Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
19 Eylül 2019 Perşembe
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
HABER ile ilgili haberler
Kurban etini poşetle dolaba koymayın!
Kurban etini poşetle dolaba koymayın! Antalya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Ayhan, kurban etinin saklanma koşullarına ilişkin uyarıda bulundu. Ayhan, "Kurban kesim yerlerinde almış olduğumuz etler kesinlikle poşetlerle buzdolabına konulmamalı. Poşetiyle buzdolabına koyulan yeni kesilmiş etler yanma yapar, bu da çürümeye yol açar" dedi.
Meteoroloji´den son hava durumu tahmini! Öğle saatleri için kritik uyarı: Dışarı çıkmayın
Meteoroloji´den son hava durumu tahmini! Öğle saatleri için kritik uyarı: Dışarı çıkmayın Meteoroloji´den son hava durumu tahmini geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nden alınan son dakika bilgilerine göre 1 Ağustos (bugün) sıcaklıklar yurt genelinde mevsim normallerinde seyredecek. İstanbul ve Ankara´da hava sıcaklığının 33 derece olması beklenirken, İzmir´de hava sıcaklığı ise 35 dereceyi görecek. Uzmanlar öğle saatlerinde vatandaşların dışarıda olmamaları konusunda uyarıda bulundu.
Adıyaman´daki 1800 yıllık tripleks mağaranın sırrı çözüldü! İlk kez görüntülendi
Adıyaman´daki 1800 yıllık tripleks mağaranın sırrı çözüldü! İlk kez görüntülendi Adıyaman´ın Kahta ilçesindeki bin 800 yıllık, 3 katlı mağara ilk kez görüntülendi. Merdivenlerle bağlantılı tripleks mağaranın içine dağcılık teknikleri kullanılarak girildi.
Son dakika… Trump’tan bir Türkiye Açıklaması Daha
Son dakika… Trump’tan bir Türkiye Açıklaması Daha ABD Başkanı Donald Trump, Rusya´dan S-400 hava savunma sistemi satın aldığı için Türkiye´ye yaptırım uygulanması yolunda baskı yapan senatörlere direniyor. Beyaz Saray´da medya mensuplarına konuşan Başkan Trump, Türkiye´yi S-400´ler konusunda suçlamadığını bir kez daha yineledi.
Son dakika! Çavuşoğlu Duyurdu: 1 Eylül’den İtibaren Vizeler Kalkıyor
Son dakika! Çavuşoğlu Duyurdu: 1 Eylül’den İtibaren Vizeler Kalkıyor Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Azerbaycan´ın Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamasını 1 Eylül´den itibaren kaldıracağını duyurdu.
Uzmanlar uyardı: Merkez Bankası beklenenden fazla faiz indirimine giderse dolar fırlayabilir
Uzmanlar uyardı: Merkez Bankası beklenenden fazla faiz indirimine giderse dolar fırlayabilir Merkez Bankası faiz indirimine gidecek mi sorusu bugün yanıtını buluyor. Piyasalar Merkez Bankasının bugün saat 14.00´te açıklayacağı faiz kararına odaklandı. En son 2015 yılında faiz indirimine gidilmişti. Uzmanlar beklenenden fazla indirim olması durumunda kurun fırlayacağı uyarısında bulunuyor.
Emlakçı Olmak İçin Üniversite Şartı Geliyor
Emlakçı Olmak İçin Üniversite Şartı Geliyor Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, 5 Aralık’ta çıkması beklenen yasayla birlikte emlakçılık mesleğini ilk aşamada emlakçılık bölümünden mezun olan yüksekokul mezunları, daha sonra da yine emlakçılık bölümünden mezun olan 4 yıllık üniversite mezunlarının yapabileceğini söyledi.
Ehliyet ve kimliğini değiştirmeyenler dikkat! Zaman daralıyor
Ehliyet ve kimliğini değiştirmeyenler dikkat! Zaman daralıyor Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kimlik ve ehliyet yenileme işlemi sürüyor. Hala çipli kimliklerini almayan ve ehliyetini değiştirmeyenlerin yapması gerekenler ise çok basit. İşte tüm detaylar...
Pasaportsuz Seyahat Dönemi Başlıyor
Pasaportsuz Seyahat Dönemi Başlıyor Uluslararası yolculuklarda pasaport yerine yolcu dijital kimlik sistemi kullanılmaya başlanacak. 2019 yılında pilot uygulama şeklinde uygulanacak sistem 2020 yılında gerçek anlamda kullanılacak.
Ev Kadınlarına Emeklilik Fırsatı! İşte Şartlar
Ev Kadınlarına Emeklilik Fırsatı! İşte Şartlar Devlet, evde el işleri yaparak aile bütçesine katkı sunan ev kadınlarına emekli olma imkanı sağlıyor. Bu şekilde geçimini sağlayanlar, esnaf statüsünde değerlendiriliyor, vergi ödemiyor.
Adalet Bakanlığı Personel Alımı Son Gün Yaklaşıyor! İnfaz Koruma Memuru Alımı Başvuru Şartları Nedir?
Adalet Bakanlığı Personel Alımı Son Gün Yaklaşıyor! İnfaz Koruma Memuru Alımı Başvuru Şartları Nedir? Adalet Bakanlığınca, adliyelerde, bakanlık merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 12 bin 713 personel alımı yapılacak. En fazla personel 6 bin 126 kişiyle infaz ve koruma memurluğu kadrosuna alınacak, bunu 3 bin 71 personelle zabıt katipliği ve bin 169 personelle mübaşirlik takip edecek. İşte, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve tarihi...
Kanserde Tümörlerin Zayıf Noktası Bulundu
Kanserde Tümörlerin Zayıf Noktası Bulundu Kanserde tümörlerin büyümesini sağlayan MYC geninin işleyişinde yer alan ATF4 proteinlerinin devre dışı bırakılmasının tümörlü hücrelerin gerileyerek kendini yok etmesine neden olduğu belirlendi.
Bu İllerde Artık Bebeklerin Kimlik Kartları Evlere Gönderiliyor
Bu İllerde Artık Bebeklerin Kimlik Kartları Evlere Gönderiliyor Doğum bildirim sistemi ile kimlik belgesi işlemleri hakkında açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ankara, İstanbul, Rize ve Kırıkkale´de pilot olarak başlayan uygulama ile hastanede doğum sonrası başvuru yapan ailelerin bebeklerinin kimlik kartları basılarak evlerine gönderiliyor" dedi. Koca, bu çalışmayı tüm Türkiye´ye yaymayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.
E-Devletten Bir Hizmet Daha...
E-Devletten Bir Hizmet Daha... Şirket araçlarının plakasına yazılan ceza bilgileri e-Devlet’te görülecek...e-devlet´te yeni eklenen hizmet ile artık şirket araçlarının plakasına yazılan ceza bilgileri görüntülenebilecek.
30 Belediye 336 Personel Alacak! İŞKUR Belediye Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?
30 Belediye 336 Personel Alacak! İŞKUR Belediye Personel Alımı Başvuru Şartları Neler? Türkiye genelinde bulunan 30 farklı belediye bünyesine İŞKUR aracılığıyla 336 personel alımı gerçekleştirilecek. Aralarında Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya gibi belediyelerde personel ve işçi alımı için ilan yayınlandı. İşte başvuru şartları ve detaylar...
Geliri Olmayan Engelli ve Muhtaç Vatandaşa Devletten Aylık 817 Lira Destek
Geliri Olmayan Engelli ve Muhtaç Vatandaşa Devletten Aylık 817 Lira Destek SGK ve Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından engelli, yaşlı ve yetimlere maaş veriliyor. Muhtaç ve engelliye bu yıl 817 lira maaş bağlanacak.
Trafik Kurallarını İhlal Eden Sürücüler Daha Fazla Trafik Sigortası Ödeyecek
Trafik Kurallarını İhlal Eden Sürücüler Daha Fazla Trafik Sigortası Ödeyecek Trafik kurallarını ihlal eden sürücülerin, daha fazla trafik sigortası ödemesini öngören değişiklik Resmi Gazete´de yayımlandı.
Tarihe Geçecek Uçuş İçin Sadece 19 Kişilik Bilet Kaldı
Tarihe Geçecek Uçuş İçin Sadece 19 Kişilik Bilet Kaldı THY tarafından Atatürk Havalimanı´ndan yapılacak son tarifeli sefer olan İstanbul-Singapur uçuşuna, tarihe geçmek isteyen yerli ve yabancı kişiler yoğun ilgi gösteriyor. 350 kişilik uçakta 19 kişilik yer kaldı. Söz konusu uçuş için ekonomi sınıfı biletlerinin 5 bin 432 liradan, business sınıfında ise 17 bin 941 liradan satışı devam ediyor.
Çalışan Annelere Müjde! Yarım Gün Çalışan Anne Tam Gün Maaş Alacak
Çalışan Annelere Müjde! Yarım Gün Çalışan Anne Tam Gün Maaş Alacak Doğum izinleri sonrası çalışan anneler çocuk sayısına göre belli sürelerle haftanın yarısında çalışıp tam maaş alabilecek! İşte ekonomi yazarı Faruk Erdem´e sorulan yarı çalışma ödeneğiyle ilgili sorular ve cevapları...
Emekliler Çifte Maaşı Nasıl Alabilir? İşte Tüm Detaylar
Emekliler Çifte Maaşı Nasıl Alabilir? İşte Tüm Detaylar Aldığı maaşla geçinemeyen bazı emeklilerin çift maaş alma hakkı bulunuyor. Çoğu emekli, aldığı maaşın kesilebileceği endişesiyle veya bilmediği için ikinci hatta üçüncü maaş hakkını aramıyor. Çift maaş hakkı sadece emeklileri değil dul ve yetimlere de sağlanıyor. İşte tüm detaylar...
MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen branş listesi yayında! İlkatama öğretmen alımı kontenjanları ve bölümler…
MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen branş listesi yayında! İlkatama öğretmen alımı kontenjanları ve bölümler…
MEB´den son dakika sözleşmeli öğretmenlik atama açıklaması geldi. Sözleşmeli öğretmenlik başvuru kılavuzunda atama yapılacak alanlar belirtildi.Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda https://ilkatama.meb.gov.tr adresinden alınacak. İşte sözleşmeli öğretmenlik atama yapılacak alanlar, taban puanları ve kontenjanlar...
Bekçilik Başvuruları Pazartesi Günüden itibaren Başlıyor! EGM Başvuru Şartlarını Yayımladı
Bekçilik Başvuruları Pazartesi Günüden itibaren Başlıyor! EGM Başvuru Şartlarını Yayımladı Emniyet Genel Müdürlüğü, 8 bin bekçi alınacağını, ön başvuruların 18 Mart-1 Nisan tarihleri arasında yapılacağını açıkladı. İnternet sitesinden yapılan açıklamada, bekçi alımı için başvuru şartları yer aldı.
Resmi Gazete´de Yayımlandı! Çeyiz Hesabında Verilen Destek Tutarı 9 Bin Liraya Çıkarıldı
Resmi Gazete´de Yayımlandı! Çeyiz Hesabında Verilen Destek Tutarı 9 Bin Liraya Çıkarıldı Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, evlenmeye hazırlanan gençlere destek olmak amacıyla başlatılan çeyiz hesabı uygulamasında yapılan düzenlemeyle devlet katkısı artırıldı. Buna göre, verilebilecek en yüksek tutar 5 bin liradan 9 bin liraya çıkarıldı.
81 İle Genelge Gönderildi! Belediyeler 7 Gün 24 Saat Hizmet Verecek
81 İle Genelge Gönderildi! Belediyeler 7 Gün 24 Saat Hizmet Verecek Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imzasıyla yayımlanan, belediyelerin 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermesine ilişkin genelge 81 ile gönderildi.
Yeni Evleneceklere Devletten 68 Bin Liralık Destek
Yeni Evleneceklere Devletten 68 Bin Liralık Destek Devlet evleneceklere birçok destek sağlıyor. Çeyiz ve konut hesabında birikim yapan çiftler, 68 bin liralık hibeden faydalanabiliyor.
Emekliye Yüzde 4 Ek Ödeme
Emekliye Yüzde 4 Ek Ödeme Her ay emekliler, net maaşın yüzde 4´ü, yüzde 5´i oranında ek ödeme de alıyor. Şuan 53 ile 215 lira arasında değişen ek ödemeler, Temmuz ayında alınacak zam sonrası artacak.
Çıraklık ve Staj Süreleri Emeklilik Hesabına Dahil Edilecek
Çıraklık ve Staj Süreleri Emeklilik Hesabına Dahil Edilecek Yargıtay kararıyla Türkiye´de yıllardır talep edilen ancak gerçekleşmeyen staj süresiyle ilgili önemli düzenleme Meclis´e sunuluyor. Kanun teklifine göre, çıraklık ve staj süreleri de emeklilik hesabına dahil edilecek.
20 bin Sözleşmeli öğretmen Alınacak! Başvurular İçin MEB Tarih Verdi
20 bin Sözleşmeli öğretmen Alınacak! Başvurular İçin MEB Tarih Verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, "20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını 8 Şubat´ta yapmıştık. İnşallah şimdi buna yenilerini ekliyoruz. Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen ataması daha gerçekleştireceğiz. Atama ile ilgili takvim, bugün Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yayımlandı. Böylece 2019 senesi içinde toplam 40 bin öğretmenimizin ataması yapılmış olacak" diye konuştu. Peki sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman? İşte MEB´in açıkladığı tarih...
İŞKUR Programlarına Katılan İşsiz Anneye, Aylık 2 Bin 420 Lira Ödeme Yapılıyor
İŞKUR Programlarına Katılan İşsiz Anneye, Aylık 2 Bin 420 Lira Ödeme Yapılıyor Kadın istihdamının artırılması için İŞKUR, İşbaşı Eğitim Programlarına katılan annelere, günlük 77 lira 70 kuruş cep harçlığı ve aylık 400 lira çocuk bakım desteği veriyor.
Geçici vergide beyan süresi uzatıldı
Geçici vergide beyan süresi uzatıldı Geçen yılın 4. Geçici Vergi Dönemi´ne (ekim-kasım-aralık) ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilme süreleri 18 Şubat Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.
Kredi Kartı Borcu Olanlara Kötü Haber: Haczin Önü Açıldı
Kredi Kartı Borcu Olanlara Kötü Haber: Haczin Önü Açıldı Müşterisinin kredi kartı borcunu ödememesi üzerine hesap kat ihtarnamesi gönderen banka, girişiminden sonuç alamayınca mahkemeye başvurarak haciz talep etti. Mahkemenin geri çevirdiği talep için Yargıtay emsal bir karara imza atarak, hesap kat ihtarnamesi gönderilmesine rağmen borcunu ödemeyenler için haczin önünü açtı.
Yargıtay´dan Emsal Karar: Boşanan Koca İşsiz de Olsa Karısına Nafaka Ödeyecek
Yargıtay´dan Emsal Karar: Boşanan Koca İşsiz de Olsa Karısına Nafaka Ödeyecek Yargıtay, şiddetli geçimsizlik yaşayan çiftin boşanma davasında işsiz ve herhangi bir geliri olmayan erkeğin, tam kusurlu bulunan çalışan eşine tedbir nafakası ödemesi gerektiğine hükmetti.
Elektrikli Araç Konusunda Avrupa´nın En Büyüğü Türkiye´ye Geldi
Elektrikli Araç Konusunda Avrupa´nın En Büyüğü Türkiye´ye Geldi Elektrikli otomobilde yaşanan baş döndürücü değişimden Türkiye de aynı hızla etkileniyor, etkilenmeye de devam edecek. Bu kapsamda, Dünya Elektrikli Araçlar Birliği´nin Avrupa kolu olan AVERE, Türkiye´de yeni bir dernek kurdu ve faaliyetlere başladı.
Emekliye Şubat Ayı Müjdesi! Emekli Maaşlarına Ekstra Zam Geliyor
Emekliye Şubat Ayı Müjdesi! Emekli Maaşlarına Ekstra Zam Geliyor Emekli vatandaşlar, yeni yıl zammı konusunda bir süre beklemede kaldıktan sonra Ocak ayının 3´ünde enflasyon verilerinin açıklanması ile zamlı emekli maaşları ile ilgili meraklarını gidermişlerdi. Ocak ayı boyunca SSK ve Bağ-Kur´luların emekli maaşları devlet tarafından hesaplarına yatırılmıştı. Emekli vatandaşlar için bir diğer müjdeli haber de Şubat ayı için, 150 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisi için Şubat ayı zam niteliğinde olacak. Emekli maaşlarında 340 liraya varan yükselmeler olacak. Peki Şubat ayı emekli maaşı farkları nasıl gerçekleşecek? İşte tüm ayrıntılarıyla yeni emekli maaş farkları...
Hükümetten Sezeryan Doğuma Karşı Yeni Hamle Geldi
Hükümetten Sezeryan Doğuma Karşı Yeni Hamle Geldi Sezaryen doğuma ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yeni dönemde normal doğumu teşvik etmek, sezaryenleri azaltmak üzere ebelik mesleğini gebelik ve doğum sürecinin merkezine yerleştirmek istiyoruz" dedi.
3 bin 500 TL´yi Aşan Cep Telefonu Kredilerinde 12 Ay Vade Nisan Sonuna Kadar Devam Edecek
3 bin 500 TL´yi Aşan Cep Telefonu Kredilerinde 12 Ay Vade Nisan Sonuna Kadar Devam Edecek Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, 3 bin 500 TL´yi aşan cep telefonu kredilerinde 12 ay vadenin Nisan sonuna kadar devam edeceğini duyurdu.
ASELSAN´ın Havadaki Tehditlere Karşı Ürettiği İHASAVAR´lara Talep Giderek Artıyor
ASELSAN´ın Havadaki Tehditlere Karşı Ürettiği İHASAVAR´lara Talep Giderek Artıyor
ASELSAN´ın yıllar içinde edindiği tecrübe ve bilgi birikimi sayesinde drone ve mini İHA´lara karşı koruma sağlama amaçlı, taşınabilir ve tek personel tarafından kolaylıkla kullanılabilen İHASAVAR sistemi ortaya çıkarıldı. İlk teslimatı Kasım 2017´de gerçekleştirilen İHASAVAR sistemine yönelik geçen yıl yurt içi ve dışı toplam 500 teslimat yapıldı.
Bakan Kurum, Poşetin Ardından Pet Şişe Kullanımını da Azaltmak İçin Harekete Geçti
Bakan Kurum, Poşetin Ardından Pet Şişe Kullanımını da Azaltmak İçin Harekete Geçti Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, pet ve cam şişeler, süt içilen karton kutular gibi ürünlerin kullanımını azaltmak ve bunları geri dönüşümde kullanmak için depozito uygulamasına geçileceğini belirterek, "Bu uygulamayla o pet şişeleri getirenlere kontör yükleyeceğiz." dedi.
İŞKUR, Gelecek 10 Yılda En Çok Hangi Mesleklere İhtiyaç Duyulacağını Açıkladı
İŞKUR, Gelecek 10 Yılda En Çok Hangi Mesleklere İhtiyaç Duyulacağını Açıkladı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), önümüzdeki 10 yıl içerisinde meslek hayatına atılmak isteyenler için oldukça ilginç araştırma sonuçları yayınladı.
Kıdem Tazminatında Kesilen Vergi İade Edilecek
 Kıdem Tazminatında Kesilen Vergi İade Edilecek Meclis´te kabul edilen torba kanun ile kıdem tazminatından gelir vergisi kesilen işçiler, mahkemeye gitmeksizin vergi iadesi alacak
Türkiye´de Açlık ve Yoksulluk Sınırı 2018´in İlk Altı Ayında Arttı
Türkiye´de Açlık ve Yoksulluk Sınırı 2018´in İlk Altı Ayında Arttı Mayıs ayında 1686 lira olan açlık sınırı haziranda 1714, 5492 lira olan yoksulluk sınırı da 5584 liraya yükseldi.
Çin´de Genleriyle Oynanmış İlk Bebekler Dünyaya Geldi, Hükümet Soruşturma Başlattı
Çin´de Genleriyle Oynanmış İlk Bebekler Dünyaya Geldi, Hükümet Soruşturma Başlattı Çin, dünyanın ilk genetik tasarımlı bebeklerinin dünyaya gelmesini sağlayan Bilim insanı He Jiankui hakkında soruşturma başlattı. He Jiankui, denetimden kaçmak, ulusal yönetmelikleri şan ve servet için ihlal etmek suçlarından yargılanacak.
Dev Bankadan Borcu Olanlara Müjde!Sıfırlanıyor...
Dev Bankadan Borcu Olanlara Müjde!Sıfırlanıyor... Son Dakika! VakıfBank Yapılandırma Paketini Açıkladı! Kredi Faizleri Sıfırlanacak
Vergi Düzenlemesinin Ardından Sigaraya İndirim Geliyor
Vergi Düzenlemesinin Ardından Sigaraya İndirim Geliyor ÖTV´de yapılan değişikliğin ardından sigara satış fiyatlarında yapılacak değişim netleşmeye başladı. İndirim yasağından kurtulan firmalar, 8 liralık 1 paket sigarayı 6,5 liraya satabilir.
Trump’tan Bir Garip Türkiye Açıklaması: En Az Bizim Kadar…
Trump’tan Bir Garip Türkiye Açıklaması: En Az Bizim Kadar… ABD Başkanı Donald Trump´ın Suriye´deki Amerikan askerlerini geri çekeceğini duyurmasının ardından başlayan tartışma devam ediyor. Trump, basın mensuplarıyla bir araya gelerek konuyla ilgili sorulara yanıt verdi. Trump´ın "Hangi ülkeler IŞİD´den nefret ediyor" sorusuna yanıtı ise kafaları karıştırdı.
İlkokul Mezunlarına Müjde!
İlkokul Mezunlarına Müjde! İş-kur´dan ilkokul mezunlarına büyük müjde! İlkokul mezunu vatandaşlar nasıl iş sahibi olabilir? İş-kur üzerinden ilkokul mezunu kişiler iş sahibi olmak için nasıl bir yol takip etmeli? Sürekli işçi olmak için neler yapılmalı gerekli evraklar neler? İşte başvuru yeri ve şartları?
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR