Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
17 Aralık 2018 Pazartesi
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
YAŞAM ile ilgili haberler
Meditasyon Nedir? İnsanlar Neden Meditasyon Yapar?
Meditasyon Nedir? İnsanlar Neden Meditasyon Yapar? Özellikle doğu kültüründe büyük bir yeri olan ve son yıllarda tüm dünyada büyük bir popülarite elde eden meditasyon tam olarak nedir ve insanlar neden meditasyon yapıyor?
Aç Karnına Kahve İçmek Zararlı mı?
Aç Karnına Kahve İçmek Zararlı mı? Kahve içmenin sağlığımız açısından pek çok faydası bulunuyor. Fakat bu faydaları kahveyi doğru tüketirsek ortaya çıkıyor. Kahve içerken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Bunlardan birincisi aç karnına kesinlikle kahve tüketilmemesi. Uzmanlar aç karnına içilen kahvenin vücudumuza çok ciddi zararlar verdiğini ortaya koydu. Peki aç karnına kahve içmenin zararları neler? Kahve ne zaman içilmeli? Günde kaç bardak kahve içilmeli? İşte kahve ile ilgili tüm bilinmesi gerekenler...
Dünyada En Çok Biz Unutuyoruz
Dünyada En Çok Biz Unutuyoruz Moskova Ulusal Araştırma Üniversitesi Ekonomi Yüksekokulu verilerinden ve medya yansımalarından derlenen bilgilere göre, Türkiye’de 1990 ile 2016 yılları arasında her 100 bin kişiden bin 192’sinin bunama hastalığına muzdarip olduğu anlaşıldı. Buna göre Türkiye listenin başına yerleşirken, Brezilya bin 37 vaka ile ikinci sıraya yerleşti.
Yumurtayı Kaynattığınız Suyu Dökmeyin! Çünkü Öyle Bir Faydası Var ki...
Yumurtayı Kaynattığınız Suyu Dökmeyin! Çünkü Öyle Bir Faydası Var ki... Yumurta kaynattığınız suyun mucizevi faydaları Hemen hemen her kahvaltıda yapılan haşlanmış yumurta, kendisi kadar da olmasa da kaynatılan suyun mucizevi faydaları var. Yumurta besin açısından bakıldığı zaman başlı başına mucize bir besin kaynağı. İnsanlara verilen bir lütuf gibi. Şimdi onu kaynattığımız suyun faydalarını sizlerle paylaşıyoruz…
İklim Değişikliğini Önleme Konusunda Neden Bu Kadar Yavaşız?
İklim Değişikliğini Önleme Konusunda Neden Bu Kadar Yavaşız? Küresel ısınma ve beraberinde gelen iklim değişikliği, hakkında sürekli konuşulmasına rağmen ilerleme kaydedemediğimiz bir konu gibi görünüyor.
Bu Becerilerini Geliştirenler Başarılı Olacak
Bu Becerilerini Geliştirenler Başarılı Olacak Dünya Eğitim Geleceği Vakfı geleceğin yedi beceresini belirledi. Artık hem iş dünyasında hem de okullarda farklı yetenekler talep edilirken, yeni becerileri gelişmiş olanlar gelecekte diğerlerine göre bir adım önde olacak.
Akıllı Telefon ve Ekran Bağımlılığı Çocuklarda Zeka Geriliğine Sebep Oluyor
Akıllı Telefon ve Ekran Bağımlılığı Çocuklarda Zeka Geriliğine Sebep Oluyor Yapılan araştırmalara göre, akıllı cihazlara olan bağımlılık beynin fizyolojik yapısını değiştirerek bazı hastalıklara neden oluyor.
Burnunu Musluk Suyuyla Yıkayan Kadının Beynini Amipler Yedi
Burnunu Musluk Suyuyla Yıkayan Kadının Beynini Amipler Yedi ABD´de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Burnunu musluk suyuyla yıkayan kadın feci şekilde can verdi.
Yaşlılığın Sırrı Çözüldü
 Yaşlılığın Sırrı Çözüldü ABD’deki Buffalo Üniversitesi’nde görevli Ömer ve Ekin Gökçümen genç kalmanın kapısını araladı. İkili yaşlılığa neden olan geni buldu
Başarıyı En Çok Hangi Faktör Etkiliyor?
Başarıyı En Çok Hangi Faktör Etkiliyor?
Başarı üzerinde yapılan çalışmalar başarıda etkili olan faktörleri ortaya çıkarmış durumda. Ancak hangi faktörün daha etkin olduğu konusu hala tartışmaya açık. Zeka mı, yürek mi, şans mı, yoksa cesaret mi daha önemli sorusuna kesin bir cevap verilebilmiş değil. Ancak uzmanların üzerinde anlaştığı bir nokta da yok değil…
Bu Tüyolar IQ´yu Arttırıyor!
 Bu Tüyolar IQ´yu Arttırıyor! Beynin herhangi bir kas gibi olduğunu ve egzersizlerle güçlenebileceğini öne süren İskoçya´daki Edinburgh Üniversitesi´nin Biyomedikal Bölümü´nden Prof. Mark Lythgoes´in 1 hafta süren programı yayınlandı
Bilim İnsanları, Güneşi Soğutmanın Yollarını Arıyor
Bilim İnsanları, Güneşi Soğutmanın Yollarını Arıyor Küresel ısınmadan korunmak için, dünyamızı güneş ışınlarından korumanın yolları aranıyor.
Telefonla Konuşmanın Beyin Üzerindeki Etkisi!
Telefonla Konuşmanın Beyin Üzerindeki Etkisi!

Cep telefonlarının hayatımıza girmesiyle sosyal medyanın, oyunların ve mesajlaşmaların bağımlısı olduk. Hayatımızı kolaylaştırsa da kötü haber uzmanlardan geldi. Özellikle telefonla konuştuktan sonra kulak ağrısı belirtisiyle ortaya çıkan beyin tümörü, telefon kullanan herkesin korkusu oldu!
Daha Beyaz Dişlere Sahip Olmanıza Yardımcı Olacak 5 Yöntem
Daha Beyaz Dişlere Sahip Olmanıza Yardımcı Olacak 5 Yöntem Ağız ve diş sağlığınızı korumak için birçok şeyi deneyip çözüm alamadıysanız bir de bu yöntemleri denemenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle sigara, kahve ve çayı sıklıkla tüketiyorsanız listeye bakmadan geçmeyin. İşte sizi beyaz gülüşlere götürecek 5 doğal yöntem.
Lise Öğrencisinden Büyük Başarı...Hamam Böceğinden Radrasyon Geçirmez Yelek Üretti
Lise Öğrencisinden Büyük Başarı...Hamam Böceğinden Radrasyon Geçirmez Yelek Üretti Balıkesir´de lise son sınıf öğrencisi Alperen Berberoğlu, Çernobil gibi nükleer faciada sağ kalan ve zarar görmeyen hamam böceklerinden esinlenerek radyasyon zırhı yaptı.
Beyin Hakkında Hiç Bilmediğiniz Gerçekler
Beyin Hakkında Hiç Bilmediğiniz Gerçekler Orgazm sırasında beyin o kadar yüksek seviyede dopamin hormonu üretir ki bu uyuşturucu kullanımına benzer bir etki yaratabilir.
Raftan İndireceksiniz! İşte Karbonatın Hiç Bilmediğimiz Kullanım Alanları
Raftan İndireceksiniz! İşte Karbonatın Hiç Bilmediğimiz Kullanım Alanları Küçük kristallerden oluşan bir toz olan sodyum bikarbonat, onlarca yıldır rafta kalır ve hiç kullanılmaz. Size sunacağımız bu çözümlerle artık karbonatı raftan indirmeyi düşüneceksiniz.
Her Gece Aynı Saatte Uyanıyorsanız Bu Durumun Hakkınızda Söylediği Çok Önemli Şeyler Olabilir!
Her Gece Aynı Saatte Uyanıyorsanız Bu Durumun Hakkınızda Söylediği Çok Önemli Şeyler Olabilir! Hayatınızda, alarm kurmadığınız hâlde her gece aynı saatte uyandığınız bir dönem oldu mu? Bunu yaşadığınızda belki çok ciddiye almadınız, belki tesadüf deyip geçtiniz ancak, aslında bu dönemler hayatınızla ilgili son derece önemli noktalara işaret ediyor olabilir!
Tam Bir Başarı Hikayesi! Devlet Ellerinden Tuttu, Diyarbakırlı Gençler Fabrikatör Oldu
Tam Bir Başarı Hikayesi! Devlet Ellerinden Tuttu, Diyarbakırlı Gençler Fabrikatör Oldu 10 yıl önce Diyarbakır´da "Genç Girişimci" kredisiyle perde üretimine başlayan Veli İpek ve Şeref Gökçe kurdukları fabrikada yılda 300 bin metrekarelik üretim yapıyorlar. İki arkadaşın ürettikleri ürünler birçok ülkede ülkede satışa çıkıyor.
Uzmanlardan Erkeklere Uyarı: Dizüstü Bilgisayarları Kucağınıza Koymayın
Uzmanlardan Erkeklere Uyarı: Dizüstü Bilgisayarları Kucağınıza Koymayın Uzmanlar, erkek kısırlığındaki artışa beslenme yanlışlarının, geç evlenmenin ve teknolojinin sebep olduğunu düşünüyor.
En Az 100 Yıl Sağlıklı Yaşamanın 3 Sırrı
En Az 100 Yıl Sağlıklı Yaşamanın 3 Sırrı ‘Gençlik Mucidi’ Ertuğrul Akbay, “En az 100 yıl sağlıklı yaşamak, sadece köy yumurtası, köy tereyağı, kuzu eti lahmacun yemekle ve zeytinyağı içmekle olmaz. Benim gibi ne yersen, az ve öz ye. Benim gibi bilinçli beslenmenle birlikte bilinçli sporunu da yap... İnanın 25 yaşında olduğumdan daha güçlüyüm” diyor.
Alışverişlerde Ücretsiz Poşet Veren İşletmecilere Para Cezası Kesilecek
Alışverişlerde Ücretsiz Poşet Veren İşletmecilere Para Cezası Kesilecek Marketlerde poşetlerin ücretli olarak satılması uygulamasına dair detaylar gelmeye devam ediyor. Gelen son haber ise uygulamanın herhangi bir açığa izin vermeyecek şekilde düzenlendiğini gösteriyor.
Yapay Zeka Tahlillerimizi Daha Biz Tuvaletteyken Yapacak
Yapay Zeka Tahlillerimizi Daha Biz Tuvaletteyken Yapacak Hiç hastaneye gidip, elinize tutuşturulan pet bardağa tahlil için idrar doldurdunuz mu? Gelecekte buna gerek kalmayacak. En azından Micron CEO´su Sanjey Mehrots´a göre.
Havuza veya Denize Girince Neden Hafifleriz?
Havuza veya Denize Girince Neden Hafifleriz? İnsanları kaldırmak havuzda veya denizde, suyun dışına nazaran daha kolay olur. Bunu sağlayan şey nedir?
Minik Kız, Sınıfına Girmeden Önce Her Sabah Atatürk’ü Öpüyor
Minik Kız, Sınıfına Girmeden Önce Her Sabah Atatürk’ü Öpüyor Her sabah okuluna gelen minik kız, sınıfına girmeden önce okul bahçesindeki Atatürk büstüne sarılıp öpüyor. Küçük kızın bu davranışı, okulun güvenlik kameralarına yansıdı.
Hindistan Cevizi Yağının Zararları
Hindistan Cevizi Yağının Zararları Hindistan cevizi yağının büyük popülaritesine ve yaşam koçlarından aldığı övgülere rağmen, Harvard´lı bir profesörün bu eğilime olan sert eleştirisi, tartışmaları beraberinde getirdi. ABC News´ta yer alan habere göre; Freiburg Üniversitesi´nde Epidemiyoloji ve Önleyici Tıp Bölümü yöneticisi ve Harvard TH Chan Halk Sağlığı Okulu´nda profesör olan Karin Michels, yaptığı bir konuşmasında hindistan cevizi yağını "saf zehir" olarak nitelendirdi ve insanları hindistan cevizi yağı tüketmemeye çağırdı.
Bilim İnsanları Açıkladı: İlgi Görmeyen Çocuğun Beyni Böyle Görünüyor
Bilim İnsanları Açıkladı: İlgi Görmeyen Çocuğun Beyni Böyle Görünüyor
ABD´de yapılan bir araştırma, ailesinden ilgi gören çocuklarla, ailesi tarafından ilgi görmeyen çocukların gelişimini gözler önüne serdi... Teksas´taki Çocuk Hastanesi´nde Psikiyatri Bölümü´nde görevli Profesör Bruce D. Perry, ilgiyle büyüyen bir çocuk ile ilgisiz büyüyen bir çocuğun beyin taraması sonucundaki durumunu gözler ö
Karacabey Longozu´nda Görsel Şölen
Karacabey Longozu´nda Görsel Şölen Berktuğ ÖNCÜ- Mehmet İNAN/BURSA, (DHA)- DOĞAL güzellikleri barındırdığı hayvan ve bitki türleri ile dikkat çeken Karacabey Longoz Ormanları´nda, sonbaharda da renkli görüntüler oluşuyor. Yakın coğrafyamızda benzeri bulunmadığı belirtilen ve ünlü oyuncu Şahan Gökbakar’ın da ‘Recep İvedik 6 Afrika’ filmi çekimleri için tercih ettiği Karacabey Longozu, ziyaretçilerini ağırlıyor.
Zihinsel Gücünüzü Kahvaltıda Yediklerinizle Artırın
Zihinsel Gücünüzü Kahvaltıda Yediklerinizle Artırın Her gün, hakem incelemesinden geçmiş ortalama 6.800 makale yayımlanıyor. Bu miktar sizi korkutmasın. Sizin için ufak işleri biz hallediyoruz. İşte makalelerden, araştırma enstitülerinden ve dünyanın dört bir yanından derlediğimiz bir sağlık demeti:
Kağıt Kesiğinin Acıtma Sebepleri...
Kağıt Kesiğinin Acıtma Sebepleri... Elinizi kestiğinizde yapmanız gereken şey; yarayı yıkayıp, yara bandıyla sarmak!
Çocuklara Doğa Sevgisini Resim Yaptırarak Aşılıyor
Çocuklara Doğa Sevgisini Resim Yaptırarak Aşılıyor Gürkay GÜNDOĞAN- Yeliz ALAGÖZ/ZONGULDAK, (DHA) - ZONGULDAK´ın Çaycuma ilçesi Filyos beldesinde, ressam Uğur Soydan´ın açtığı kursa katılan 40 ortaokul öğrencisi, doğadan topladığı ağaç dalları, kabuklar, yapraklar ve bitkilerin yanı sıra bakliyat, baharat ile atık malzemelerden yaptıkları 100´ün üzerindeki resimle sergi açtı.
Kartepe´de Renk Cümbüşü
Kartepe´de Renk Cümbüşü Ergün AYAZ- Dinçer AKBİR/KARTEPE (Kocaeli), (DHA)- KOCAELİ´nin Kartepe ilçesinde, sonbaharla birlikte ormanlarda renk cümbüşü yaşanıyor. Kartepe özellikle günü birlik tatilcilerin gözdesi haline geldi.
Tersine Beyin Göçü Başarılı Olur mu?
Tersine Beyin Göçü Başarılı Olur mu?
Türkiye yetenekli araştırmacıları tersine beyin göçü programı kapsamında Türkiye´ye davet ediyor. Aylık maaş 24 bin TL (4.400 dolar) bu ücret doygun gözüküyor. İyi bir ABD üniversitesinde ortalama profesör maaşı 6 bin dolar. Ülkede yıllık enflasyon yüzde 2! Bu koşullarla memleket sevgisi dışında tersine beyin göçü yapmak zor gözüküyor.
Dünyanın En Tehlikeli Yolu Türkiye´de!
Dünyanın En Tehlikeli Yolu Türkiye´de! Bayburt ile Trabzon arasında Soğanlı Dağları üzerindeki dik yamaçlarda yer alan ve ´dünyanın en tehlikeli yolu´ seçilen Derebaşı Virajları, doğa ve adrenalin tutkunlarının yeni rotası oldu.
Dijital Ortamda Ölümsüzlük Gerçekten Mümkün mü?
Dijital Ortamda Ölümsüzlük Gerçekten Mümkün mü? Öldükten sonra dijital bir hayatta yaşamaya devam edip ölümsüz olmak mümkün olabilir mi?
´Nerede Yanlış Yaptım?´ Diyerek Anne Babalığınızı Sorguluyor musunuz? İşte Doğal Ebeveynliğin Sırları
 ´Nerede Yanlış Yaptım?´ Diyerek Anne Babalığınızı Sorguluyor musunuz? İşte Doğal Ebeveynliğin Sırları Doğru yaklaşım yöntemlerini öğrenmek için pek çok yerden bilgiler edinmeye çalışıyor ama kafanızı karıştırmaktan ileri gitmediğini mi düşünüyorsunuz? Acıbadem Maslak Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Çiğdem Yavrucu, ‘doğal ebeveynlik’ olarak tanımlanan, çocuğun kişiliği ne olursa olsun geçerli bazı kuralları bulunan yaklaşımı anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
İrlanda Daha da Yeşillenecek: Ülkenin Yüzde 18’inin Ağaçla Kaplanması Hedefleniyor
İrlanda Daha da Yeşillenecek: Ülkenin Yüzde 18’inin Ağaçla Kaplanması Hedefleniyor İrlanda hükümeti 2046 yılına kadar ülke topraklarının en az yüzde 18’ini büyük ormanlarla kaplamış olmayı hedefliyor. The Economist’te yer alan habere göre bu yıl İrlanda’da yaklaşık 6.000 hektarlık orman alanı oluşturulması bekleniyor. Günümüzde İrlanda’nın neredeyse yüzde 11’inin büyük ormanlarla kaplı olduğu biliniyor. Ayrıca daha küçük ormanlar ve dağınık ağaç toplulukları da görülüyor.
Kendi Psikolojini ve Zekanı Kendin Ölç
Kendi Psikolojini ve Zekanı Kendin Ölç

“Bir börek daha yesem mi?” diyor, tuvalet kağıdını nasıl takıyorsunuz? Obez olmanızın bir gerçek sebebi de ‘gecikme indirimi’ mi? İngiliz akademisyen Ben Ambridge’in PSY-Q adlı kitabı, bunun gibi pek çok ilginç soru sorarak, psikolojik zekanızı evde ölçmenize yardımcı oluyor. Sonuç neyse o! Kendinize kızmak, gücenmek yok!
İnsan Hayatının En Uzun Olduğu Ülkeler Açıklandı
İnsan Hayatının En Uzun Olduğu Ülkeler Açıklandı Amerika Hastalık Ölçütleri ve Değerlendirmeleri Enstitüsü, hazırlamış olduğu raporda insan yaşamının en uzun olduğu ülkelere yer verdi.
Özgür İrade: Aslında Vücutlarımızın Kölesi miyiz?
Özgür İrade: Aslında Vücutlarımızın Kölesi miyiz? Özgür iradeyi de içinde bulunduran karar verme düzenimiz, uykusuzluktan, tuvalet ihtiyacından, ya da seks yapma isteğimizden etkileniyor
Sosyal Medyanın Akıl Sağlığına Etkileri
Sosyal Medyanın Akıl Sağlığına Etkileri Sosyal medya akıl sağlığını nasıl etkiliyor? Uzmanlar sosyal paylaşım sitelerinin akıl sağlığını olumsuz etkilediği söylüyor. Özellikle bu siteleri sık kullanan gençlerde depresyon oluştuğu belirtiliyor. Facebook yöneticileri ise çok daha farklı düşünüyor. İnsanlarla etkileşime girmenin daha iyi hissettireceğini belirtip, daha çok paylaşım yapılması gerektiğini söylüyorlar. İşte Facebook´un açıklamalarının detayları...
Kaz Dağları’nda Sonbahar Güzelliği
Kaz Dağları’nda Sonbahar Güzelliği ÇANAKKALE ve Balıkesir illeri arasında zengin flora ve faunası, endemik bitki türleri, ormanları, pınarları ve mitolojik geçmişiyle büyük öneme sahip Kaz Dağları, sonbahardaki renk cümbüşüyle etkileyici güzelliğe büründü.
İşte Beynin 11 İlacı...
İşte Beynin 11 İlacı... Uzmanlar, hafıza ve zekâ körelmesinin önüne geçerek beyin gücünü artıracak 11 maddelik bir öneri listesi hazırladı. İşte beyin gücünü artıracak yöntemler:
Kitap Okumanın Bilimsel Faydaları
Kitap Okumanın Bilimsel Faydaları Kitap okumanın pek çok faydası olduğunu biliyoruz. Zekayı geliştirdiğini, bilgi düzeyini arttırdığını... Peki Alzheimer hastalığına iyi geldiğini ya da uyku kalitesini yükselttiğini biliyor muydunuz? Peki kitap sayfasını çevirmenin, okuduğunu anlamayı kolaylaştırdığını duymuş muydunuz? İşte bilimsel olarak kanıtlanmış kitap okumanın faydaları...
Hayallere Dalmak Beynimizi Nasıl Etkiler?
Hayallere Dalmak Beynimizi Nasıl Etkiler? Bazen dalıp gittiğimiz anlar olur. Yaptığımız işten uzaklaştığımız anlar. Her ne kadar bize tembellik olarak gelse de, bu durumun beynimizin koruma mekanizması olduğunu biliyor muydunuz? Dalıp gitmek, benlik duygusunu kuvvetlendirir. Beynin problemleri çözmeyle ilgili alanlarını aktive eder. Sürekli meşgul olmaktansa arada dalıp gitmek sizi daha yaratıcı yapabilir. İşte nedeni...
Daha önce Hiç Taş Ormanı Gördünüz mü? Bildiklerinizden Çok Farklı
Daha önce Hiç Taş Ormanı Gördünüz mü? Bildiklerinizden Çok Farklı Ormanlar hem büyüleyici bir atmosfere sahip hem de hepimiz için nefes aldığımız bir yaşam alanı. Onlarca orman görmüş olabilirsiniz ama şimdi tanık olacağınız diğerlerinden çok farklı. Afrika’nın ada devletlerinden Madagaskar’da bulunan Taş Orman´da ağaçlar değil kayalar göze çarpıyor
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR