorusuna, 10 dakika boyunca ölü kalan bir adam cevap verdi.
Doğduğunuz Saatin Karakterinizi Ele Verdiğini Biliyor muydunuz?
Doğduğunuz Saatin Karakterinizi Ele Verdiğini Biliyor muydunuz? İşte, doğduğunuz saatin karakteristik özellikleri...
Instagram´da Bir Gönderinin Kaç Beğeni Aldığını Sadece Gönderi Sahibi Görüntüleyebilecek
Instagram´da Bir Gönderinin Kaç Beğeni Aldığını Sadece Gönderi Sahibi Görüntüleyebilecek Kullanıcılar arasında bir beğeni rekabeti oluşmasını istemeyen Instagram, gizli beğeni sayısı özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özellik ile birlikte bir gönderinin ne kadar beğeni aldığını yalnızca gönderi sahibi görüntüleyebilecek.
Dünyada ortalama yaşam süresi 5,5 yıl uzadı
Dünyada ortalama yaşam süresi 5,5 yıl uzadı Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünya genelinde ortalama yaşam süresinin 2000´li yıllardan itibaren 5,5 yıl uzadığını açıkladı. DSÖ, 2019´da doğması öngörülen 141 milyon çocuktan erkeklerin ortalama 69,8 yıl, kızların ise 74,2 yıl yaşam süreceği tahmininde bulundu.
Zeki İnsanların Yalan Haberlere Daha Çok İnandıkları Ortaya Çıktı
Zeki İnsanların Yalan Haberlere Daha Çok İnandıkları Ortaya Çıktı Yapılan araştırmalar, zeki insanların komplo teorileri ve yalan haberlere daha çok inandıklarını ortaya çıkarttı.
Samsung, Yangın Söndürücü Çiçek Vazosunu Tanıttı
Samsung, Yangın Söndürücü Çiçek Vazosunu Tanıttı Güney Koreli teknoloji devi Samsung, daha önce 100 bin adet üretip dağıttığı Firevase adlı yangın söndürücü vazosundan 200 bin adet daha üretmeye hazırlanıyor.
Günde Altı Kutu Enerji İçeceği İçen Bir Adamın Dili Eridi
Günde Altı Kutu Enerji İçeceği İçen Bir Adamın Dili Eridi Dan Royals adlı bir adam, günde en az 6 kutu enerji içeceği içiyordu. Bu nedenle adamın dilinde aşınmalar ve erime meydana geldi.
Her Sabah Simit Alanlar Dikkat! Kansere Davetiye Çıkarıyor
Her Sabah Simit Alanlar Dikkat! Kansere Davetiye Çıkarıyor Çağımızın korkunç hastalığı kanserin, birtakım doğal besinler ile önlenebileceği yadsınamaz bir gerçek. Peki, hangi besinlerin kansere davetiye çıkardığını biliyor musunuz? İşte, onkologların kansere yakalanmamak için uzak durmanızı öğütlediği 8 besin
İnsan Vücudu Hakkında Bilinmesi Gereken İlginç Gerçekler
İnsan Vücudu Hakkında Bilinmesi Gereken İlginç Gerçekler İnsan vücudu gerçekten inanılmaz şeyler yapabiliyor, işte bunlardan 18 tanesini sizler için derledik.
Gecekondu Kapılarına Gizlice Para Bırakan Hayırseverler İlk Kez Görüntülendi
Gecekondu Kapılarına Gizlice Para Bırakan Hayırseverler İlk Kez Görüntülendi Geçtiğimiz ay bir grup hayırsever, Hasköy´de bulunan gecekonduların kapılarının altında içlerinde 1000 TL kadar para bulunan zarflar bırakmıştı. Yerel halk tarafından ´Hızır´ olarak adlandırılan bu kimliği belirsiz hayırseverler şimdi de Başakşehir’de çok sayıda eve içlerinde para bulunan zarflar bıraktı.
Oğlunun Saçından Kolye Yapmıştı, Şimdi Siparişlere Yetişemiyor
Oğlunun Saçından Kolye Yapmıştı, Şimdi Siparişlere Yetişemiyor Oğlunun saçlarından kolye, yüzük, bileklik ve tespih gibi özel takılar yapan anne, olumlu tepkiler alması üzerine bu işi yapmaya karar verdi. Yaptığı takıları kargo ile Türkiye´nin dört bir yanına gönderen kadın şimdi siparişlere yetişemiyor.

Eskişehir´de yaşayan bir çocuk annesi Mualla Durgut, saç tellerini işleyerek sanat eserlerine dönüştürüyor.
Ikea, Mobilyalarını Engelliler İçin Özelleştirecek ´ThisAbles´ Projesini Duyurdu
Ikea, Mobilyalarını Engelliler İçin Özelleştirecek ´ThisAbles´ Projesini Duyurdu Ikea´nın ThisAbles projesi kapsamındaki 3D yazıcı ile basılan ürünleri, mobilyaları engelliler için daha erişilebilir bir hale getiriyor.
Türkiye’de Yakında ‘İçilebilir’ Poşet Satılacak
Türkiye’de Yakında ‘İçilebilir’ Poşet Satılacak Geliştirdiği bitki özlü doğal ürünler sayesinde plastik tüketimine bir alternatif oluşturan Kevin Kumala, su katıp içilebilecek kadar doğal olan ürünlerini Türkiye´de de kullanıma sunmaya hazırlanıyor.
Acısız Akıllı Kan Şekeri Ölçüm Cihazı Buldular
Acısız Akıllı Kan Şekeri Ölçüm Cihazı Buldular Kendisi de diyabet hastası olan Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Emine Selda Gündüz, iki arkadaşıyla birlikte acısız akıllı kan şekeri cihazı geliştirdi
Grip Seviyeleri Mevsim Normallerinin Üstünde Seyrediyor
Grip Seviyeleri Mevsim Normallerinin Üstünde Seyrediyor ABD´deki Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, haftalık olarak yayınladıkları grip raporunda, grip faaliyetlerinin ABD genelinde yüksek seyrettiğini ortaya koydu.
Günün Her Saati Uykusuz Hissediyorsanız, Bu Öneriler Tam Size Göre!
Günün Her Saati Uykusuz Hissediyorsanız, Bu Öneriler Tam Size Göre! Bir uyku hocası olan Nick Littlehales, kaliteli uyku için ihtiyacınız olan 8 öneriyi sıraladı.
Dünya´yı Plastik Kirliliğinden Bile Daha Çok Tehdit Eden Tehlike
Dünya´yı Plastik Kirliliğinden Bile Daha Çok Tehdit Eden Tehlike Plastik Kirliliği, tüm dünyada üzerinde durulan, çevre ve canlılar için büyük tehlike arz eden bir konu ancak Dünya´yı çok daha fazla tehdit eden bir problem var: İklim Değişikliği.
İstanbul´da Gizemli Olay: Evlerin Kapısına Para Dolu Zarf Bırakılıyor
İstanbul´da Gizemli Olay: Evlerin Kapısına Para Dolu Zarf Bırakılıyor İstanbul Hasköy´de, gecekonduların fazlaca olduğu bir mahalledeki evlerin kapısına, içerisinde 1000 TL bulunan zarflar bırakılıyor. Mahalleliler, bu gizemli adam (ya da adamlara) şimdiden Hızır lakabını taktılar.
İnsan Vücudu Hakkında Bilinmesi Gereken 18 İlginç Gerçek
İnsan Vücudu Hakkında Bilinmesi Gereken 18 İlginç Gerçek İnsan vücudu gerçekten inanılmaz şeyler yapabiliyor, işte bunlardan 18 tanesini sizler için derledik.
Uyumak, Beyindeki Hasar Görmüş DNA’ları Nasıl İyileştirir?
Uyumak, Beyindeki Hasar Görmüş DNA’ları Nasıl İyileştirir? Uykunun beyindeki DNA hasarını nasıl iyileştirdiğini ortaya koyan bir araştırma gerçekleştirildi. Uyurken beynimiz, DNA hasarlarını çok daha hızlı şekilde iyileştiriyor.
Hiçbir Şey Yapmamak Daha Yaratıcı Olmanızı mı Sağlıyor?
Hiçbir Şey Yapmamak Daha Yaratıcı Olmanızı mı Sağlıyor? Bazı durumlarda, kendimizi en üretken ve yaratıcı olduğumuz noktadayken buluyoruz ve bunun sebebini çoğu zaman anlayamıyoruz. Bunu merak eden bilim insanları, ‘hiçbir şey yapmama bilimi’ üzerine çalışmalar yürütmeye başladı.
Hayatımızın Önemli Bir Parçası Olan Uyku, Hayvanlar İçin de Bu Kadar Önemli mi?
Hayatımızın Önemli Bir Parçası Olan Uyku, Hayvanlar İçin de Bu Kadar Önemli mi? Uyku insanlar için oldukça önemli, peki ya hayvanlar için? Hiç uyumayan hayvanlar var mı? Hayvanlar da uykusuzluğa bizim kadar dayanıksız mı?
Tarihte Sadece İkinci Kez Yaşandı: Avustralya´da Yarı-Tek Yumurta İkizleri Doğdu
Tarihte Sadece İkinci Kez Yaşandı: Avustralya´da Yarı-Tek Yumurta İkizleri Doğdu Avustralya’da doğan biri erkek biri kız iki kardeş, yarı-tek yumurta ikizi olarak dünyaya geldi. İkizler bu alanda bilinen sadece ikinci vakanın kahramanı oldu.
Sebze ve Meyveyi Mevsiminde Yemek Neden Önemli?
Sebze ve Meyveyi Mevsiminde Yemek Neden Önemli? Yurt dışından getirilerek mevsimi dışında tüketilen meyve ve sebzelerin hastalıklara davetiye çıkardığını belirten Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Araştırma Görevlisi ve Diyetisyen Fatma Özsel Özcan, “Mevsimine uygun yemekle yerel ürünü ve bölgemizdeki yerel tarımı desteklemiş oluruz. Böylece daha az nakliye, daha az soğutma ve enerji kaybıyla doğanın döngüsüne zararı da en aza indiririz” dedi.
Bilim İnsanları, 2100 Yılına Kadar Yazların Nasıl Değişeceğini Açıkladı
Bilim İnsanları, 2100 Yılına Kadar Yazların Nasıl Değişeceğini Açıkladı PNAS dergisinde yayınlanan araştırmaya göre yaz ayları gittikçe daha sıcak geçecek ve fırtınalar olacak.
Türkiye´de Son 5 Yılda Üniversiteyi Bırakan Öğrenci Sayısında Rekor Artış Var
 Türkiye´de Son 5 Yılda Üniversiteyi Bırakan Öğrenci Sayısında Rekor Artış Var Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre son beş yılda ülkemizde okuduğu üniversitedeki kaydını sildiren veya donduran öğrenci sayısı, 1 milyon 115 bin 530.
Yeni Dönemde Vergiler Yapay Zeka İle Hesaplanacak
Yeni Dönemde Vergiler Yapay Zeka İle Hesaplanacak Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Semi Okumuş, yeni dönemde yapay zeka ve makine öğrenmesi kullanan uygulamaların test sürecine girdiklerini belirtti.
Hakkını Arayan 9 Yaşındaki Tüketiciden Büyük Zafer
Hakkını Arayan 9 Yaşındaki Tüketiciden Büyük Zafer 9 yaşındaki Elif Deniz Aykol, bir meşrubat firması kampanyada verdiği sözü tutmayınca, babasıyla birlikte Ticaret Bakanlığı’na şikayette bulundu. Bakanlık firmaya 241.413 TL idari para cezası verdi.
İnsan Sağlığını Tehdit Eden Çağımızın En Büyük Sorunlarından Biri: Fosil Yakıtlar
İnsan Sağlığını Tehdit Eden Çağımızın En Büyük Sorunlarından Biri: Fosil Yakıtlar Kömür, petrol ve doğal gaz gibi fosil yakıtlar, hem insan ve toplum sağlığının en büyük tehdidi hem de çevre kirliliğinin en büyük sebeplerinden bir tanesi.
Kırık Kalp Sendromu bakın Nasıl Oluşuyor?
Kırık Kalp Sendromu bakın Nasıl Oluşuyor? Kırılan bir kalbi ne tamir edebilir? Kalbi yıpratan duygular yerini, onaran hislere bırakabilir mi? Stres ve duygusal travmalar en çok kalbi yorar. Üstelik sadece duygusal olarak değil fiziksel olarak da… Kırık kalp sendromu olarak bilinen Takaşubo Miyopatisi, aşırı stres, acı veya şok durumunda ortaya çıkıyor ve en çok kadınlarda görülüyor.Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, kırık kalp sendromunu anlatıyor.
Küresel Isınma Yüzünden Bulutların Yok Olması, Dünyayı Yangın Yerine Çevirecek
Küresel Isınma Yüzünden Bulutların Yok Olması, Dünyayı Yangın Yerine Çevirecek Yeni yayınlanan bir araştırmaya göre atmosferimizdeki sera gazları, bulut oluşumunu engelliyor. Bulutların bulunmadığı dünya ise olması gerekenden çok daha hızlı ısınıyor.
Dünyaca Ünlü Kahin Baba Vanga´nın 2019 Hakkında Birbirinden Ürkütücü 4 Kehaneti
Dünyaca Ünlü Kahin Baba Vanga´nın 2019 Hakkında Birbirinden Ürkütücü 4 Kehaneti Asıl adı Vangelia Pandeva Dimitrova olan 1996 yılında hayatını kaybeden dünyaca ünlü Bulgar kahin Baba Vanga´nın, yaşamı boyunca gelecek hakkında birçok kehanette bulunduğu biliniyor. Gelin Baba Vanga´nın 2019 yılı hakkında bulunduğu kehanetlere birlikte göz atalım.
Ücretli Poşet Uygulaması Sonuç Verdi: Poşet Kullanımı %70 Azaldı
Ücretli Poşet Uygulaması Sonuç Verdi: Poşet Kullanımı %70 Azaldı Bu yılın başında uygulamaya başlanan ücretli poşet uygulaması, nihayet olumlu sonuçlar vermeye başladı.
Bir Kadının Korneası, Maksimum Parlaklıktaki Telefon Ekranına Bakmaktan Delindi
Bir Kadının Korneası, Maksimum Parlaklıktaki Telefon Ekranına Bakmaktan Delindi Tayvan’da bir kadının gözünde bulunan kornea tabakası, iki yıldır maksimum parlaklıktaki akıllı telefon ekranına bakmaktan dolayı delindi.
Sessizlik, İnsan Sağlığını ve Yaşam Kalitesini Önemli Derecede İyileştiriyor
Sessizlik, İnsan Sağlığını ve Yaşam Kalitesini Önemli Derecede İyileştiriyor Dünyanın giderek daha kalabalık bir yer olmasıyla insanlığın kaybettiği "sessizlik" hali, aslında beynimiz ve yaratıcılığımız için oldukça kritik bir öneme sahip. Ünlü yazar Erling Kagge´den de alıntılar yaparak "sessizlik" olgusunu inceleyeceğimiz yazımıza hoş geldiniz.
Yetersiz Uyuyanlarda Enflamatuar Beyaz Kan Hücreleri Artıyor
Yetersiz Uyuyanlarda Enflamatuar Beyaz Kan Hücreleri Artıyor Enflamatuar beyaz kan hücreleri uyku düzenini bozarak kardiyovasküler rahatsızlığa zemin hazırlıyor.
Kendinize Karşı Koyamadığınız Takıntılara Dikkat!
Kendinize Karşı Koyamadığınız Takıntılara Dikkat!
Herkesin bazı endişeleri, takıntıları veya bunlarla bağlantılı tekrarlayan davranışları olabiliyor. Ancak bu takıntı ve endişeler kişinin bir saatten fazla zamanını alıyor ve günlük yaşamını etkiliyor ise bu durum önemli bir rahatsızlığın söz konusu olduğu anlamına geliyor. Obsesif kompulsif bozukluk yani takıntı zorlantı bozukluğu; kişinin tekrarlayıcı, rahatsız edici, üzücü, korkutucu düşünceler, şüpheler, dürtüler ve isteklerle mücadele ettiği; bu durumdayken de sıkıntısını azaltmak için tekrarlayıcı bazı davranışları veya zihinsel uğraşıları yerine getirdiği bir psikiyatrik bozukluk olarak tanımlanıyor. Uz. Dr. Serkan Akkoyunlu, ‘’Takıntı zorlantı bozukluğu’’ ile ilgili bilgi verdi.
Sahra Çölü´nde 1500 Yıldır Var Olduğu Bilinmeyen Yapılar Keşfedildi
Sahra Çölü´nde 1500 Yıldır Var Olduğu Bilinmeyen Yapılar Keşfedildi Arkeolojik çalışmalar, Batı Sahra’da daha önce keşfedilmemiş taş yapıları ortaya çıkardı. Bu yapıların yüzlerce yıllık tarihleri olduğu tahmin ediliyor.
4 yaşında Kanser Teşhisi Konulmuştu Şimdi Dünyayı Geziyor...
4 yaşında Kanser Teşhisi Konulmuştu Şimdi Dünyayı Geziyor... Dört yaşında kanser teşhisi konulan şimdi 24 yaşında olan Emin Can Hoşkan’ın hikayesi umut veriyor: “Kanseri yendim. Önümde uzun bir ömür var. Dünyayı dolaşıyorum. Profesyonel kürekçiyim. Şimdilerde iş hayatına atılmış genç bir mühendisim”
O Sorunun Çözümü Bu Yapraklarda Saklı...
O Sorunun Çözümü Bu Yapraklarda Saklı... Henüz denemediğiniz doğal sivilce ilacı! İşte çay ağacı yağıyla gelen kesin çözüm
Aşkın Ömrü 2,5 Yıl
Aşkın Ömrü 2,5 Yıl
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özalp Karabay, aşkın vücut ve hormonlar üzerindeki etkisinin 2,5 yıl sürdüğünü, yerini sevgi ve güven gibi farklı duygulara bıraktığını söyledi.
Plastik Atıkları Yakıta Dönüştürebilecek Yeni Bir Yöntem Geliştirildi
Plastik Atıkları Yakıta Dönüştürebilecek Yeni Bir Yöntem Geliştirildi Plastik atıkların giderek artması, belki de Dünya´nın karşılaştığı en büyük çevre sorunu olabilir. Peki krizi fırsata çevirmek mümkün mü? Purdue Üniversitesi´nden bir grup araştırmacı, plastik atıkları yakıta dönüştürecek bir yöntem geliştirdi.
Yarı İnsan Yarı Robot Olan Cyborg´lar, Gelecekte İnsanlık İçin Tehdit Oluşturacak mı?
Yarı İnsan Yarı Robot Olan Cyborg´lar, Gelecekte İnsanlık İçin Tehdit Oluşturacak mı? İnsan ve robot karışımı sibernetik organizmalar, yani kısaca Cyborg´lar, yakın geleceğin en çok tartışılan konularından biri olacak. Bilim kurgu filmlerinde sıkça karşılaştığımız Cyborg savaşçılar, gelecekte gerçek orduların yerlerini alırsa ne olur?
Tuzlandığı için ölen bebekler var!
Tuzlandığı için ölen bebekler var!
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nejat Narlı, Çukurova kentlerinde bazı ailelerin, yeni doğan bebekleri doğar doğmaz tuzladığını belirterek, "Yeni doğan, savunmasız bebeğin vücuduna sürülen tuz, sıvı kaybına neden oluyor. Böyle olunca bebeğini kendince korumaya çalışan aile, istemeden onun beyin kanaması geçirip, ölmesine neden oluyor" dedi.
Kargaların Sandığınızdan Daha Zeki Olduklarını Kanıtlayan Deney
Kargaların Sandığınızdan Daha Zeki Olduklarını Kanıtlayan Deney Hayvanlar alemindeki bazı canlılar tahmin ettiğimizden çok daha zeki. Yapılan bir deneyde kargaların üç aşamalı plan yapabildikleri ortaya çıktı.
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR