Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
16 Şubat 2019 Cumartesi
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
YAŞAM ile ilgili haberler
4 yaşında Kanser Teşhisi Konulmuştu Şimdi Dünyayı Geziyor...
4 yaşında Kanser Teşhisi Konulmuştu Şimdi Dünyayı Geziyor... Dört yaşında kanser teşhisi konulan şimdi 24 yaşında olan Emin Can Hoşkan’ın hikayesi umut veriyor: “Kanseri yendim. Önümde uzun bir ömür var. Dünyayı dolaşıyorum. Profesyonel kürekçiyim. Şimdilerde iş hayatına atılmış genç bir mühendisim”
O Sorunun Çözümü Bu Yapraklarda Saklı...
O Sorunun Çözümü Bu Yapraklarda Saklı... Henüz denemediğiniz doğal sivilce ilacı! İşte çay ağacı yağıyla gelen kesin çözüm
Aşkın Ömrü 2,5 Yıl
Aşkın Ömrü 2,5 Yıl
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özalp Karabay, aşkın vücut ve hormonlar üzerindeki etkisinin 2,5 yıl sürdüğünü, yerini sevgi ve güven gibi farklı duygulara bıraktığını söyledi.
Plastik Atıkları Yakıta Dönüştürebilecek Yeni Bir Yöntem Geliştirildi
Plastik Atıkları Yakıta Dönüştürebilecek Yeni Bir Yöntem Geliştirildi Plastik atıkların giderek artması, belki de Dünya´nın karşılaştığı en büyük çevre sorunu olabilir. Peki krizi fırsata çevirmek mümkün mü? Purdue Üniversitesi´nden bir grup araştırmacı, plastik atıkları yakıta dönüştürecek bir yöntem geliştirdi.
Yarı İnsan Yarı Robot Olan Cyborg´lar, Gelecekte İnsanlık İçin Tehdit Oluşturacak mı?
Yarı İnsan Yarı Robot Olan Cyborg´lar, Gelecekte İnsanlık İçin Tehdit Oluşturacak mı? İnsan ve robot karışımı sibernetik organizmalar, yani kısaca Cyborg´lar, yakın geleceğin en çok tartışılan konularından biri olacak. Bilim kurgu filmlerinde sıkça karşılaştığımız Cyborg savaşçılar, gelecekte gerçek orduların yerlerini alırsa ne olur?
Tuzlandığı için ölen bebekler var!
Tuzlandığı için ölen bebekler var!
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nejat Narlı, Çukurova kentlerinde bazı ailelerin, yeni doğan bebekleri doğar doğmaz tuzladığını belirterek, "Yeni doğan, savunmasız bebeğin vücuduna sürülen tuz, sıvı kaybına neden oluyor. Böyle olunca bebeğini kendince korumaya çalışan aile, istemeden onun beyin kanaması geçirip, ölmesine neden oluyor" dedi.
Kargaların Sandığınızdan Daha Zeki Olduklarını Kanıtlayan Deney
Kargaların Sandığınızdan Daha Zeki Olduklarını Kanıtlayan Deney Hayvanlar alemindeki bazı canlılar tahmin ettiğimizden çok daha zeki. Yapılan bir deneyde kargaların üç aşamalı plan yapabildikleri ortaya çıktı.
Yeşilay, Sigaranın Zararlarını Astronotlar ile Anlattı
Yeşilay, Sigaranın Zararlarını Astronotlar ile Anlattı Yeşilay, sigaranın zararlarına farkındalık çekmek için gerçekleştirdiği projede astronot kıyafetleri kullandı.
19 Yaşındaki Genç, Iron Man´den Esinlenerek Lego Parçalarından Protez Kol Yaptı
19 Yaşındaki Genç, Iron Man´den Esinlenerek Lego Parçalarından Protez Kol Yaptı 19 yaşındaki biyomühendislik öğrencisi David Agullar, Lego’dan kendine bir protez kol yaptı. Genç, protez kolunu Iron Man’in zırhından esinlenerek isimlendirdi.
Karda Düşme İhtimalini Neredeyse Sıfıra İndiren Bot: Dahu Swiss Ski
Karda Düşme İhtimalini Neredeyse Sıfıra İndiren Bot: Dahu Swiss Ski Kayak sporuyla ilgilinenler için oldukça ilginç bir bot geliştirildi. Bu ayakkabı, esnekliği sayesinde düşme ihtimalinizi neredeyse sıfıra indiriyor.
Dünyada En Kalitelisi Ordu´dan Çıkan ´İlaç´: Manyetik Siyah Kum
Dünyada En Kalitelisi Ordu´dan Çıkan ´İlaç´: Manyetik Siyah Kum Dünyanın oldukça nadir görülen bölgelerinde bulunan ve en kalitelisi Ünye sahillerinden çıkarılan manyetik siyah kum, yeni dönemde çok konuşulabilir.
İçme Suyuyla İlgili Bir Vahim Haber Daha: "Aldığım Pet Şişedeki Suyun Rengi 1 Haftada Değişti"
İçme Suyuyla İlgili Bir Vahim Haber Daha: Geçtiğimiz günlerde ülke gündeminde deprem etkisi yaratan, içme sularının duş dahi alınamayacak durumda olduğuna ilişkin araştırma sonrası yeni vahim haberler geliyor.
Harvardlı Profesörden Mutluluğun Tarifi: "Para Yerine Zamanı Tercih Edin"
Harvardlı Profesörden Mutluluğun Tarifi: Harvard Business Review dergisinin bu ayki ana konusu para ve zamanla alakalıydı. Dergide yazıyı kaleme alan Harvardlı profesör Ashley Whillans, insanların zamanı para yerine tercih etmeleri ve planlarını ona göre yapmaları gerektiğini söylerken aslında durum bunun tam tersi.
Okyanusların Rengi Değişmeye Başladı: İşte Nedeni
Okyanusların Rengi Değişmeye Başladı: İşte Nedeni MIT tarafından yapılan son araştırmalarda, Kutup Bölgesi´nde bulunan suların yeşil renge dönüşmeye başladığı görüldü.
Telefonla Konuşmanın Beyin Üzerindeki Etkisi!
Telefonla Konuşmanın Beyin Üzerindeki Etkisi! Cep telefonlarının hayatımıza girmesiyle sosyal medyanın, oyunların ve mesajlaşmaların bağımlısı olduk. Hayatımızı kolaylaştırsa da kötü haber uzmanlardan geldi. Özellikle telefonla konuştuktan sonra kulak ağrısı belirtisiyle ortaya çıkan beyin tümörü, telefon kullanan herkesin korkusu oldu!
Hava Kirliliği Mutluluğunuzu Etkiliyor Olabilir mi?
Hava Kirliliği Mutluluğunuzu Etkiliyor Olabilir mi? Bilim insanları, kişilerin mutluluk seviyelerini ölçmek için farklı birçok yöntem kullanarak araştırmalar yapıyorlar. En güncel yapılan araştırmada ise hava kirliliğinin mutluluk üzerinde direkt bir etkisi olabileceğine dair kanıtlar bulundu.
Yatmadan Önce Her Gün Bir Kaşık Bal Yemek Vücudumuzu Nasıl Etkiler?
Yatmadan Önce Her Gün Bir Kaşık Bal Yemek Vücudumuzu Nasıl Etkiler? Bilim insanlarının ‘süper gıda’ dediği bal, sadece soğuk algınlığına iyi gelmiyor. Daha pek çok faydası var.
Son Dakika: TÜİK, Türkiye´nin Güncel Nüfusunu Açıkladı
Son Dakika: TÜİK, Türkiye´nin Güncel Nüfusunu Açıkladı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılına ait Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarını açıkladı.
Küresel İklim Değişikliği, Bebeklerin Kalbinde Olumsuz Etkiler Yaratıyor
Küresel İklim Değişikliği, Bebeklerin Kalbinde Olumsuz Etkiler Yaratıyor Gebelik döneminde yaşanan küresel iklim değişikliği, kişilerin bebeklerinin kalp sağlığı üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir.
Müzik Zevklerimizin Son 65 Yılda Nasıl Değiştiğini Gösteren Araştırma
Müzik Zevklerimizin Son 65 Yılda Nasıl Değiştiğini Gösteren Araştırma Yeni bir araştırmaya göre popüler şarkıların içerdiği sözler son 65 yıl içinde neşeliden öfkeliye doğru sert bir evrim geçirdi.
Akıllı Telefonlarla Çok Vakit Geçiren Küçük Çocukların Gelişimlerinin Olumsuz Etkilendiği Ortaya Çıktı
Akıllı Telefonlarla Çok Vakit Geçiren Küçük Çocukların Gelişimlerinin Olumsuz Etkilendiği Ortaya Çıktı Günümüzde neredeyse her evde birden çok akıllı telefon bulunuyor. Peki evimizdeki tehlikenin ne kadar farkındayız? Calgary Üniversitesi´nde yapılan çalışmaya göre akıllı telefonlarla gereğinden fazla vakit geçiren büyüme çağındaki çocukların gelişimi olumsuz yönde etkileniyor. Uzmanlar, ebeveynlerin çocuklarını denetlemesi konusunda uyarılarda bulunuyor.
Kanada´nın Calgary Üniversitesi´nde yapılan yeni bir araştırmaya göre tablet, akıllı telefon ve televizyon gibi ekrana sahip teknolojik ürünlerin aşırı kullanımı, küçük çocukların gelişimsel hedeflerini kaçırmasına sebep oluyor. 2.500 ailenin incelendiği çalışmanın sonuçları, oldukça ciddi problemlerinin altını çiziyor.
Kendi Beyninizin Patronu Olun!
Kendi Beyninizin Patronu Olun! Zamanımızın en popüler konularından biri, kuşkusuz beyin gücü ve kullanma yöntemleri; şu bir gerçek ki, beynimizi yönetmeyi öğrendiğimiz takdirde gücümüzün ve yapabileceklerimizin sınırı yok. Beyin gücümüzün kapasitesini artırmak için neler yapmalıyız? Detaylar sadece bir tık ötede…
Bilim İnsanları, Kıyamet Saatini Gece Yarısına 2 Kalaya Getirdiler
Bilim İnsanları, Kıyamet Saatini Gece Yarısına 2 Kalaya Getirdiler İnsanlığın toplu felakete ne kadar süre kaldığını gösteren Kıyamet Saati, geceyarısına 2 kalayı gösterecek şekilde ayarlandı. Saatte gece yarısı, insanlığın felaketini temsil ediyor.
Gereksiz Kullanılan Antibiyotiklerin Hastane Enfeksiyonuna Yol Açtığı Açıklandı
Gereksiz Kullanılan Antibiyotiklerin Hastane Enfeksiyonuna Yol Açtığı Açıklandı Hastane enfeksiyonlarının, hastaneye başvurduktan sonra veya hastaneden taburcu olduktan sonra da ortaya çıkabilen enfeksiyonlar olduğunu hatırlatan Profesör Doktor Serpil Erol, el hijyenine dikkat etmenin ve gereksiz antibiyotik kullanımını azaltmanın, hastane enfeksiyonlarını azaltmada en önemli unsurlar olduğunu belirtti.
Dünyanın En Nadir Köpekbalıklarından Biri Galler Kıyılarında Görüntülendi
Dünyanın En Nadir Köpekbalıklarından Biri Galler Kıyılarında Görüntülendi Geçtiğimiz yıllarda neslinin tükenmesi söz konusu olan melek köpekbalıkları hakkında umut verici bir gelişme yaşandı. Galler kıyılarındaki balıkçılar tarafından iyi durumda olduğu belirtilen bir melek köpekbalığı görüntülendi. Bu gelişme, neslin devamı için büyük önem arz ediyor.
Başarılı Olmak İsteyenler için Amatör Bir Fotoğrafçıdan 13 Başarı Öğüdü
Başarılı Olmak İsteyenler için Amatör Bir Fotoğrafçıdan 13 Başarı Öğüdü Fotoğrafçılık alanında birçok engelle karşılaşmış ancak kendine belirli dersler çıkarmış olan amatör bir fotoğrafçının tavsiyelerini sizler için derledik.
Bebeği Sallayarak Uyutmak Zararlı mı? İşte Bilimsel Açıklama
Bebeği Sallayarak Uyutmak Zararlı mı? İşte Bilimsel Açıklama Ebeveynler tarih boyunca bebeklerini sallamanın onları daha kolay uyuttuğunu fark etmiştir. Fakat uyku süresince sallamaya devam etmenin etkileri üzerine bugüne kadar araştırma yapılmamıştı. İşte bu konu hakkında yapılan araştırmanın sonuçları...
Sırlarla Dolu "Beyin" Hakkında Bilinmesi Gereken Şaşırtıcı Gerçek
Sırlarla Dolu Hepimizin en büyük isteği, sağlıklı olan ve aktif çalışan bir beyine sahip olmak. Zinde kalıp, mantıklı kararlar verebilmenin sırrı da bu aslında; "düzgün çalışan bir beyin". Peki günlük hayatımızda yaptığımız hareketler beynimizi nasıl etkiliyor, bu konu hakkında neler biliyoruz?
Duş Alırkеn Klоzеt Kаpаğı Açık Olursа Bаkın nе Oluуоr İnаnаmауасаksınız Sаkın Bunu Yаpmауın!
Duş Alırkеn Klоzеt Kаpаğı Açık Olursа Bаkın nе Oluуоr İnаnаmауасаksınız Sаkın Bunu Yаpmауın! Bаnуо уаpmаk için duşа girdiğinizdе klоzеtiniz kаpаğını аçık mı bırаkıуоrsunuz? Yаdа аçık vеуа kаpаlı оlup оlmаdığı аklınızа bilе gеlmiуоr mu? Bizсе bundаn hеmеn vаzgеçin.Bаnуо уаpmаk için duşа girdiğinizdе klоzеtiniz kаpаğını аçık mı bırаkıуоrsunuz? Duş аlırkеn klоzеt kаpаğı аçık оlursа bаkın nе оluуоr inаnаmауасаksınız sаkın bunu уаpmауın!
Bu Şirket, Gençleşmek İsteyenlere Kampanyalı ´Taze Kan´ Satıyor
Bu Şirket, Gençleşmek İsteyenlere Kampanyalı ´Taze Kan´ Satıyor ABD´de kurulan Ambrosia isimli şirket, 5 farklı şehirde açtığı şubelerle insanlara genç kanı satıyor.
Organ Bağışı Hakkında Yanlış Bilinen Doğrular
Organ Bağışı Hakkında Yanlış Bilinen Doğrular Organ nakli, belki de herkesin bir fikri olduğu ama çoğu doğru bilinen verinin aslında yanlış olduğu konular arasında yer alıyor. Bu kadar hayati önem taşıyan bir konu ile ilgili sizleri aydınlatmanın, bizim de görevimiz olduğuna inanıyoruz.
Çin Resmen Açıkladı: Genetiği Değiştirilmiş Bebekler Doğdu
Çin Resmen Açıkladı: Genetiği Değiştirilmiş Bebekler Doğdu Çin’in Shenzen şehrinde kanun dışı yöntemlerle bebeklerin genetiğini değiştiren araştırmacının deneyinin sonucunda, dünyanın genetiği değiştirilmiş ilk bebeklerinin doğduğu resmen açıklandı.
Türkiye, Laboratuvar Ortamında Yapay Et Üretecek
Türkiye, Laboratuvar Ortamında Yapay Et Üretecek Dünyada ABD, Hollande ve İsrail´in öncülük ettiği ´laboratuvar ortamında temiz et üretimi´ sektörüne Türkiye de adım atmaya hazırlanıyor.
Çalışanlar Dikkat! Keyfi Rapor Almak İşten Atılma Sebebi
Çalışanlar Dikkat! Keyfi Rapor Almak İşten Atılma Sebebi Hasta olmamasına rağmen sürekli sağlık raporu alarak devamsızlık yapan işçi kapı önüne konuldu. İşe iade davası açan işçiye Yargıtay´dan da kötü haber geldi. Yargıtay, sık rapor alma şeklindeki davranışının iş akışını bozacağını belirterek davanın reddine karar verdi.
Bedensel Engelli Vatandaşın Babaannesinden İlham Alarak Yaptığı Acılı Ayran Yok Satıyor
Bedensel Engelli Vatandaşın Babaannesinden İlham Alarak Yaptığı Acılı Ayran Yok Satıyor Adana´da 13 yıldır seyyar olarak şalgam, simit ve ayran satan bedensel engelli Fevzi Güven´in, babaannesinden ilham alarak yaptığı acılı ayran yok satıyor. Güven, acılı ayranı müşterilerin çok beğendiğini belirterek, içenin tekrar içmeye geldiğini söylüyor.
GELECEKTEKI EN IYI MESLEKLER
GELECEKTEKI EN IYI MESLEKLER Kim istemez ki çok para kazanacağı bir iş yapmayı! Washington merkezli bir iş tahmin sitesi olan Kiplinger´deki uzmanlar 773 popüler mesleği analiz ettiler ve gelecek için en iyi meslekleri belirlediler. İşte gelecekte paraya para demeyecek meslekler...
Kangalların Yavrularını Neden Yediği Ortaya Çıktı
Kangalların Yavrularını Neden Yediği Ortaya Çıktı Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Mustafa Koçkaya, 5 buçuk yılda tamamladığı çalışmayla, Kangal çoban köpeklerinde görünen bir hormon eksiliğinin yavrularını yemesine neden olduğunu ispatladı.
Son 10 Yılda Türkiye´de Neler Değişti?
Son 10 Yılda Türkiye´de Neler Değişti? #10yearschallenge akımına ülkece ayak uydurduğumuza göre gerçeklere geçelim mi. Konda´nın Ocak ayında yayınladığı “Toplumsal Değişim Raporu´na göre ülkemizde son 10 yılda neler değişmiş hep birlikte bakalım.
Sözcü Yazarı Zileli, İçilmesi Tehlikeli Su Markalarını Yazdı
Sözcü Yazarı Zileli, İçilmesi Tehlikeli Su Markalarını Yazdı Bir su markasının 100 tam puan alabilmesi için PH düzeyinin 7-8.5 aralığında olması, içinde biyolojik, kimyasal hiçbir kirleticinin olmaması gerekiyor. Tam puan alan firma olmadığına dikkat çeken Sözcü yazarı Zileli, tehlikeli su markalarının isimlerini paylaştı, verileri saklayan firmaları da Hamidiye Şifa, Hayat, Aqualife, Turkuaz diye sıraladı.
Köpek Sahibi Olmak Kalbi Koruyor
Köpek Sahibi Olmak Kalbi Koruyor İsveçli bilim insanları, köpek sahibi olmanın sağlığa olan faydalarını ortaya koyan bir çalışma yaptı.
Bilim insanları 44 bin denek üzerinde çalıştı: Erkekler mi kadınlar mı? Kim daha sık yalan söylüyor?
Bilim insanları 44 bin denek üzerinde çalıştı: Erkekler mi kadınlar mı? Kim daha sık yalan söylüyor? Max-Planck İnsan Gelişimi Enstitüsü ve İsrail Technion Teknoloji Enstitüsü´nün yalancılıkla ilgili 565 araştırmaya ve 44 bin 50 deneğe dayanan meta analizi, erkeklerin kadınlara göre daha fazla yalana başvurduğunu ortaya koydu. Araştırma sırasında erkeklerin yüzde 42´sinin kadınların ise yüzde 38´inin yalana başvurduğu tespit edildi.
Eczanelerden Alınan Poşetler Ücretsiz Oldu
Eczanelerden Alınan Poşetler Ücretsiz Oldu Yeni yılın ilk günü itibariyle yürürlüğe giren poşet yasası sonrasında, eczacıların hijyen muafiyeti talebine olumlu yanıt geldi. Halkın talep ettiği bir düzenleme de yapılmış oldu.
İçme Suyuyla İlgili Kan Donduran Analiz Sonuçları: Duş Bile Alınmaz
İçme Suyuyla İlgili Kan Donduran Analiz Sonuçları: Duş Bile Alınmaz 4 akademisyenin toplam 43 marka üzerinde gerçekleştirdiği ağır metal analizi sonrasında ortaya kan donduran sonuçlar çıktı.
Kar Hakkında Çok Az Kişinin Bildiği 15 Enteresan Bilgi
Kar Hakkında Çok Az Kişinin Bildiği 15 Enteresan Bilgi Kar, diğer yağışlara göre çok ayrı bir olaydır. Nedeni yalnızca daha nadir yaşanıyor olması değil, aynı zamanda muazzam bir doğa olayı olmasıdır.
Japon Tıbbı Tarafından Resmen Tanındı...Gençlik Sırrı Bu Yöntemde Saklı...
Japon Tıbbı Tarafından Resmen Tanındı...Gençlik Sırrı Bu Yöntemde Saklı... Gençlik sırları Shiatsu masajında saklı! Japon tıbbı tarafından resmen tanındı
WhatsApp kullanıcıları dikkat! WhatsApp Gold tehlikesi geri döndü | Whatsapp Gold nedir?
WhatsApp kullanıcıları dikkat! WhatsApp Gold tehlikesi geri döndü | Whatsapp Gold nedir? WhatsApp´la ilgili yine herkesi korkutan bir haber geldi. WhatsApp´da geçtiğimiz yıl ortaya çıkan WhatsApp Gold adlı uygulamaya ilişkin mesajlar yeniden ortaya çıktı. Kullanıcıları virüslü bir uygulamaya yönlendiren WhatsApp Gold linki, aktarılan bilgilere göre oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor. Uzmanlar WhatsApp´ın GOLD adı altında bir uygulaması olmadığını belirterek bu tür uygulama ve güncellemelere karşı vatandaşları uyardı.
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR