Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
17 Aralık 2018 Pazartesi
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
HABER ile ilgili haberler
İlkokul Mezunlarına Müjde!
İlkokul Mezunlarına Müjde! İş-kur´dan ilkokul mezunlarına büyük müjde! İlkokul mezunu vatandaşlar nasıl iş sahibi olabilir? İş-kur üzerinden ilkokul mezunu kişiler iş sahibi olmak için nasıl bir yol takip etmeli? Sürekli işçi olmak için neler yapılmalı gerekli evraklar neler? İşte başvuru yeri ve şartları?
Meteoroloji Uyardı: Sıcaklıklar Düşüyor, Kuvvetli Sağanak Geliyor
Meteoroloji Uyardı: Sıcaklıklar Düşüyor, Kuvvetli Sağanak Geliyor Meteoroloji, bugün İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Mersin, Adana çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Hakkari çevrelerinde ve Şırnak´ın yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur beklendiğini duyurdu.
Araç Sahipleri Müjde! Benzin ve Motorine Bir İndirim Daha Geldi
Araç Sahipleri Müjde! Benzin ve Motorine Bir İndirim Daha Geldi Türkiye Petrolleri, enflasyonla mücadeleye destek kapsamında bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorinin litre fiyatına 5 kuruş indirim yaptı.
Yeni Yılda Kamuda Değişim! Yeni Kadrolar Açılacak, Boş Kadrolar Kapatılacak
Yeni Yılda Kamuda Değişim! Yeni Kadrolar Açılacak, Boş Kadrolar Kapatılacak Cumhurbaşkanlığının yeni yıldan itibaren tüm kamuda yeni kadrolar açması, boş kadroları kapatması, dolu kadroların pozisyon ve derecelerinin değiştirilmesi bekleniyor.
Çalışan Annelere Müjde! Her Ay 400 Lira...
Çalışan Annelere Müjde! Her Ay 400 Lira...
Çalışan annelere müjde! Her ay 400 lira...İşsizliğin önüne geçilmesi ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik olarak İŞKUR tarafından hayata geçirilen proje ile küçük çocuğu olan çalışan annelere 400 TL bakım desteği verilecek.Çalışan anne, 2-5 yaş arasındaki çocuğunun kreşe veya gündüz bakımevine devam etmesi halinde, kurs veya program süresince aylık 400 TL bakım desteğinden yararlanabilecek.
‘İlkokullarda Okul Yemeği Programı Başlatılacak’
‘İlkokullarda Okul Yemeği Programı Başlatılacak’ Cumhurbaşkanlığının 2019´a yönelik yıllık programında, sağlık alanındaki hedefleri arasında, Beslenme Dostu Okul Programı uygulamasına devam edilmesi ve ilkokullarda "okul yemeği" programına başlanması yer aldı. Bunların yanında gıda paketleri, sezaryen doğum oranlarının ve antibiyotik kullanımının azaltılması gibi konular da programda işlendi.
Böylesi İlk Kez Oluyor… Benzine İndirim Yansıdı Motorinle Eşitlendi!
Böylesi İlk Kez Oluyor… Benzine İndirim Yansıdı Motorinle Eşitlendi! Akaryakıt fiyatlarına indirim yapıldı. Benzinin litre fiyatına gelen indirim 19 kuruş olurken, motorine de 22 kuruş indirim geldi. Benzinde yapılan indirim pompa fiyatlarına yansıyacak. Benzin ile motorin arasındaki fiyat farkı ise kapandı.
Vatandaşlık Verilen Suriyeli Sayısı Açıklandı
Vatandaşlık Verilen Suriyeli Sayısı Açıklandı AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Türkiye´de vatandaşlık verilen Suriyeli sayısını açıkladı.
Yargıtay´dan Milyonlarca İşçiyi İlgilendiren Emsal Karar
 Yargıtay´dan Milyonlarca İşçiyi İlgilendiren Emsal Karar Yargıtay milyonlarca işçiyi ilgilendiren emsal bir karara imza attı. Buna göre, işçiye tanınan haftalık iznin 24 saatten az olamayacağına, bölünemeyeceğine ve biriktirip izinle telafi edilemeyeceğine hükmedildi.
10 Bin Bekçi Alımı Gerçekleşiyor! İşte Şartlar...
10 Bin Bekçi Alımı Gerçekleşiyor! İşte Şartlar... Resmi Gazete´de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi.
Araç Dahipleri Dikkat! İSTMOP Uygulaması Kullanıma Sunuldu
Araç Dahipleri Dikkat! İSTMOP Uygulaması Kullanıma Sunuldu İstanbul´da sürücüleri yakından ilgilendiren bir mobil uygulama bugün kullanıma sunuldu. İstanbul Mobil Otopark Projesi (İSTMOP) şehir genelinde çekilen ve bağlanan araçların tüm süreçlerinin mobil sistemler üzerinden takibini sağlıyor.
Samsun’da Servisler Kaldırıldı! Büyükşehir Devreye Girdi
 Samsun’da Servisler Kaldırıldı! Büyükşehir Devreye Girdi Otobüs firmalarının ücretsiz servisleri kaldırmasıyla ilgili Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali otogar Müdürü Sönmez Yalçın, “Servisler kaldırıldıktan sonra mağduriyet olmaması için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin şehrin her yerinden kalkan ve otogara gelen otobüsleri devreye soktu” dedi.
SGK´da Yeni Dönem Başlıyor
SGK´da Yeni Dönem Başlıyor 2019 yılı Cumhurbaşkanlığı Programı´na göre Sosyal Güvenlik Kurumu prime esas kazancı düşürülen veya eksik bildirilen sigortalıyı cep telefonunu göndereceği kısa mesajla uyaracak. Böylece kişilerin bilgisi olmaksızın, prime esas kazançlarının eksik yatırılması önlenmeye çalışılacak.
2069 yılında Türkiye´nin Nüfusu Bakın Kaç Milyon Olacak
2069 yılında Türkiye´nin Nüfusu Bakın Kaç Milyon Olacak Cumhuriyet tarihinde ilk kez 1927´de gerçekleştirilen nüfus sayımından geçen yıla kadar nüfus 5 kat arttı. Bu dönemde kadın nüfusu 7 milyondan 40,3 milyona, erkek nüfusu da 6,6 milyondan 40,5 milyona yükseldi. Projeksiyonlara göre, nüfusun 2069 yılına kadar 107 milyon 664 bin 79´a ulaşması bekleniyor.
Resmi Gazete´de Yayımlandı! İşte Yeni Trafik Cezaları
Resmi Gazete´de Yayımlandı! İşte Yeni Trafik Cezaları Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni düzenlemeyle hız sınırını yüzde 50 aşanlara bin 2 lira, spin ve drift atanlara 5 bin 10 lira, araç kullanırken cep telefonu kullananlara da 235 lira ceza uygulanacak. Hız sınırını 1 yıl içinde 5 kez ihlal edenlerin sürücü belgesine 1 yıl süreyle el konulacak, 5 yıl içinde sürücü belgesi ikinci kez geri alınanların ehliyetleri iptal edilecek.
Balkanlar´dan Soğuk Hava Dalgası Geliyor
Balkanlar´dan Soğuk Hava Dalgası Geliyor Balkanlar´dan gelecek soğuk hava dalgası Trakya´dan başlamak üzere hava sıcaklıklarını düşürecek...Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nün tahminine göre, Türkiye yarın Balkanlar´dan gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek.Trakya´dan başlamak üzere yağışlı hava batı bölgeleri olmak üzere hissedilir derecede (6-12) mevsim normallerinin altına düşecek.
Almanya´ya Göç Kolaylaştı : Almanya´ya Yerleşmek İsteyenlere Müjde
Almanya´ya Göç Kolaylaştı : Almanya´ya Yerleşmek İsteyenlere Müjde Kabinenin mutabakat belgesinde “İltica ve iş gücü göçü arasında kesin bir ayrım yapmaya devam etmekte kararlıyız” deniyor. Bu ifade, Sosyal Demokrat Parti´nin (SPD) göç konusunda talep ettiği “şerit değişikliği” hamlesini kabul ettiremediği anlamına geliyor. Koalisyon belgesinde, istisnai oturma iznine sahip kişilerin “iyi uyum” sağlamaları durumunda, bunun müspet bir faktör olarak değerlendirileceği vurgulanıyor.
Neden Pazartesi Günleri Restoranda Balık Yememelisiniz?
Neden Pazartesi Günleri Restoranda Balık Yememelisiniz? Son zamanlarda dışarıda yemek yemek oldukça cep yakıyor, bunu inkar edemeyiz... Zaten ayda yılda bir kez gerçekleştirilen bu aktiviteyi bari en düzgün ve verimli bir şekilde yapalım istedik. Bu listeyi okumadan yemeğe çıkmayın arkadaşlar!
Milyonlarca Tapu Sahibi Sahibini İlgilendiren Haber
Milyonlarca Tapu Sahibi Sahibini İlgilendiren Haber Gayrimenkul Kıymetler Borsası kuruldu
Danıştay, MEB´in Öğrenci Andı´nı Kaldıran Yönetmelik Hükmünü İptal Etti
Danıştay, MEB´in Öğrenci Andı´nı Kaldıran Yönetmelik Hükmünü İptal Etti Türk Eğitim-Sen, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin ´Öğrenci Andı´ başlıklı 12. maddesini yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali istemiyle dava açtı. Danıştay 8. Dairesi, ilköğretim okullarında uygulanan ´Öğrenci Andı´nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etti.
Meteorolojiden 5 İl İçin Toz Taşınımı Uyarısı
Meteorolojiden 5 İl İçin Toz Taşınımı Uyarısı Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman için toz taşınımı uyarısında bulunuldu.
17 Ekim Öğle Saatlerinde Dolar ve Euro Kurunda Son Durum Ne?
17 Ekim Öğle Saatlerinde Dolar ve Euro Kurunda Son Durum Ne? 17 Ekim öğle saatlerinde dolar ve euro kurları yatay seyrini koruyor. ABD´li Rahip Andrew Brunson´ın Cuma günkü mahkemede serbest bırakılmasının ardından dolar kurundaki iyimserlik havası sürüyor. Peki dolar ve euroda son durum ne? İşte kurdaki son rakamlar.
Son dakika: Profesör Duyurdu, Pastırma Sıcakları Geliyor!
Son dakika: Profesör Duyurdu, Pastırma Sıcakları Geliyor! Prof.Dr.Orhan Şen´in açıklamasına göre gece sıcaklıkları ile gündüz sıcaklıkları arasındaki fark açılacak ve pastırma sıcakları gelecek. Sonbaharla beraber hava sıcaklıkları adım adım düşerken vatandaşlara yazı hatırlatacak günler geliyor. İşte son dakika hava durumu detayları...
ERKUT ÇİFTÇİ’ den İLKADIM’A DEV İSTİHDAM PROJELERİ
ERKUT ÇİFTÇİ’  den İLKADIM’A DEV İSTİHDAM PROJELERİ MHP Samsun İlkadım Belediye Başkan A. Adayı Sayın Erkut ÇİFTÇİ’ ye, FT Ekonomi ailesi olarak, -‘’ İlkadım Belediye Başkanı olduğu takdirde İlkadım’ın ekonomik kalkınması ve gelişmesi ile alakalı bir projesinin olup olmadığını sorduk’’. Aldığımız cevapları siz saygı değer halkımızla paylaşmak istedik. Çünkü bir ekonomist ve Türkiye ekenomosinin nabzını ölçen dergi olarak, ülke kalkınmasında yerli üretimin ve istihdam projelerinin ülke kalkınması adına çok önemli olduğunu biliyoruz.
Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım Belediye Başkan A. Adayı Erkut ÇİFTÇİ
Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım Belediye Başkan A. Adayı Erkut ÇİFTÇİ Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezine belediye başkan A. Adaylığı başvurusunu yaptı.
Samsun İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı Erkut ÇİFTÇİ
Samsun İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı Erkut ÇİFTÇİ İlkadım Belediye Başkan adaylığında MHP´ den adı geçen Erkut ÇİFTÇİ çalışmalarına 4 yıldır ara vermeden devam ediyor.
Sosyal Medyada Uyuşturucu Logosu Paylaşanlara 5 Yıl Hapis Cezası!
Sosyal Medyada Uyuşturucu Logosu Paylaşanlara 5 Yıl Hapis Cezası! Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Seydioğulları, uyuşturucuyu simgeleyen, esrar logosu gibi resimlerin sosyal medyada kullanılmasının suça tabi olduğunu belirtti.
Meteoroloji Uyardı! Marmara´ya Cuma ve Cumartesi Günü Yağışlı Hava Geliyor
Meteoroloji Uyardı! Marmara´ya Cuma ve Cumartesi Günü Yağışlı Hava Geliyor Meteoroloji´nin yaptığı son tahminlerine göre, 18 ve 19 Mayıs´ta Marmara´nın doğusu ve batısında, sağanak yağış görülecek.
Samsunlu Başkan´ ın Acı Günü
Samsunlu Başkan´ ın Acı Günü Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara, eşinin ani ölümüyle büyük acı yaşadı
Dizel Otomobiller İçin Devrim Gibi Yenilik
Dizel Otomobiller İçin Devrim Gibi Yenilik Çevre kirliliğine çare bulamayan ülkeler dizel motora savaş açtı. İki yıl sonra Avrupa, binek araçlara uyguladığı ortama 168 miligram olan NOx sınırını 120 miligrama çekecek. Bu karar ´Dizelin sonu geliyor´ diye yorumlandı. Ancak bu noktada yeni teknoloji devreye girdi.
İşte 10 Soruda Emekli İkramiyesi
İşte 10 Soruda Emekli İkramiyesi Bayram ikramiyesi 12.3 milyona nefes aldıracak. Emekliler ve maluller bin lirayı dini bayramların öncesinde tam olarak alacak. Dul ve yetime hissesi oranında ödeme olacak. İkramiyede kesinti-haciz yapılamayacak. Kimler ikramiye alacak? Emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek?
Seçmen Listeleri Askıya Çıktı! Sorgulamak İçin Tıklayın
Seçmen Listeleri Askıya Çıktı! Sorgulamak İçin Tıklayın 24 Haziran´da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için seçmen listeleri muhtarlıklara asıldı. Seçmen kayıtları, e-devlet´ten ve YSK sayfasından sorgulanabilecek.
Çalışma Bakanı´ndan Gençlere 10 Bin Liralık Eğitim Desteği
Çalışma Bakanı´ndan Gençlere 10 Bin Liralık Eğitim Desteği Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, gençlerin kendi zamanlarına uygun, kendi arzu ettikleri meslek kurslarından faydalanabilmeleriyle ilgili, 10 bin liraya kadar verecek bir kupon sisteminin Temmuz ayında başlayacağını söyledi.
Maliye Bakanı´ndan ´Bayram İkramiyesi´ Açıklaması
Maliye Bakanı´ndan ´Bayram İkramiyesi´ Açıklaması Maliye Bakanı Naci Ağbal ´Emekli aylıklarında yapılan düzenleme her ne kadar bütçenin gider tarafında bir artışa neden olsa da bütçe gelirlerinde de öngörülenin oldukça üzerinde bir gelir performansı gerçekleştireceğimizi şimdiden görebiliyoruz´ dedi.
Son Dakika! Çiftlik Bank’ın Beyni Türkiye’ye Getirildi
Son Dakika! Çiftlik Bank’ın Beyni Türkiye’ye Getirildi Son dakika haberine göre, Çiftlik Bank soruşturması kapsamında hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı çıkarılan ve Bulgaristan´da yakalanan Düzgün Genç, Türkiye´ye iade edildi.
Bakan´dan Ramazan´da Et Müjdesi
Bakan´dan Ramazan´da Et Müjdesi Ramazana sayılı günler kala Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba´dan müjdeli haber geldi.Bakan ramazan ayında 29 TL´ye kıyma 31 TL´ye et satışının devam edeceğini bildirdi.
CHP´nin Seçim Vaatleri: Asgari Ücret 2 Bin 200 Lira Olacak
CHP´nin Seçim Vaatleri: Asgari Ücret 2 Bin 200 Lira Olacak Hükümetin seçim paketini açıklamasının ardından gözler muhalefete çevrildi. CHP’nin seçim vaatleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Asgari ücretten, taşerona kadro sözüne, çiftçilere mazot desteğine kadar bir sürü vaatler yer alıyor.
Fırat Delibaş yakalandı
Fırat Delibaş yakalandı Firari olarak aranan suç örgütü lideri Fırat Delibaş, polis tarafından bir adamıyla beraber İstanbul Beyoğlu´nda yakalandı.
OSB Desteği İçin Hazırlıklar Tamamlandı
OSB Desteği İçin Hazırlıklar Tamamlandı Organize sanayi bölgelerinin altyapı yatırımları ile küçük sanayi sitelerinin inşasına ilişkin tüm alımları KDV´den istisna tutacak tebliğ hazırlandı.
YSK seçim takvimini tamamladı! Cumhurbaşkanı adayı gösterme ve ittifak tarihi belli oldu
YSK seçim takvimini tamamladı! Cumhurbaşkanı adayı gösterme ve ittifak tarihi belli oldu 24 Haziran seçimleriyle ilgili beklenen haber geldi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), seçim takvimini tamamladı. Son dakika habere göre, Cumhurbaşkanı aday gösterme tarihi 4-8 Mayıs olarak belirlendi. Son dakika habere göre, Partilerin milletvekili aday listelerini teslim tarihi 21 Mayıs, ittifak için son başvuru tarihi ise 6 Mayıs olarak açıklandı. YSK, seçim takvimine ilişkin çalışmasını tamamlayarak, yayımlanmak üzere Resmi Gazete´ye gönderdi.
Emekli maaşına 1603 lira formülü!
Emekli maaşına 1603 lira formülü! Halen net bin 603 lira 12 kuruş olarak uygulanan asgari ücretin emekli maaşlarının da tabanını oluşturması gündemde.
CHP´li Öztürk Yılmaz Cumhurbaşkanlığına Adaylığını Açıkladı
CHP´li Öztürk Yılmaz Cumhurbaşkanlığına Adaylığını Açıkladı CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, 24 Haziran´da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olduğunu açıkladı.
Vali Aksoy’un Eşi Ameliyata Alındı!
Vali Aksoy’un Eşi Ameliyata Alındı! Protokol eşlerini taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu yaralanan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Hanım’ın kolunda kırık olduğu ve ameliyata alındığı öğrenildi
Milyonluk İhaleden Eski Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in Oğlu Çıktı
Milyonluk İhaleden Eski Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in Oğlu Çıktı PTT’nin tüm şubelerindeki kameraları yenileme işine yönelik ihaleden, 1 milyon liralık Mercedes makam aracı ile gündeme oturan Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in oğlu çıktı.
ASELSAN´dan İntiharlarla İlgili Şok Açıklama: Her Şey Göründüğü Gibi Değil
ASELSAN´dan İntiharlarla İlgili Şok Açıklama: Her Şey Göründüğü Gibi Değil ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün, 11 yılda 8 personelinin intihar ya da şüpheli ölüm haberleriyle ilgili konuştu. Görgün, ´her şey basında göründüğü gibi değil ama dosyalar savcılıkta´ dedi.
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR