Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
16 Şubat 2019 Cumartesi
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
DÜNYA HABERLERİ ile ilgili haberler
İki Ülke Arasında Kriz Çıktı… Herkes Heykel Sanıyordu ama İçinden Keşiş Çıktı
İki Ülke Arasında Kriz Çıktı… Herkes Heykel Sanıyordu ama İçinden Keşiş Çıktı Çin´in doğusundaki Yangchun köyü, Hollanda´ya savaş açtı... Bunun sebebi ise köyde bulunan bir heykelin 1996´da Hong Kong üzerinden Hollanda´ya satılması. Heykeli inceleyen uzmanlar, yapının içinde 1000 yaşındaki bir keşişin mumyalanmış cesedinin olduğunu açıkladı.
Son dakika duyurusu : Almanya Vatandaşlarını Türkiye İçin Uyardı
Son dakika duyurusu : Almanya Vatandaşlarını Türkiye İçin Uyardı Son dakika duyurusu : Almanya Vatandaşlarını Türkiye için uyardı...Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye´ye seyahat edecek vatandaşlarına sosyal medya ağlarında yaptıkları paylaşımlarda dikkatli olmaları uyarısında bulundu.Alman Dışişleri Bakanlığı´nın seyahat bilgileri kısmında yapılan düzenlemenin Türkiye ile ilgili kısmında, "hükümeti eleştiren bilgilerin yeniden paylaşılması ya da hatta "beğenilmesi" bile cezai yargılamalara yol açabilir.
ABD, En Az Bir Trilyon Doları Piyasadan Çekip Yok Edecek
ABD, En Az Bir Trilyon Doları Piyasadan Çekip Yok Edecek Tüm dünyayı etkileyen 2008 krizini atlatmak için 200 yıllık tarihinde bastığı paranın dört katını basan ABD, şimdi de bastığı bu paraların en az 1 trilyon dolarını piyasadan çekip yok ediyor.
310 yıldır sular altındaydı! İçinden hazine çıktı
310 yıldır sular altındaydı! İçinden hazine çıktı Arkeologlar, 1708 yılında Karayip Denizi´nde İngiliz kuvvetleri tarafından batırılan İspanyol gemisi San Jose´den 10 milyar dolar değerinde hazine buldu.
4 Yıl Önce 239 Yolcusuyla Kaybolan Malezya Uçağı Hakkında 2 Korkunç Senaryo!
4 Yıl Önce 239 Yolcusuyla Kaybolan Malezya Uçağı Hakkında 2 Korkunç Senaryo! 4 yıldan daha uzun bir zaman önce Malezya Hava Yollarına ait MH370 sefer sayılı uçak, 239 yolcusu ve mürettebatı ile kayboldu. Arama kurtarma çalışmaları yıllardır bir sonuç vermiyor. Uçağın nasıl kaybolduğuna ya da nerede olduğunu yönelik yeni bir araştırma, gizemin çözüldüğü iddiasıyla gündem yarattı.
Dünya nüfusu 100 kişi olsaydı...
Dünya nüfusu 100 kişi olsaydı... Sayıların bize anlatmak istediği çok şey var. Fakat biz onlara gerekli önemi çoğu zaman göstermiyoruz. Anketler, istatistikler aslında kelimelerden daha fazla şey söyleyebiliyor. Sadece onlara biraz daha fazla dikkat etmemizi bekliyorlar. Bazen de sayıları küçültmek onların çarpıcılığını artırabiliyor. Ve bize söylemek istediklerini daha güçlü anlatabilmelerini... Nasıl mı?
Kuzey Kore İyice Çıldırdı: ABD´ye Bağlı Guam Adası Yakınlarına Nükleer Füze Fırlatacaklar!
Kuzey Kore İyice Çıldırdı: ABD´ye Bağlı Guam Adası Yakınlarına Nükleer Füze Fırlatacaklar! Kuzey Kore, Amerikan toprağı olarak geçen Guam adası açıklarında nükleer füze denemesine hazırlanıyor.
Rusya, Yapay Zeka Tabanlı ve Kendi Kendine Hedef Bulan Silahlar Geliştiriyor!
Rusya, Yapay Zeka Tabanlı ve Kendi Kendine Hedef Bulan Silahlar Geliştiriyor! Rusya, silah üreticilerine ve savunma yetkililerine göre yerleşik yapay zekaya sahip silahlar geliştiriyor. Ayrıca akıllı silah olarak isimlendirilecek silahlar, kendi hedeflerini seçip ateş edebilecek.
Nükleer Savaş Olursa Kimlerin Öleceğini Gösteren Site
Nükleer Savaş Olursa Kimlerin Öleceğini Gösteren Site Dünya nükleer bir savaşın eşiğine, Soğuk Savaş´tan beri tarihte ilk defa bu kadar yaklaşmıştı. Bu site ise bir savaş çıkması halinde hangi şehirlerin ve etrafında ne kadar bir alanın etkileneceğini gösteriyor.
Merkel: Mülteci Krizini Görmezden Geldik
Merkel: Mülteci Krizini Görmezden Geldik Almanya Başbakanı Angela Merkel, mülteci akınıyla ilgili öz eleştiri yaparak, Almanya´nın sorunu uzun süre görmezlikten geldiğini ve hata yaptıklarını itiraf etti.
Kadirov: Erdoğan´ı Batıya Bağlı Generaller Devirmeye Çalıştı
Kadirov: Erdoğan´ı Batıya Bağlı Generaller Devirmeye Çalıştı Çeçenistan Lideri Ramazan Kadirov, Türkiye´deki askeri darbe girişiminin Erdoğan´ı devirmek isteyen batı destekli generaller tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.
Boynu Bükük Çocuk Belgesele Konu Oldu
Boynu Bükük Çocuk Belgesele Konu Oldu Kas hastalığıyla doğan, bu sebeple boynu yere doğru bükülen çocuğun hikayesi ve tedavi süreci bir televizyon kanalında belgesel olarak gösterildi.
Bir Yazım Hatası, Hackerların Tam 1 Milyar Dolar Çalmasını Engelledi!
Bir Yazım Hatası, Hackerların Tam 1 Milyar Dolar Çalmasını Engelledi! Bangladeş Bankası´nı soyan hackerlar, tam 1 milyar doları küçük bir yazım hatası yüzünden çalamadılar.
Rus Bilim İnsanları, İnsan Ömrünü Uzatan Çikolata Üretti
Rus Bilim İnsanları, İnsan Ömrünü Uzatan Çikolata Üretti Ruslar bilim insanları, insan ömrünü uzatan çikolata ürettiklerini duyurdu. "Deniz Şaheseri" adı verilen çikolatanın ağırlıklı ham maddesinin deniz ürünleri olduğunu kaydedildi.
Wikipedia´dan Google´a Rakip Arama Moturu Geliyor!
Wikipedia´dan Google´a Rakip Arama Moturu Geliyor! Wikipedia, ciddi bir yatırım ile arama moturu geliştirmek için kolları sıvadı. Hedefteki rakip ise sektörün tartışmasız lideri Google.
Yine mi? Apple’a ‘Hırsızlık’ Suçlamasıyla 3 Ayrı Patent Davası Daha Açıldı!
Yine mi? Apple’a ‘Hırsızlık’ Suçlamasıyla 3 Ayrı Patent Davası Daha Açıldı! Bu aralar açılan davalarla şamar oğlanına dönen Apple’a üç ayrı patent davası daha açıldı.
Rusya ve İran´ı çıldırtacak hamle
Rusya ve İran´ı çıldırtacak hamle Suudi Arabistan 20 İslam ülkesinin katılımıyla son yılların en büyük tatbikatını yapmak için düğmeye bastı
Yok artık... Çıplak öğretmenlerle online İngilizce dersi!
Yok artık... Çıplak öğretmenlerle online İngilizce dersi! Haberleri ya da hava durumunu çıplak sunan spiker haberlerine aşina olsak da çıplak ders anlatan öğretmen vakasıyla hiç karşılaşmamıştık...
HTC Adım Adım Eriyor
HTC Adım Adım Eriyor HTC’nin açıkladığı finansal raporlar, şirketin başının çok ciddi şekilde belada olduğunu gösteriyor.
´Paris iklim anlaşması milyonlarca kişiyi evlerinden edecek´
´Paris iklim anlaşması milyonlarca kişiyi evlerinden edecek´ Paris iklim anlaşmasının milyonlarca kişiyi evlerinden edebileceğine dikkat çeken bir araştırma yayınlandı.
21. yüzyıl ´virüs çağı´ oldu
21. yüzyıl ´virüs çağı´ oldu Ebola, Corona, H1N1 ve H5N1 gibi virüsler, 21. yüzyıla damgasını vururken, özellikle son 15 yılda binlerce kişinin ölümüne yol açtı.
Alphabet, Dünyanın En Değerli Şirketi Unvanını Apple’ın Elinden Aldı!
Alphabet, Dünyanın En Değerli Şirketi Unvanını Apple’ın Elinden Aldı! Artık Google’ı da bünyesinde barındıran Alphabet, dünyanın en değerli şirketi unvanını Apple’ın elinden aldı.
Görme Engelli Sörfçü Dalgalarla Dans Ediyor
Görme Engelli Sörfçü Dalgalarla Dans Ediyor Türk Hava Yolları her yolculukta yolcularının yeni bir macerasına, keşiflerine ve hayallerine ortak olmaya devam ediyor. Ortak olunan milyonlarca hayalden ilham alarak hayata geçirilen Delightful Stories projesi ile Türk Hava Yolları, ulaştığı herkesi yeni hayaller kurmaya ve onları gerçekleştirmeye çağırıyor.
Ağaç adam 16 yıl sonra ameliyat oluyor
Ağaç adam 16 yıl sonra ameliyat oluyor 10 yaşından beri ´´ağaç adam´´ hastalığından muzdarip Bangladeşli Abul Bajandar, 16 yıl sonra ameliyat masasına yatacak.
´Maymuna kafa nakli yapıldı´
´Maymuna kafa nakli yapıldı´ İtalyan beyin cerrahı Sergio Canavero bir maymuna kafa naklini başarıyla gerçekleştirdiğini, insanlara kafa nakli için hazır olduklarını ileri sürdü. Bazı bilim insanları ise, açıklamaya şüpheyle yaklaşıyor.
Kuzey Kore: Akşamdan Kalma Hissi Yaratmayan Alkol Ürettik
Kuzey Kore: Akşamdan Kalma Hissi Yaratmayan Alkol Ürettik Geçtiğimiz günlerde yaptığı füze denemesiyle gündeme gelen Kuzey Kore, şimdi de akşamdan kalma hissi yaratmayan alkol ürettiğini öne sürdü.
Dondurdukları Hayvanı 30 Yıl Sonra Canlandırdılar
Dondurdukları Hayvanı 30 Yıl Sonra Canlandırdılar Japon bilim insanları, suayısı isimli mikroskobik bir canlıyı eksi 20 santigrat derecede dondurduktan 30 yıl sonra yeniden canlandırmayı başardı.
Hollanda´da Direksiyon Kursuna Cinsel İlişkiyle Ödeme Dönemi
Hollanda´da Direksiyon Kursuna Cinsel İlişkiyle Ödeme Dönemi Hollanda´da direksiyon eğitmenleri, teklif edilen kanun kabul edilirse ücretlerini cinsel ilişki karşılığı olarak da tahsil edebilecek.
Kimi Tebrik Ediyor Kimi Tepki Gösteriyor
Kimi Tebrik Ediyor Kimi Tepki Gösteriyor Geçtiğimiz haftalarda sosyal mecralarda yayımlanan, Lübnan Kadın Örgütü’nün katkılarıyla hazırlanan sosyal deneyde bir fotoğrafçı, yetişkin bir erkek ve 12 yaşındaki bir kız çocuğunun kurgulanmış düğün çekimini yapıyor.
Aziz Sancar Nobel Ödülünü Genelkurmay´a Teslim Etti
Aziz Sancar Nobel Ödülünü Genelkurmay´a Teslim Etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nobel Kimya Ödülü sahibi Aziz Sancar´ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı´nda kabul etti. Sancar, ödülünü Genelkurmay Başkanı Akar´a teslim ettiğini söyledi.
Yeni Doğan Bebek, Uyuşturucu Bağımlısı Çıktı
Yeni Doğan Bebek, Uyuşturucu Bağımlısı Çıktı ABD´de yeni doğan bebek, annesi hamileliği sırasında uyuşturucu kullandığı için şimdi bir uyuşturucu bağımlısı.
Elektronik Sigara Patladı, Boynu Kırıldı
Elektronik Sigara Patladı, Boynu Kırıldı ABD’de sigara alışkanlığından vazgeçmek için elektronik sigara içmeyi tercih eden bir kişinin, elektronik sigaranın ağzında patlaması sonucu boynu kırıldı.
Araştırmalara Göre Türk Erkeği Yatakta Çok Başarısız
Araştırmalara Göre Türk Erkeği Yatakta Çok Başarısız Yapılan bir araştırmaya göre İngiliz erkeklerinin yatakta en uzun süre dayandığı, Türk erkeklerinin de listede beşinci yani son sırada yer aldığı belirlendi.
Uyuşturucu Baronunun Kayıp Servetini Bahçıvan Buldu
Uyuşturucu Baronunun Kayıp Servetini Bahçıvan Buldu Kolombiyalı uyuşturucu baronunun kayıp servetini bahçıvan buldu. Bahçeyi kazıyan bahçıvan 600 milyon doları görünce şaşkına uğradı.
Dünya´da Doğum Oranları Düşüyor
Dünya´da Doğum Oranları Düşüyor Küresel ısınma, seks yapma isteğini azaltarak doğurganlık oranını düşürüyor.
Engellilere Seks Hizmeti
Engellilere Seks Hizmeti Hükümet destekli projenin adı ´Seks Herkesin Hakkı.´
Sokak Köpeği, Terk Edilmiş Yeni Doğan Bebeğin Hayatını Kurtardı
Sokak Köpeği, Terk Edilmiş Yeni Doğan Bebeğin Hayatını Kurtardı Birleşik Arap Emirlikleri´nde başıboş bir sokak köpeği terk edilmiş bebeğin hayatını kurtarırken fotoğraflandı.
Sigortacılarda Volkswagen Paniği
Sigortacılarda Volkswagen Paniği Volkswagen skandalı, Alman sigorta şirketlerinde paniğe yol açtı. Açılan davaların sonucunu bekleyen şirketler, milyarlarca euroluk tazminat ödemek zorunda kalacak.
Dünya Ticareti İçin Dev Anlaşma İmzalandı
Dünya Ticareti İçin Dev Anlaşma İmzalandı Dünya ticaretinin yüzde 40´ını kapsayacak Transpasifik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı anlaşması, uzun süren tartışmaların ardından 12 ülke tarafından imzalandı.
Bilim Adamları "Tüy Kadar Hafif, Çelikten Güçlü" Süper Madde Geliştirdi
Bilim Adamları Çinli bilim adamları, "tüy kadar hafif olmasına karşın çelikten güçlü" bir süper madde geliştirdi. Yeni keşfedilen bu madde kendi ağırlığının 40 bin katını taşıyabiliyor.
Kız Doğup Erkek Oluyorlar!
Kız Doğup Erkek Oluyorlar! 12 yaşına gelince penisleri çıkıyor!
İnsan Boyunda Akrep Fosili Bulundu
İnsan Boyunda Akrep Fosili Bulundu ABD´deki bilim insanları, 460 milyon yıl önce denizlerde yaşadığı düşünülen ve 170 santimetre uzunluğunda olan akrep benzeri canlının fosilini gün yüzüne çıkardı.
Altın Yüklü Efsane Nazi Treninin Yeri Tespit Edildi
Altın Yüklü Efsane Nazi Treninin Yeri Tespit Edildi Polonyalı yetkililer, İkinci Dünya Savaşı sırasında kaybolduğuna inanılan altın, mücevher ve silah yüklü efsane Nazi treninin yerini tespit ettiklerini söylediler.
20 Yıldır Öldürdüğü İnsanların Etleriyle Besleniyor!
20 Yıldır Öldürdüğü İnsanların Etleriyle Besleniyor! Rusya´da 20 yılını 11 kişiyi öldürüp etlerini yiyerek geçiren seri katil yakalandı. Katil, cinayetlerin sebebini de "Yaşamak için ne yapabilirdim." diyerek açıkladı.
Hakkıyla Yıllansın Diye Uzaya Viski Gönderiliyor
Hakkıyla Yıllansın Diye Uzaya Viski Gönderiliyor Birçoklarınızın Lost in Translation’da Bill Murray’nin reklamını yaptığı viski markası olarak hatırlayacağı Suntory, içkisini yıllandırmak için gözünü uzay boşluğuna dikti.
İnsanlar 50 Yıl İçinde Robotlarla İlişki Yaşayabilecek
İnsanlar 50 Yıl İçinde Robotlarla İlişki Yaşayabilecek İngiliz bilim insanı Prof. Dr. Driscoll, teknolojik gelişmeler sayesinde insanların yakın gelecekte robotlarla "cinsel ilişkiye" girebileceğini söyledi.
  1     2     3  
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR