Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
10 Nisan 2020 Cuma
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
DÜNYA HABERLERİ ile ilgili haberler
ABD´de piyasaya sürülen yeni elma türü, buzdolabında 12 ay taze kalıyor
ABD´de piyasaya sürülen yeni elma türü, buzdolabında 12 ay taze kalıyor ABD´de 20 yıllık çalışmanın sonucunda piyasaya sürülen ve Kozmik Kıtır adı verilen elma türü, buzdolabında 12 aya kadar varan saklama süresiyle dikkat çekiyor. Çalışmanın liderlerinden olan Kate Evans, "Bu çok kıtır, görece sert, tatlılık ve mayhoşluk dengesi iyi ve çok sulu bir elma" dedi.
FBI, İnsan Uzuvlarının Yedek Parça Gibi Depolandığı Korkunç Bir Laboratuvar Keşfetti (18+)
FBI, İnsan Uzuvlarının Yedek Parça Gibi Depolandığı Korkunç Bir Laboratuvar Keşfetti (18+) Arizona´daki bir ´bilimsel araştırma tesisinde´ korku filmlerinde bile karşılaşamayacağınız bir olay ortaya çıktı. Bilimsel araştırma yapılacağı vaadiyle insanların vücutlarını toplayan tesisin vücutları parçalara ayırarak satışa çıkarttığı tespit edildi.
Bir Adam, Yüzerken Kaptığı Beyin Yiyen Bakteri Yüzünden Öldü
Bir Adam, Yüzerken Kaptığı Beyin Yiyen Bakteri Yüzünden Öldü Bir adam, gölde yüzdükten sonra beyin hasarına sebep olan bir amip türü olan Naegleria fowleri kaptı. Talihsiz adam kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu.
Elon Musk: ´Neuralink´ İle İnsan Aklı Okunabilecek
Elon Musk: ´Neuralink´ İle İnsan Aklı Okunabilecek Tesla Motors´un sahibi Elon Musk, 2017 yılından beri üzerinde çalıştığı yeni projesi ´Neuralink´i kamuoyuna duyurdu. Bu teknoloji ile beyne yerleştirilen bir cihaz sayesinde insan aklı okunabilecek.
İsveç´te İş Görüşmeleri ´Tengai´ Adlı Yapay Zekalı Robot ile Gerçekleştirilmeye Başlandı
İsveç´te İş Görüşmeleri ´Tengai´ Adlı Yapay Zekalı Robot ile Gerçekleştirilmeye Başlandı İsveç´in başkenti Stockholm merkezli teknoloji şirketi Furhat Robotics´in geliştirdiği ´Tengai´ adlı robot, iş görüşmelerinde yapılan mülakatlarda halkla ilişkiler uzmanlarının yerine görev almaya başladı.
Ayının Mağarada Esir Aldığı Adam, 1 Ay Boyunca İdrarını İçerek Hayatta Kaldı
Ayının Mağarada Esir Aldığı Adam, 1 Ay Boyunca İdrarını İçerek Hayatta Kaldı Rusya´da, boz ayının mağaraya sürüklediği talihsiz adam 1 ay boyunca idrarını içerek hayatta kaldı. Avcılar yara içinde buldukları adamı mumya sandı.
Bilim İnsanları, İlk Kez Yapay Zeka Kullanarak Grip Aşısı Geliştirdi
Bilim İnsanları, İlk Kez Yapay Zeka Kullanarak Grip Aşısı Geliştirdi Avustralya´da bilim insanları, 20 yıllık çalışmanın ardından yapay zeka kullanarak bir grip aşısı geliştirdi.
Okula Gitmek İçin Ölümü Göze Alıyor, Çamurlu Nehri Lastik Poşetle Geçiyorlar
Okula Gitmek İçin Ölümü Göze Alıyor, Çamurlu Nehri Lastik Poşetle Geçiyorlar Lastik bir poşet içine giren çocuk, azgın çamurlu bir nehrin üzerinde sürüklenerek ne yapıyor dersiniz? Bu bir yarışma mı? Oyun mu? İnanılmaz fotoğraflar, okula gitmek için tehlikeli yolculuğa mağdur kalan 50 küçük çocuğun yaşadığı çileyi gösteriyor...
Ünlü Meksikalı Kurtarma Köpeği, Dokuz Yıl Görev Yaptıktan Sonra Emekliye Ayrıldı
Ünlü Meksikalı Kurtarma Köpeği, Dokuz Yıl Görev Yaptıktan Sonra Emekliye Ayrıldı Meksika´da 2017´de yaşanan depremdeki kahramanlıklarıyla, uluslararası şöhrete kavuşan kurtarma köpeği Frida, dokuz yıllık görev süresinin dolmasının ardından emekliye ayrıldı.
ABD Başkanı Trump Düğmeye Bastı! Yasak Başlıyor
ABD Başkanı Trump Düğmeye Bastı! Yasak Başlıyor ABD´de Donald Trump yönetimince yapılan yeni düzenlemeyle, Orta Amerika ya da herhangi bir üçüncü ülkeden yola çıkarak Meksika sınırından ABD´ye giriş yapan göçmenlerin sığınma hakkı talep etmeleri yasaklanıyor. ABD´ye Meksika sınırından giren göçmenler sığınma hakkı talebinde bulunamayacak.
Aslanı Öldürüp Cesedinin Başında Öpüştüler!
Aslanı Öldürüp Cesedinin Başında Öpüştüler! Darren ve Carolyn Carter, öldürdükleri bir aslanın yanı başında öpüşürken paylaştıkları fotoğrafla tüm dünyada şok etkisi yarattı.
Savunma Şirketleri "En Büyükler" Arasında
Savunma Şirketleri Türk savunma sanayisi şirketleri, geçen yılki faaliyetleriyle Türkiye´nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine adını yazdırdı.
İklim Değişikliği Yüzünden 2050’ye Kadar ‘İstanbul Roma, Ankara Taşkent Gibi Olabilir’
İklim Değişikliği Yüzünden 2050’ye Kadar ‘İstanbul Roma, Ankara Taşkent Gibi Olabilir’ İsviçre´nin Zürih kentindeki ETH Üniversitesi´nde yapılan bir araştırmada iklim değişikliğinin 2050 yılına kadar dünyanın başlıca 520 kentini nasıl etkileyeceği incelendi. Araştırmaya göre ortalama hava sıcaklıkları açısından, "İstanbul Roma´ya, İzmir Adana´ya, Ankara ise Taşkent´e benzeyebilir".
Dünyanın en güçlü pasaportları açıklandı: İşte Türkiye’nin yeri
Dünyanın en güçlü pasaportları açıklandı: İşte Türkiye’nin yeri Dünyanın en güçlü pasaportları listesi açıklandı. Singapur ve Japonya´nın başı çektiği 2019 yılına ait tabloda Türkiye 53´üncü sırada yer aldı.
Yunanistan, 80 Yıl Önceki Nazi İşgali İçin Almanya´dan 290 Milyar Euro Tazminat İstiyor
Yunanistan, 80 Yıl Önceki Nazi İşgali İçin Almanya´dan 290 Milyar Euro Tazminat İstiyor Yunanistan´da yeni kabul edilen bir taslağa göre Yunan hükumeti, Almanya´dan 1. ve 2. dünya savaşlarında oluşturduğu tahribat için 290 milyar euro tazminat talep edecek.
Köpekler, Kanseri Teşhis Etmede %97 Oranında Başarı Sağlıyor
Köpekler, Kanseri Teşhis Etmede %97 Oranında Başarı Sağlıyor ABD´nin Florida eyaletindeki bir etkinlikte, köpeklerin kanseri koklayarak %97 oranda doğru teşhis ettiği açıklandı.
Norveç’te Çifte Vatandaşlığa İzin Çıktı
Norveç’te Çifte Vatandaşlığa İzin Çıktı Norveç hükümeti 1 Ocak 2020´den itibaren çifte vatandaşlığa izin vereceğini açıkladı.
AP’den tek saat uygulamasına onay!
AP’den tek saat uygulamasına onay! Avrupa Parlamentosu (AP), üye ülkelerde yaz ve kış aylarında saat değişikliği yapılmasına son verilmesine ilişkin hazırlanan tasarıyı onayladı.
NATO´nun En Güçlü Ülkeleri Açıklandı: Türkiye Kaçıncı Sırada?
NATO´nun En Güçlü Ülkeleri Açıklandı: Türkiye Kaçıncı Sırada? Global Firepower isimli sitenin yaptığı araştırmaya göre NATO´nun en güçlü ülkeleri belli oldu. Listede Türkiye´de çok iddialı bir konumda yer alıyor.
Merkel’den Kuralları Gevşetin Çağrısı
Merkel’den Kuralları Gevşetin Çağrısı Almanya Başbakanı Merkel, Avrupa ülkelerinin ABD ve Çin´e karşı rekabet edebilmesi için devlet yardım kurallarının gözden geçirilerek gevşetilmesi çağrısında bulundu.
İnterneti ve Tüm Teknolojileri Baştan Aşağı Değiştirecek WEB 4.0 Nedir?
İnterneti ve Tüm Teknolojileri Baştan Aşağı Değiştirecek WEB 4.0 Nedir? İnternete bağlı olmanın bir ihtiyaç olmaktan çıkıp, zorunluluk olacağı döneme girmek üzereyiz. 2020 ve sonrasındaki 10 yılı kapsayacak WEB 4.0 çağında, kullandığımız teknolojilerin hayatımızı nasıl değiştireceğini irdeliyoruz.
Dünyaya Yeniden Geldiği İddia Eden Çocuk, Nasıl Öldürüldüğünü Anlatarak, Katilini Aradı!
Dünyaya Yeniden Geldiği İddia Eden Çocuk, Nasıl Öldürüldüğünü Anlatarak, Katilini Aradı! Hintli bir çocuk olan Titu´nun akıl almaz hikayesi, reenkarnasyonun varlığına kanıt olarak gösteriliyor.
İki Ülke Arasında Kriz Çıktı… Herkes Heykel Sanıyordu ama İçinden Keşiş Çıktı
İki Ülke Arasında Kriz Çıktı… Herkes Heykel Sanıyordu ama İçinden Keşiş Çıktı Çin´in doğusundaki Yangchun köyü, Hollanda´ya savaş açtı... Bunun sebebi ise köyde bulunan bir heykelin 1996´da Hong Kong üzerinden Hollanda´ya satılması. Heykeli inceleyen uzmanlar, yapının içinde 1000 yaşındaki bir keşişin mumyalanmış cesedinin olduğunu açıkladı.
Son dakika duyurusu : Almanya Vatandaşlarını Türkiye İçin Uyardı
Son dakika duyurusu : Almanya Vatandaşlarını Türkiye İçin Uyardı Son dakika duyurusu : Almanya Vatandaşlarını Türkiye için uyardı...Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye´ye seyahat edecek vatandaşlarına sosyal medya ağlarında yaptıkları paylaşımlarda dikkatli olmaları uyarısında bulundu.Alman Dışişleri Bakanlığı´nın seyahat bilgileri kısmında yapılan düzenlemenin Türkiye ile ilgili kısmında, "hükümeti eleştiren bilgilerin yeniden paylaşılması ya da hatta "beğenilmesi" bile cezai yargılamalara yol açabilir.
ABD, En Az Bir Trilyon Doları Piyasadan Çekip Yok Edecek
ABD, En Az Bir Trilyon Doları Piyasadan Çekip Yok Edecek Tüm dünyayı etkileyen 2008 krizini atlatmak için 200 yıllık tarihinde bastığı paranın dört katını basan ABD, şimdi de bastığı bu paraların en az 1 trilyon dolarını piyasadan çekip yok ediyor.
310 yıldır sular altındaydı! İçinden hazine çıktı
310 yıldır sular altındaydı! İçinden hazine çıktı Arkeologlar, 1708 yılında Karayip Denizi´nde İngiliz kuvvetleri tarafından batırılan İspanyol gemisi San Jose´den 10 milyar dolar değerinde hazine buldu.
4 Yıl Önce 239 Yolcusuyla Kaybolan Malezya Uçağı Hakkında 2 Korkunç Senaryo!
4 Yıl Önce 239 Yolcusuyla Kaybolan Malezya Uçağı Hakkında 2 Korkunç Senaryo! 4 yıldan daha uzun bir zaman önce Malezya Hava Yollarına ait MH370 sefer sayılı uçak, 239 yolcusu ve mürettebatı ile kayboldu. Arama kurtarma çalışmaları yıllardır bir sonuç vermiyor. Uçağın nasıl kaybolduğuna ya da nerede olduğunu yönelik yeni bir araştırma, gizemin çözüldüğü iddiasıyla gündem yarattı.
Dünya nüfusu 100 kişi olsaydı...
Dünya nüfusu 100 kişi olsaydı... Sayıların bize anlatmak istediği çok şey var. Fakat biz onlara gerekli önemi çoğu zaman göstermiyoruz. Anketler, istatistikler aslında kelimelerden daha fazla şey söyleyebiliyor. Sadece onlara biraz daha fazla dikkat etmemizi bekliyorlar. Bazen de sayıları küçültmek onların çarpıcılığını artırabiliyor. Ve bize söylemek istediklerini daha güçlü anlatabilmelerini... Nasıl mı?
Kuzey Kore İyice Çıldırdı: ABD´ye Bağlı Guam Adası Yakınlarına Nükleer Füze Fırlatacaklar!
Kuzey Kore İyice Çıldırdı: ABD´ye Bağlı Guam Adası Yakınlarına Nükleer Füze Fırlatacaklar! Kuzey Kore, Amerikan toprağı olarak geçen Guam adası açıklarında nükleer füze denemesine hazırlanıyor.
Rusya, Yapay Zeka Tabanlı ve Kendi Kendine Hedef Bulan Silahlar Geliştiriyor!
Rusya, Yapay Zeka Tabanlı ve Kendi Kendine Hedef Bulan Silahlar Geliştiriyor! Rusya, silah üreticilerine ve savunma yetkililerine göre yerleşik yapay zekaya sahip silahlar geliştiriyor. Ayrıca akıllı silah olarak isimlendirilecek silahlar, kendi hedeflerini seçip ateş edebilecek.
Nükleer Savaş Olursa Kimlerin Öleceğini Gösteren Site
Nükleer Savaş Olursa Kimlerin Öleceğini Gösteren Site Dünya nükleer bir savaşın eşiğine, Soğuk Savaş´tan beri tarihte ilk defa bu kadar yaklaşmıştı. Bu site ise bir savaş çıkması halinde hangi şehirlerin ve etrafında ne kadar bir alanın etkileneceğini gösteriyor.
Merkel: Mülteci Krizini Görmezden Geldik
Merkel: Mülteci Krizini Görmezden Geldik Almanya Başbakanı Angela Merkel, mülteci akınıyla ilgili öz eleştiri yaparak, Almanya´nın sorunu uzun süre görmezlikten geldiğini ve hata yaptıklarını itiraf etti.
Kadirov: Erdoğan´ı Batıya Bağlı Generaller Devirmeye Çalıştı
Kadirov: Erdoğan´ı Batıya Bağlı Generaller Devirmeye Çalıştı Çeçenistan Lideri Ramazan Kadirov, Türkiye´deki askeri darbe girişiminin Erdoğan´ı devirmek isteyen batı destekli generaller tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.
Boynu Bükük Çocuk Belgesele Konu Oldu
Boynu Bükük Çocuk Belgesele Konu Oldu Kas hastalığıyla doğan, bu sebeple boynu yere doğru bükülen çocuğun hikayesi ve tedavi süreci bir televizyon kanalında belgesel olarak gösterildi.
Bir Yazım Hatası, Hackerların Tam 1 Milyar Dolar Çalmasını Engelledi!
Bir Yazım Hatası, Hackerların Tam 1 Milyar Dolar Çalmasını Engelledi! Bangladeş Bankası´nı soyan hackerlar, tam 1 milyar doları küçük bir yazım hatası yüzünden çalamadılar.
Rus Bilim İnsanları, İnsan Ömrünü Uzatan Çikolata Üretti
Rus Bilim İnsanları, İnsan Ömrünü Uzatan Çikolata Üretti Ruslar bilim insanları, insan ömrünü uzatan çikolata ürettiklerini duyurdu. "Deniz Şaheseri" adı verilen çikolatanın ağırlıklı ham maddesinin deniz ürünleri olduğunu kaydedildi.
Wikipedia´dan Google´a Rakip Arama Moturu Geliyor!
Wikipedia´dan Google´a Rakip Arama Moturu Geliyor! Wikipedia, ciddi bir yatırım ile arama moturu geliştirmek için kolları sıvadı. Hedefteki rakip ise sektörün tartışmasız lideri Google.
Yine mi? Apple’a ‘Hırsızlık’ Suçlamasıyla 3 Ayrı Patent Davası Daha Açıldı!
Yine mi? Apple’a ‘Hırsızlık’ Suçlamasıyla 3 Ayrı Patent Davası Daha Açıldı! Bu aralar açılan davalarla şamar oğlanına dönen Apple’a üç ayrı patent davası daha açıldı.
Rusya ve İran´ı çıldırtacak hamle
Rusya ve İran´ı çıldırtacak hamle Suudi Arabistan 20 İslam ülkesinin katılımıyla son yılların en büyük tatbikatını yapmak için düğmeye bastı
Yok artık... Çıplak öğretmenlerle online İngilizce dersi!
Yok artık... Çıplak öğretmenlerle online İngilizce dersi! Haberleri ya da hava durumunu çıplak sunan spiker haberlerine aşina olsak da çıplak ders anlatan öğretmen vakasıyla hiç karşılaşmamıştık...
HTC Adım Adım Eriyor
HTC Adım Adım Eriyor HTC’nin açıkladığı finansal raporlar, şirketin başının çok ciddi şekilde belada olduğunu gösteriyor.
´Paris iklim anlaşması milyonlarca kişiyi evlerinden edecek´
´Paris iklim anlaşması milyonlarca kişiyi evlerinden edecek´ Paris iklim anlaşmasının milyonlarca kişiyi evlerinden edebileceğine dikkat çeken bir araştırma yayınlandı.
21. yüzyıl ´virüs çağı´ oldu
21. yüzyıl ´virüs çağı´ oldu Ebola, Corona, H1N1 ve H5N1 gibi virüsler, 21. yüzyıla damgasını vururken, özellikle son 15 yılda binlerce kişinin ölümüne yol açtı.
Alphabet, Dünyanın En Değerli Şirketi Unvanını Apple’ın Elinden Aldı!
Alphabet, Dünyanın En Değerli Şirketi Unvanını Apple’ın Elinden Aldı! Artık Google’ı da bünyesinde barındıran Alphabet, dünyanın en değerli şirketi unvanını Apple’ın elinden aldı.
Görme Engelli Sörfçü Dalgalarla Dans Ediyor
Görme Engelli Sörfçü Dalgalarla Dans Ediyor Türk Hava Yolları her yolculukta yolcularının yeni bir macerasına, keşiflerine ve hayallerine ortak olmaya devam ediyor. Ortak olunan milyonlarca hayalden ilham alarak hayata geçirilen Delightful Stories projesi ile Türk Hava Yolları, ulaştığı herkesi yeni hayaller kurmaya ve onları gerçekleştirmeye çağırıyor.
Ağaç adam 16 yıl sonra ameliyat oluyor
Ağaç adam 16 yıl sonra ameliyat oluyor 10 yaşından beri ´´ağaç adam´´ hastalığından muzdarip Bangladeşli Abul Bajandar, 16 yıl sonra ameliyat masasına yatacak.
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR