Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
17 Aralık 2018 Pazartesi
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
SAĞLIK ile ilgili haberler
Beyni Genç Tutmak İçin Soğan Tüketin
Beyni Genç Tutmak İçin Soğan Tüketin Farmakognozi ve Fitoterapi Uzmanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada anlattı. Prof. Dr. Yeşilada, “İleri yaşlarda algılama işlevlerindeki azalmayı önlemek ve beynin yaşlanmasını geciktirmek için soğanı düzenli tüketin” dedi. İşte Erdem Yeşilada’nın bu konudaki açıklamaları.
Bu Kışın Belası Gergedan Virüsü
Bu Kışın Belası Gergedan Virüsü Sağlık Bakanlığı’nın bulaşıcı hastalık izleme raporuna göre kasım ayında hastalarda en çok ‘gergedan virüsü’ tespit edildi. ‘Grip değil, gribimsi’ bir etki yapan virüs, havadaki tozdan da bulaşabiliyor
Dikkat Sinsice İlerliyor! Beyin Kanamasına Sebep Oluyor...
Dikkat Sinsice İlerliyor! Beyin Kanamasına Sebep Oluyor... Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gökçe Şirin, yaptığı yazılı açıklamada hiçbir belirti vermeyen sinsice ilerleyen o ölümcül hastalığa karşı uyardı.
Türkiye Bunamada Dünya Birincisi Oldu
Türkiye Bunamada Dünya Birincisi Oldu Rusya’nın başkenti Moskova’daki Ulusal Araştırma Üniversitesi Ekonomi Yüksekokulu tarafından yapılan bir araştırma, Türkiye’nin “bunama” vakalarında başı çektiğini ortaya koydu.
Zararlı Diye Tüketmiyoruz Fakat Bu Etkisi İnanılmaz!
Zararlı Diye Tüketmiyoruz Fakat Bu Etkisi İnanılmaz! İyot, tiroid hormonlarının üretimi için önemli bir rol oynuyor. Dünyada önlenebilir zekâ geriliğinin en önemli nedeninin iyot eksikliği olduğunu belirten uzmanlar, yeterli iyot alımının büyüme ve gelişmedeki önemini vurguluyor ve iyot eksikliğinin hastalıklara neden olduğuna dikkat çekiyor. Dahiliye Uzmanı Dr. Güzin Oğuz Yıldırım, iyot alımı hakkında önemli bilgiler verdi.
Kaşıntı, Kanser Belirtisi Olabilir mi?
Kaşıntı, Kanser Belirtisi Olabilir mi?
"Vücutta gelişen kaşıntının pek çok nedeni olabilir" diyen Türk Dermatoloji Derneği üyesi Doç. Dr. Berna Aksoy, önemli bilgiler verdi. Aksoy, "Deri hastalıklarından tutun da karaciğer böbrek hastalıkları, tiroid ve diğer endokrinolojik hastalıklar, lenfomalar gibi çeşitli kanserler, barsak parazitleri, ilaçlar ve hatta psikolojik stres, vücutta kaşıntıya neden olabilir." dedi.
Enerji İçeceğinin Zararları Nelerdir?
Enerji İçeceğinin Zararları Nelerdir? Enerji içecekleri dünya piyasasında önemli bir yer tutan sektör malzemesidir. Çok sayıda insan tarafından sevilerek tüketilen bu ürünler içeriğinde kafein bulunduran aromalı içeceklerdir. Kendinden kafein bulunan içecekleri enerji içeceğinden sayamazken, aromalarla içeriği üretilmiş içeceklere denir. Enerji içeceği zararlı mıdır? İşte bu sorunu yanıtı…
Antibiyotik Felaketi Kapıda!
Antibiyotik Felaketi Kapıda! 13-19 Kasım "Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası" kapsamında KLİMİK Derneği tarafından bilinçlendirme toplantısı düzenlendi. KLİMİK Derneği Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, halkı antibiyotik kullanımı konusunda uyararak, " Bakteriler direnç geliştirmek konusunda o kadar yetenekli ki artık günümüzde tıbbın geliştirdiği tüm antibiyotiklere dirençli bakteriler ile karşılaşıyor. Tüm ilaçlara dirençli bu bakteriler ölümlere neden oluyor. Günümüzde bakteriler nedeniyle yılda yaklaşık 700 bin kişi hayatını kaybediyor" dedi.
Migreni ‘Frenleyecek’ Yeni İlaç Yolda
Migreni ‘Frenleyecek’ Yeni İlaç Yolda ABD´de koldan enjeksiyon yoluyla uygulandığı için halk arasında "migren aşısı" olarak bilinen ilacın Türkiye´de de ruhsatlandırılması amacıyla düğmeye basıldı.
‘Boyun Damarları Bunama Riskini Haber Verebilir’
‘Boyun Damarları Bunama Riskini Haber Verebilir’ Bilim insanları 3 bin 191 kişiyi inceledi ve boyun damarlarının bunama riskini önceden haber verebileceğini ortaya koydu.
Türk Bilim İnsanları Gıda Morfinlerini Parçalayan Enzim Üretti
Türk Bilim İnsanları Gıda Morfinlerini Parçalayan Enzim Üretti Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gıda Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Özlem Aytekin´in önderliğindeki ekip tarafından yapılan çalışmayla, gıda kaynaklı morfin etkisi gösteren opioidleri parçalayabilen enzim üretildi.
Harvard´lı Uzmanlar Açıkladı! İşte Sizi Zinde Tutacak Besinler!
 Harvard´lı Uzmanlar Açıkladı! İşte Sizi Zinde Tutacak Besinler!
Harvard Üniversitesi´nin yaptığı araştırmaya göre; gün boyu dirençli olmak beş beslenme alışkanlığından geçiyor... Uzmanlar kafein alımını azaltmak gerektiğini, yüksek lifli gıdalarla beslenmek gerektiğini söylüyor. Harvard Üniversitesi´nin yaptığı araştırmaya göre; gün boyu dirençli olmak bu beş beslenme alışkanlığından geçiyor:..
Depresyona Karşı Beyin İmplantı
Depresyona Karşı Beyin İmplantı Depresyona karşı beyin implantı olumlu sonuç
Lazer Epilasyon Kimler Tarafından Uygulanmalı?
Lazer Epilasyon Kimler Tarafından Uygulanmalı? Merdiven altı estetik uygulamaları konusu toplum sağlığında giderek daha önemli bir yer tutuyor. Peki vatandaşlar bu konularda nelere dikkat etmeli? Botoks uygulamasını doktor olmayan kişiler yapabilir mi? Lazer uygulaması kimin yetkisi altında?
Kanser Bu Değeri Yükseltiyor..CA 15-3 nedir? CA 15-3 yüksekliği ne anlama gelir?
Kanser Bu Değeri Yükseltiyor..CA 15-3 nedir? CA 15-3 yüksekliği ne anlama gelir?

Kanser antijeni 15-3 (CA 15-3), meme kanseri tedavisine ve hastalık nüksüne yanıtı izlemek için kullanılır. CA 15-3´ün referans aralığı 30 U / mL´den azdır. Aralığın üst sınırı, test için kullanılan laboratuara ve kite bağlı olarak değişir. Peki, CA 15-3 yüksekliği ne anlama gelir? Merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...
Burun Tıkanıklığının 6 Önemli Nedeni
 Burun Tıkanıklığının 6 Önemli Nedeni

Kış aylarında görülme oranı yüzde 20´lere çıkan burun tıkanıklığı, kimi zaman önemli sağlık problemlerinin habercisi olabiliyor. Konu ile ilgili bilgiler veren Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Elif Aksoy, burun tıkanıklığına geçici çözümler üretmek yerine bir uzmana gidilmesi gerektiğini söylüyor. İşte burun tıkanıklığına sebep olabilen 6 neden...
Sessiz ve Sinsi Tehlike: Kalsiyum Yüksekliği
Sessiz ve Sinsi Tehlike: Kalsiyum Yüksekliği
Belirtileri genellikle başka hastalıklarla karıştırılan hiperparatiroidin kemikleri zayıflattığına dikkat çeken Prof. Dr. Yeşim Erbil, “Bu hastalarda paratiroid bezi aşırı çalıştığı için kanda parathormon seviyesi artar. Bu da kemiklerden kalsiyumun çekilip, kanda yükselmesine yol açar” dedi ve hastalıkla ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı...
Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir?
Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir? Soğan suyu Türk insanının yaşadığı hastalıklara, rahatsızlıklara karşı bire birdir. Tabi ki uzman hekimlerden destek alarak hastalıklara karşı ilaç tedavisi kullanılmalıdır fakat bazı durumlarda vücudu ilaca boğmadan soğan suyu yani soğan kürünün mucize formülü karşısında problemlerinize çözüm bulabilirsiniz.
Alzheimer Hastası Olmak İstemiyorsanız VazGeçin
Alzheimer Hastası Olmak İstemiyorsanız VazGeçin Alzheimer Hastası Olmak İstemiyorsanız Bunlardan VazGeçin.
Üzümün Bilinmeyen Faydaları
Üzümün Bilinmeyen Faydaları Üzüm geçmişten bu yana çok fazla tüketilen ve sağlığımıza faydalı olarak bilinen bir meyvedir. Hazır mevsimi de gelmişken üzümün faydalarını ve üzüm tükettiğimizde vücudumuzda ne gibi değişiklikler olduğunu sizlerle paylaşalım. İşte üzümün faydaları ve iyi geldiği hastalıklar...
Vücudunuzun Acilen Magnezyum Takviyesine İhtiyacı Olduğunun Belirtileri
Vücudunuzun Acilen Magnezyum Takviyesine İhtiyacı Olduğunun Belirtileri

Vücudumuza magnezyum kadar sağlıklı çok fazla şey yoktur. Magnezyum, 300’den fazla enzime etki eder. Hücrelere, kaslara ve sinirlere fayda sağlar. Kan basıncınızı düzenler.

Magnezyum eksikliği nedeniyle ortaya çıkan rahatsızlar birçok bireyde görülür. Magnezyum ve eksikliği durumunda oluşan rahatsızlıklar hakkında bilgilenmek için okumaya devam edin.

Neden magnezyum eksikliğine maruz kalıyoruz? Eskiden günlük ihtiyacımız olan magnezyumu yediğimiz besinlerden rahatlıkla alıyorduk. Fizlyoloji uzmanı Rune Eliasson, endüstriyel çiftçi

Magnezyum eksikliğinin bir diğer nedeni de insanların beslenme şekillerini değiştiriyor olmaları. İnsanlar artık nadiren fasulye, balık, ceviz vb. gibi besleyici ürünler tüketiyorlar.
Limon Dilimleriyle Uyumanın Mucizevi Faydaları!
 Limon Dilimleriyle Uyumanın Mucizevi Faydaları! Limon gibi bazı kokular ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Bu koku ortaya çıktığında sizi sadece ferahlatmakla kalmaz, sağlığınız için de oldukça iyidir.
Gözlerinizi Dinlendirmenin Pratik Yolu Bakın Ne!
Gözlerinizi Dinlendirmenin Pratik Yolu Bakın Ne! 20 dakikada bir, 20 saniye süresince, 20 metre ve ötesine bakarak gözleriniz dinlendirip göz kuruluğunun önüne geçebilirsiniz!
Felçlilerin Düşüncelerini Okuyan İmplant
Felçlilerin Düşüncelerini Okuyan İmplant ABD´nin Brown Üniversitesi´nden bilim insanları, nörolojik hastalıklar, yaralanmalar veya felç nedeniyle konuşamayan hastaların düşüncelerini metne dönüştürebilen bir implant geliştirdi.
Vücudunuz Sizden Habersiz Kemik Üretiyor Olabilir!
 Vücudunuz Sizden Habersiz Kemik Üretiyor Olabilir!

Bazı durumlar vardır ki, çoğu zaman yaşla ilgili olduğunu düşünür ve çok üstünde durmayız. Ancak birçok belirti bize hastalıklarla ilgili önemli göstergeler sunar. Bu noktada yapmamız gereken; işaretleri doğru yorumlamak ve uzman bir doktordan yardım almaktır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Şenay Şıldır, daha çok yaşlılık belirtisi olarak görülen Paget hastalığı ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı...
SG: Dansite Nedir? Dansite Yüksekliği ve Düşüklüğü Ne Anlama Gelir?
SG: Dansite Nedir? Dansite Yüksekliği ve Düşüklüğü Ne Anlama Gelir?

İdrar tahlillerinde okunan dansite, idrar yoğunluğu hakkında bilgi verir. Dansite yerine SG kısaltması da kullanılabilmektedir. Dansite ölçümüyle vücudun suya ihtiyacı olup olmadığı anlaşılabilir. Normal sınırların altına düşen dansite değerleri diyabet, böbrek ve idrar yolları sorunları gibi sebeplerle vücutta gereğinden fazla su bulunduğunu ve ciddi sağlık problemleri olabileceğini gösterir. Peki, dansite yüksekliği ve düşüklüğü ne anlama gelir? Merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...
Kalojen Peptitler Kireçlenme Sorununu Çözebilir mi?
Kalojen Peptitler Kireçlenme Sorununu Çözebilir mi? Almanya Kolajen Araştırma Enstitüsü ve Amerika Nebraska Üniversitesi’nde yapılan bilimsel araştırmaları değerlendiren Fizik Tedavi Uzmanı Doç. Dr. Hasan Kerem Alptekin, kalojen peptitlerin etkilerini değerlendirdi. Alptekin konu ile ilgili olarak "Yapılan çok sayıdaki bilimsel çalışma balık kaynaklı kolajen peptitlerin bozulan bağırsak florasını düzelttiğini, eklem-kaslardaki ağrıları azalttığını, iyileşme sürecini hızlandırdığını ortaya koymuştur.” değerlendirmesini yaptı.
Kalp Hastaları Kışın Spor Salonunu Tercih Etmeli
Kalp Hastaları Kışın Spor Salonunu Tercih Etmeli Havaların soğumaya başladığı ve kışın iyice kendini gösterdiği şu günlerde kalp hastalığı olanlar açık havada fazla zaman geçirmemeli. Açık hava yerine spor salonunu tercih etmeli
Beyin Sağlığı İçin D Vitamini Şart...
Beyin Sağlığı İçin D Vitamini Şart... Yorgunluk ve halsizlik şikayetlerinin tek suçlusu mevsim geçişleri ya da stresli yaşam olmayabilir. Belki de sorunun kaynağı beslenme düzeninizde yatıyordur. Uzmanlara göre D vitamini eksikliği beyin sağlığını ciddi derecede etkiliyor…
İşte İlk Yerli Kanser İlacı
İşte İlk Yerli Kanser İlacı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK´ın baş ve boyun kanserlerinin tedavisinde kullanılmak üzere başlattığı yerli ilaç çalışmalarını yerinde inceledi.
"Türkiye´de 3 Milyon Kişi Diyabetli Olduğunu Bilmiyor"
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Endokrinoloji ve Diyabet Kliniği Başkanı Prof. Dr. Behzat Özkan, "Halk Sağlığı Başkanlığının verilerine bakarsak, Türkiye´de yaklaşık 10 milyon diyabet hastası var ancak bunların 3 milyonu diyabetli olduğunu bilmiyor." dedi.
Sağlık Bakanı uyardı! Yakından Takip Ediyoruz
Sağlık Bakanı uyardı! Yakından Takip Ediyoruz SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, ilaç temininde sıkıntı yaşandığı iddialarına ilişkin "Son dönemdeki kur dalgalanmalarını fırsata çevirerek erişim konusunda sorun oluşturulduğu haberleri bakanlığımızca yakından takip edilmektedir" dedi.
Dünyanın en Zehirli Sigarası Hareket Halindeki İçilen Sigara...
Dünyanın en Zehirli Sigarası Hareket Halindeki İçilen Sigara... Yürürken Sigara İçenler Dikkat!
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Kılınç, yürürken içilen sigaranın vücuda daha fazla zararlı olduğunu söyledi.
Mehmet Öz: Çarşafınızın Altına Sabun Koyun!
Mehmet Öz: Çarşafınızın Altına Sabun Koyun! Huzursuz bacak sendromu, ayakları kontrol etmeyi sağlayan sinir sistemindeki anormallik nedeniyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Uyku esnasında bacaklarınızda rahatsızlık oluşmasına neden olur. Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz ise bu duruma bir kalıp sabun öneriyor
Sarımsak Felç Edebilir : Korkutan Uyarı
Sarımsak Felç Edebilir : Korkutan Uyarı
Sarımsak gereksiz yere fazla tüketildiğinde felç riskini artırıyor.Sarımsağın tansiyonu düşürdüğü, bağışıklık sistemini güçlendirdiği hakkında bilgiler veriliyor. Birçok kişi kulaktan duyma bu bilgiler ile antibiyotik, tansiyon düşürücü veya dilaltı hapları yerine sarımsak kullanıyor. Fakat sarımsak gereksiz yere fazla tüketildiğinde felç riskini artırıyor.
Felç Tedavisi İçin Geliştirilen Yeni Yöntem, Yürüme Yeteneğini Kısa Sürede Geri Getiriyor
Felç Tedavisi İçin Geliştirilen Yeni Yöntem, Yürüme Yeteneğini Kısa Sürede Geri Getiriyor Felç geçiren ve yürüme yeteneğini kaybeden kişilerin tedavisinde kullanılan yeni bir yöntem sayesinde hastalar kısa süre içerisinde bacaklarını yeniden kontrol edebilir hale geliyor.
Susadığınızda Vücudunuzda Meydana Gelen 7 Çarpıcı Değişim!
Susadığınızda Vücudunuzda Meydana Gelen 7 Çarpıcı Değişim!
"Dehidrasyon" daha anlaşılır ifadeyle "susuzluk" olarak nitelendirdiğimiz durum sadece ağzımızın fazlaca kuruduğunu hissettiğimiz, bize su içme isteğini en üst seviyede yaşatan durumdan ibaret değildir. Hatta su içme isteğimiz bize aslında vücudumuzun verdiği son ve en etkili uyarıdır. Susamışlık hissiniz varsa bilmelisiniz ki vücudunuz bu histen çok daha önce susuz kalmaya başlamıştır.
Fazla Çikolata Tüketmek Ömrünüzü Uzatabilir mi?
Fazla Çikolata Tüketmek Ömrünüzü Uzatabilir mi? Bir çok insanın tüketmekten keyif aldığı çikolata, uzun yaşamamızı sağlayabilir mi?
Limonu Topuğunuza Koyduğunuzda Bakın Vücudunuzda Neler Değişiyor!
Limonu Topuğunuza Koyduğunuzda Bakın Vücudunuzda Neler Değişiyor! Limon içerisinde yüklü C vitamini barındırmasından dolayı sağlığımız ve bağışıklık sistemi için oldukça faydalı bir yiyecek.
BUNU OKUMANIZ SADECE BİR DAKİKANIZI ALIR!!!
BUNU OKUMANIZ SADECE BİR DAKİKANIZI ALIR!!! DİKKAT: Felcin bir başka işareti şudur: Hastaya dilini çıkarmasını söyleyin. Eğer dil kıvrılmışsa veya bir tarafa doğru yatmışsa bu da felç işaretlerindendir.Ben kendime düşeni yaptım, Siz de yapar mısınız??? OKUDUYSAN BAŞKALARI DA OKUSUN DİYE PAYLAŞ!!BUNU OKUMANIZ SADECE BİR DAKİKANIZI ALIR!!!PAYLAŞMAKSA NİCE HAYATLAR KURTARIR
Beyni Genç Tutmak İçin Soğan Tüketin
Beyni Genç Tutmak İçin Soğan Tüketin Farmakognozi ve Fitoterapi Uzmanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada anlattı. Prof. Dr. Yeşilada, “İleri yaşlarda algılama işlevlerindeki azalmayı önlemek ve beynin yaşlanmasını geciktirmek için soğanı düzenli tüketin” dedi. İşte Erdem Yeşilada’nın bu konudaki açıklamaları.
Yüksek D Vitamini Formda Tutuyor
Yüksek D Vitamini Formda Tutuyor Yüksek D vitamini seviyesinin kişileri daha formda tuttuğu belirlendi.
Telefonla Konuşmanın Beyin Üzerindeki Etkisi!
Telefonla Konuşmanın Beyin Üzerindeki Etkisi! Cep telefonlarının hayatımıza girmesiyle sosyal medyanın, oyunların ve mesajlaşmaların bağımlısı olduk. Hayatımızı kolaylaştırsa da kötü haber uzmanlardan geldi. Özellikle telefonla konuştuktan sonra kulak ağrısı belirtisiyle ortaya çıkan beyin tümörü, telefon kullanan herkesin korkusu oldu!
Semiz Otunun Faydaları Saymakla Bitmiyor
Semiz Otunun Faydaları Saymakla Bitmiyor Tam bir doğa mucizesi “semizotu”
Çocuklarınızı Faydalı Mikroplarla Koruyun
Çocuklarınızı Faydalı Mikroplarla Koruyun Kış öncesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Sibel Kozaklı uyardı: Faydalı mikroplar barındıran ev yapımı yoğurt, turşu ve kefir gibi probiyotikler, bağışıklık sistemini güçlendirir. Çocuklara bu besinlerin yedirilmesini öneririm
Her Damlası Mucize...
Her Damlası Mucize... Yapımı en zahmetli ama en şifalı şurup olarak biliniyor, İşte Akça ağaç şurubu mucizesi…
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR