Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
13 Kasım 2019 Çarşamba
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
YAŞAM ile ilgili haberler
Et Yeme Alışkanlığını Değiştirmek Ömrü Uzatabilir
Et Yeme Alışkanlığını Değiştirmek Ömrü Uzatabilir ABD´de yürütülen bir araştırma et yeme alışkanlığını değiştirmenin ömrü uzatabileceğini ortaya koydu.
Bilim İnsanları, Yaşamın Nasıl Başladığı Sorusuna Bir Çözüm Üretti
Bilim İnsanları, Yaşamın Nasıl Başladığı Sorusuna Bir Çözüm Üretti UCL´deki bilim insanları, dünyadaki yaşamın başlangıcında bir adım daha geriye giderek cansız varlıkların nasıl canlı varlıkları oluşturabileceğine dair bir fikri ortaya attı. Araştırma ekibi, uzun bir zamandır süregelen kimyasal ´tavuk-yumurta´ sorununa bir çözüm getirdi.
Güneş Lekelerinin Birbirlerini Tetikleyen Döngüsü Keşfedildi
Güneş Lekelerinin Birbirlerini Tetikleyen Döngüsü Keşfedildi Güneş üzerinde ortaya çıkan lekelerin ne zaman ve nasıl ortaya çıkacağını inceleyen bilim insanları, iki yeni makaleyle bu doğal olayın başlangıç ve bitiş düzenini açıkladı.
Tatiliniz Yanmasın! Çocukları Güneşten Korumanın 5 Yolu
Tatiliniz Yanmasın! Çocukları Güneşten Korumanın 5 Yolu Çocuklar yapıları gereği yetişkinlere nazaran dış etkenlerden daha fazla etkileniyor. Bu nedenle bilhassa yaz aylarında çocukları güneşin zararlı etkilerinden korumak gerekiyor. Peki, ama nasıl? Central Hospital’dan Dermatoloji Uzmanı Dr. Hicran Ercan, çocukları güneşe karşı korurken işinize yarayacak 5 öneri sıralıyor.
Sibirya´ya Siyah Kar Yağdı, Görenler Şaşkına Döndü
Sibirya´ya Siyah Kar Yağdı, Görenler Şaşkına Döndü Sibirya´nın Kemerova kentine siyah kar yağdı. Madenciliğin tek geçim kaynağı olduğu kentin sakinleri şaşıp kaldı.
Serinlemek için içiyorsunuz ama uyku kalitenizi bozuyor!
Serinlemek için içiyorsunuz ama uyku kalitenizi bozuyor! Siz de erkenden yatsanız bile her sabah bitkin uyanıp yataktan zor mu kalkıyorsunuz? İşte uyku kalitenizi arttıracak 10 süper öneri...
Kişinin Hayatını Değiştiren 8 Mucize Protez Buluşu
Kişinin Hayatını Değiştiren 8 Mucize Protez Buluşu Protez şirketleri, teknoloji ve kullanıcı özelleştirmelerini kullanarak protezleri kullanacak insanlar için en uygun seçimi oluşturmak için çalışıyorlar. Bu yazımızda sizler için hayatınlara dokunan 8 protezi listeledik.
2030 Yılından Geldiğini İddia Eden Noah’ın Kim Olduğu Ortaya Çıktı
2030 Yılından Geldiğini İddia Eden Noah’ın Kim Olduğu Ortaya Çıktı 2030 yılından geldiğini söyleyen, gelecekle ilgili bazı kehanetlerde bulunan ve bu kehanetlerin tutmasıyla daha da popüler olan Noah, aldığı ölüm tehditlerine daha fazla dayanamadığını ileri sürerek tüm gerçeği açıkladı.
2020 Yılında Dünyayı Başka Bir Yer Haline Getirecek 6 Teknolojik Değişim
2020 Yılında Dünyayı Başka Bir Yer Haline Getirecek 6 Teknolojik Değişim İçinde bulunduğumuz yıl itibariyle 5G, blok zincir ve yapay zekâda gelişmeler gibi birçok yenilik tanıtıldı. Bilim kurgu filmlerinde rastladığımız teknolojilere ulaşmamıza oldukça yaklaşmışken 2020 yılı içerisinde karşımıza çıkacak 6 teknolojik değişime gelin daha yakından bakalım.
Zeytin atıklarını takıya dönüştürdü
Zeytin atıklarını takıya dönüştürdü Balıkesir´in Burhaniye ilçesinde, zeytin atıkları maharetli ellerde aksesuar ve takıya dönüştü.
Ameliyatla Görmeye Başlayan Fatma Ninenin Sevinç Gözyaşları
Ameliyatla Görmeye Başlayan Fatma Ninenin Sevinç Gözyaşları AYDIN´ın Karacasu ilçesinde, sol gözü hiç görmeyen Fatma Karakaya´nın (73) katarakt nedeniyle görme oranı yüzde 10´a kadar düşen diğer gözü, Karacasu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´nca ameliyat ettirildi.
Suriyeli Sanatçıdan 40 Bin Mozaikle Atatürk Portresi
Suriyeli Sanatçıdan 40 Bin Mozaikle Atatürk Portresi Hatay´ın Reyhanlı ilçesinde Suriyeli sanat tarihçisi, 40 bin mozaik taşıyla Atatürk portresi yaptı
İnsan Boyutunda Olan Dünyanın En Büyük Denizanası Görüntülendi
İnsan Boyutunda Olan Dünyanın En Büyük Denizanası Görüntülendi Birleşik Krallık´ta dalış yapan Lizzie Daly ve Dan Abbott, bu zamana kadar gördükleri en büyük denizanasıyla karşılaştı. Bir insan boyutunda olan denizanası, dalgıçla birlikte görüntülendi. Denizanasının bu zamana kadar görüntülenen en büyük denizanası olduğu düşünülüyor.
Uyumak, Beyindeki Hasar Görmüş DNA’ları Nasıl İyileştirir?
Uyumak, Beyindeki Hasar Görmüş DNA’ları Nasıl İyileştirir? Uykunun beyindeki DNA hasarını nasıl iyileştirdiğini ortaya koyan bir araştırma gerçekleştirildi. Uyurken beynimiz, DNA hasarlarını çok daha hızlı şekilde iyileştiriyor.
Yatağı Eşit Bölüştüren Teknoloji
Yatağı Eşit Bölüştüren Teknoloji FORD, araçlardaki şerit koruma teknolojisinden yararlanarak çiftlerin gece yatakta birbirlerinin alanını işgal etmesine akıllı bir çözüm getirdi.
Yaşanmış Gerçek Başarı Öyküleri
Yaşanmış Gerçek Başarı Öyküleri Herkes hayatının bir anında her şeyin çok zor olduğunu düşündüğü hatta havlu atacak denli pes ettiği bir zaman diliminden geçmiştir.
Öfke Kontrolü İçin Yedi Budist Yöntem
Öfke Kontrolü İçin Yedi Budist Yöntem Öfkelenmek insanlar için kaçınılmaz bir şeydir. Budizm bize öfkemizin ve bu öfkeye neden olan şeyin farkında olduğumuz sürece öfkeyle baş etmenin mümkün olduğunu öğretiyor.
Beyne Zarar Veren 10 Tehlikeli Davranış!
Beyne Zarar Veren 10 Tehlikeli Davranış! Beyin vücuttaki en büyük birimdir, ve ana kontrol merkezidir. Vücudun en önemli parçasıdır. O kadar çok bilgiyi depolar ki sorumlulukları çok fazladır.
Yüzyıllık Deyim Gerçek Oldu! Bu Gencin Gözlerinden Gözyaşı Değil Kan Akıyor
Yüzyıllık Deyim Gerçek Oldu! Bu Gencin Gözlerinden Gözyaşı Değil Kan Akıyor Irak´ta yaşayan 23 yaşındaki Mahmut Behçet isimli genç, yaklaşık iki ay önce yakalandığı korkunç hastalığa çare arıyor. Talihsiz gencin gözlerinden gözyaşı yerine kan akıyor.
658 Yıllık Kaleyi Gören yurt Dışı Sanıyor ama burası Türkiye!
658 Yıllık Kaleyi Gören yurt Dışı Sanıyor ama burası Türkiye! Doğu Karadeniz´in en görkemli kalelerinden birisi olan 130 metre yükseklikteki ana kaya üzerine 658 yıl önce yapılan Kov Kalesi tüm ihtişamıyla ziyaretçilerini bekliyor.
İklim Değişikliği ile Mücadele İçin İyi Haber!
İklim Değişikliği ile Mücadele İçin İyi Haber! Bilim insanları, bitkilerin bilinenin aksine geceleri daha fazla karbondioksit emdiğini, bunun da iklim değişikliği ile mücadelede olumlu bir gelişme olabileceğini açıkladı.
İlkbahar Gün Dönümü Nedir?
İlkbahar Gün Dönümü Nedir? 2019 İlkbahar ekinoksu nedir? Bugün geceler ve gündüzler eşit! Ekinoks, ilkbahar gündönümüdür ve sıcak havanın habercisidir. Bu tarihte gece ve gündüz birbirine eşittir. Bu günden sonra gündüzler uzamaya, geceler kısalmaya başlar. 21 Mart Bu tarih Güney Yarım Küre´de Sonbahar, Kuzey Yarım Küre´de İlkbahar başlangıcıdır. Türkiye Kuzey Yarım Küre’de yer alıyor.
Sarı Olarak Bildiğimiz Giza Piramidinin Gerçek Rengi Ortaya Çıktı
Sarı Olarak Bildiğimiz Giza Piramidinin Gerçek Rengi Ortaya Çıktı Mısır’daki meşhur Giza Piramidinin gerçek rengi, yeni bir belgeselde ortaya çıktı. Yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkan bilgilere göre piramitler, ilk inşa edildiklerinde beyaz renkte idi.
Hayatımıza Girmeden On Yıllar Önce Hayal Edilmiş 15 Teknoloji
Hayatımıza Girmeden On Yıllar Önce Hayal Edilmiş 15 Teknoloji Tarih boyunca pek çok bilim insanı, düşünür ve yazar, yaptıkları çalışmalarda insanlık için yeni ufuklar belirledi. Bu tasarımların bir kısmı onlarca yıl sonra gerçek oldu, bazıları da şu an kullandığımız teknolojilerin arkasındaki yapı haline geldi.
Nikola Tesla´nın Trajik Hayatı, Buluşları ve Gelecek Tahminleri
Nikola Tesla´nın Trajik Hayatı, Buluşları ve Gelecek Tahminleri Yaşadığınız sokağın tepesinde örümcek ağı gibi metrelerce kablo görmüyorsanız bir sebebi var. Bugün en sevdiğiniz filmi metroda bile izlemenizin, bu yazıya gelip Nikola Tesla’nın buluşlarını öğrenmenizin bir nedeni var. Peki kim bu Nikola Tesla? Bir kazı işçisiyken nasıl tarihin en büyük mucidi haline geldi? Edison ile neler yaşadı?
Türk Bilim İnsanı, Yüz Tanıma Sistemi ile Tüm Dünyaya Hizmet Veriyor
Türk Bilim İnsanı, Yüz Tanıma Sistemi ile Tüm Dünyaya Hizmet Veriyor Türk bilim insanı Doç. Dr. Sadi Vural, Japonya’da kurduğu Ayonix adlı yüz tanıma şirketinin ürettiği yazılımı 30 ülkeye sattığı bir başarı öyküsüne imza attı. Vural’ın sistemini Birleşmiş Milletler de kıllanıyor.
Hava Kirliliği Akciğerleri Yaşlandırıyor
Hava Kirliliği Akciğerleri Yaşlandırıyor İngiltere´de yapılan çalışma, egzoz dumanı ve sanayi kaynaklı kirleticilere maruz kalmanın, KOAH ve benzeri akciğer hastalıklarına yakalanma riskini ciddi derecede artırdığını ortaya koydu.
Doğada olmak hayal gücünü geliştirir
Doğada olmak hayal gücünü geliştirir Kendine güvenen, insan sevgisiyle dolu, mutlu ve başarılı bir geleceğin yolu doğadan geçiyor. Çocuklarınızı dışarıya daha çok çıkarın
Son Dakika Haberi: Trafik Magandalarına Bir Şok Daha! Seyidoğlu Baklavaları da Harekete Geçti
Son Dakika Haberi: Trafik Magandalarına Bir Şok Daha! Seyidoğlu Baklavaları da Harekete Geçti Son dakika haberi: İçinde hamile bir kadının da bulunduğu araca saldıran Seydioğlu Baklava´nın sahipleri Hasan ve Hüseyin Sel mahkeme tarafından tutuklanırken bir hamle de Seyidoğlu firmasından geldi. Firma, Seydioğlu Baklava´dan marka değerlerine zarar verdiği gerekçesiyle şikayetçi oldu.
Görme Engellilerin Gözü Olabileceğiniz Uygulama: Be My Eyes
Görme Engellilerin Gözü Olabileceğiniz Uygulama: Be My Eyes Henüz 20 yaşında olmasına rağmen hem oyunculuk yeteneği hem de kişiliğiyle dikkatleri üzerine çeken Cameron Boyce, uyuduğu sırada geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi.
Disney Yıldızı Cameron Boyce, 20 Yaşında Hayatını Kaybetti
Disney Yıldızı Cameron Boyce, 20 Yaşında Hayatını Kaybetti Henüz 20 yaşında olmasına rağmen hem oyunculuk yeteneği hem de kişiliğiyle dikkatleri üzerine çeken Cameron Boyce, uyuduğu sırada geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi.
Mucidi Yanlış Bilinen, Günümüzde de Kullanılan 6 İcat
Mucidi Yanlış Bilinen, Günümüzde de Kullanılan 6 İcat Hayatımızı büyük ölçüde etkileyen icatların bilinenin aksine gerçek mucitlerini öğrenmek ister miydiniz? Bu yazımızda telefon, radyo ve uçak gibi günümüzün en önemli teknolojileriyle ilgili yanlış bilinenlerin doğrularını sizlerle paylaşacağız.
Ukrayna Sağlık Bakanı: "Küfretmek, İnsanlara İyi Geliyor"
Ukrayna Sağlık Bakanı: Ukrayna´nın sağlık alanında yetkili ismi, küfretmenin insanların sağlığı için iyi olduğunu belirtti.
Dünya Sağlık Örgütü: Çocukları Ekran Karşısında 1 Saatten Fazla Tutmayın
Dünya Sağlık Örgütü: Çocukları Ekran Karşısında 1 Saatten Fazla Tutmayın Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre 5 yaşından küçük çocukların günde 1 saatten fazla ekran karşısında kalmaması gerekiyor.
10 Dakika Boyunca Ölü Kalan Adam Ne Gördüğünü Anlattı
10 Dakika Boyunca Ölü Kalan Adam Ne Gördüğünü Anlattı İnsanlığın en çok merak ettiği sorulardan biri olan “Ölümden sonra ne oluyor?” sorusuna, 10 dakika boyunca ölü kalan bir adam cevap verdi.
Doğduğunuz Saatin Karakterinizi Ele Verdiğini Biliyor muydunuz?
Doğduğunuz Saatin Karakterinizi Ele Verdiğini Biliyor muydunuz? İşte, doğduğunuz saatin karakteristik özellikleri...
Instagram´da Bir Gönderinin Kaç Beğeni Aldığını Sadece Gönderi Sahibi Görüntüleyebilecek
Instagram´da Bir Gönderinin Kaç Beğeni Aldığını Sadece Gönderi Sahibi Görüntüleyebilecek Kullanıcılar arasında bir beğeni rekabeti oluşmasını istemeyen Instagram, gizli beğeni sayısı özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özellik ile birlikte bir gönderinin ne kadar beğeni aldığını yalnızca gönderi sahibi görüntüleyebilecek.
Dünyada ortalama yaşam süresi 5,5 yıl uzadı
Dünyada ortalama yaşam süresi 5,5 yıl uzadı Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünya genelinde ortalama yaşam süresinin 2000´li yıllardan itibaren 5,5 yıl uzadığını açıkladı. DSÖ, 2019´da doğması öngörülen 141 milyon çocuktan erkeklerin ortalama 69,8 yıl, kızların ise 74,2 yıl yaşam süreceği tahmininde bulundu.
Zeki İnsanların Yalan Haberlere Daha Çok İnandıkları Ortaya Çıktı
Zeki İnsanların Yalan Haberlere Daha Çok İnandıkları Ortaya Çıktı Yapılan araştırmalar, zeki insanların komplo teorileri ve yalan haberlere daha çok inandıklarını ortaya çıkarttı.
Samsung, Yangın Söndürücü Çiçek Vazosunu Tanıttı
Samsung, Yangın Söndürücü Çiçek Vazosunu Tanıttı Güney Koreli teknoloji devi Samsung, daha önce 100 bin adet üretip dağıttığı Firevase adlı yangın söndürücü vazosundan 200 bin adet daha üretmeye hazırlanıyor.
Günde Altı Kutu Enerji İçeceği İçen Bir Adamın Dili Eridi
Günde Altı Kutu Enerji İçeceği İçen Bir Adamın Dili Eridi Dan Royals adlı bir adam, günde en az 6 kutu enerji içeceği içiyordu. Bu nedenle adamın dilinde aşınmalar ve erime meydana geldi.
Her Sabah Simit Alanlar Dikkat! Kansere Davetiye Çıkarıyor
Her Sabah Simit Alanlar Dikkat! Kansere Davetiye Çıkarıyor Çağımızın korkunç hastalığı kanserin, birtakım doğal besinler ile önlenebileceği yadsınamaz bir gerçek. Peki, hangi besinlerin kansere davetiye çıkardığını biliyor musunuz? İşte, onkologların kansere yakalanmamak için uzak durmanızı öğütlediği 8 besin
İnsan Vücudu Hakkında Bilinmesi Gereken İlginç Gerçekler
İnsan Vücudu Hakkında Bilinmesi Gereken İlginç Gerçekler İnsan vücudu gerçekten inanılmaz şeyler yapabiliyor, işte bunlardan 18 tanesini sizler için derledik.
Gecekondu Kapılarına Gizlice Para Bırakan Hayırseverler İlk Kez Görüntülendi
Gecekondu Kapılarına Gizlice Para Bırakan Hayırseverler İlk Kez Görüntülendi Geçtiğimiz ay bir grup hayırsever, Hasköy´de bulunan gecekonduların kapılarının altında içlerinde 1000 TL kadar para bulunan zarflar bırakmıştı. Yerel halk tarafından ´Hızır´ olarak adlandırılan bu kimliği belirsiz hayırseverler şimdi de Başakşehir’de çok sayıda eve içlerinde para bulunan zarflar bıraktı.
Oğlunun Saçından Kolye Yapmıştı, Şimdi Siparişlere Yetişemiyor
Oğlunun Saçından Kolye Yapmıştı, Şimdi Siparişlere Yetişemiyor Oğlunun saçlarından kolye, yüzük, bileklik ve tespih gibi özel takılar yapan anne, olumlu tepkiler alması üzerine bu işi yapmaya karar verdi. Yaptığı takıları kargo ile Türkiye´nin dört bir yanına gönderen kadın şimdi siparişlere yetişemiyor.

Eskişehir´de yaşayan bir çocuk annesi Mualla Durgut, saç tellerini işleyerek sanat eserlerine dönüştürüyor.
Ikea, Mobilyalarını Engelliler İçin Özelleştirecek ´ThisAbles´ Projesini Duyurdu
Ikea, Mobilyalarını Engelliler İçin Özelleştirecek ´ThisAbles´ Projesini Duyurdu Ikea´nın ThisAbles projesi kapsamındaki 3D yazıcı ile basılan ürünleri, mobilyaları engelliler için daha erişilebilir bir hale getiriyor.
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR