Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
16 Şubat 2019 Cumartesi
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
HABER ile ilgili haberler
Geçici vergide beyan süresi uzatıldı
Geçici vergide beyan süresi uzatıldı Geçen yılın 4. Geçici Vergi Dönemi´ne (ekim-kasım-aralık) ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilme süreleri 18 Şubat Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.
Kredi Kartı Borcu Olanlara Kötü Haber: Haczin Önü Açıldı
Kredi Kartı Borcu Olanlara Kötü Haber: Haczin Önü Açıldı Müşterisinin kredi kartı borcunu ödememesi üzerine hesap kat ihtarnamesi gönderen banka, girişiminden sonuç alamayınca mahkemeye başvurarak haciz talep etti. Mahkemenin geri çevirdiği talep için Yargıtay emsal bir karara imza atarak, hesap kat ihtarnamesi gönderilmesine rağmen borcunu ödemeyenler için haczin önünü açtı.
Yargıtay´dan Emsal Karar: Boşanan Koca İşsiz de Olsa Karısına Nafaka Ödeyecek
Yargıtay´dan Emsal Karar: Boşanan Koca İşsiz de Olsa Karısına Nafaka Ödeyecek Yargıtay, şiddetli geçimsizlik yaşayan çiftin boşanma davasında işsiz ve herhangi bir geliri olmayan erkeğin, tam kusurlu bulunan çalışan eşine tedbir nafakası ödemesi gerektiğine hükmetti.
Elektrikli Araç Konusunda Avrupa´nın En Büyüğü Türkiye´ye Geldi
Elektrikli Araç Konusunda Avrupa´nın En Büyüğü Türkiye´ye Geldi Elektrikli otomobilde yaşanan baş döndürücü değişimden Türkiye de aynı hızla etkileniyor, etkilenmeye de devam edecek. Bu kapsamda, Dünya Elektrikli Araçlar Birliği´nin Avrupa kolu olan AVERE, Türkiye´de yeni bir dernek kurdu ve faaliyetlere başladı.
Emekliye Şubat Ayı Müjdesi! Emekli Maaşlarına Ekstra Zam Geliyor
Emekliye Şubat Ayı Müjdesi! Emekli Maaşlarına Ekstra Zam Geliyor Emekli vatandaşlar, yeni yıl zammı konusunda bir süre beklemede kaldıktan sonra Ocak ayının 3´ünde enflasyon verilerinin açıklanması ile zamlı emekli maaşları ile ilgili meraklarını gidermişlerdi. Ocak ayı boyunca SSK ve Bağ-Kur´luların emekli maaşları devlet tarafından hesaplarına yatırılmıştı. Emekli vatandaşlar için bir diğer müjdeli haber de Şubat ayı için, 150 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisi için Şubat ayı zam niteliğinde olacak. Emekli maaşlarında 340 liraya varan yükselmeler olacak. Peki Şubat ayı emekli maaşı farkları nasıl gerçekleşecek? İşte tüm ayrıntılarıyla yeni emekli maaş farkları...
Hükümetten Sezeryan Doğuma Karşı Yeni Hamle Geldi
Hükümetten Sezeryan Doğuma Karşı Yeni Hamle Geldi Sezaryen doğuma ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yeni dönemde normal doğumu teşvik etmek, sezaryenleri azaltmak üzere ebelik mesleğini gebelik ve doğum sürecinin merkezine yerleştirmek istiyoruz" dedi.
3 bin 500 TL´yi Aşan Cep Telefonu Kredilerinde 12 Ay Vade Nisan Sonuna Kadar Devam Edecek
3 bin 500 TL´yi Aşan Cep Telefonu Kredilerinde 12 Ay Vade Nisan Sonuna Kadar Devam Edecek Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, 3 bin 500 TL´yi aşan cep telefonu kredilerinde 12 ay vadenin Nisan sonuna kadar devam edeceğini duyurdu.
ASELSAN´ın Havadaki Tehditlere Karşı Ürettiği İHASAVAR´lara Talep Giderek Artıyor
ASELSAN´ın Havadaki Tehditlere Karşı Ürettiği İHASAVAR´lara Talep Giderek Artıyor
ASELSAN´ın yıllar içinde edindiği tecrübe ve bilgi birikimi sayesinde drone ve mini İHA´lara karşı koruma sağlama amaçlı, taşınabilir ve tek personel tarafından kolaylıkla kullanılabilen İHASAVAR sistemi ortaya çıkarıldı. İlk teslimatı Kasım 2017´de gerçekleştirilen İHASAVAR sistemine yönelik geçen yıl yurt içi ve dışı toplam 500 teslimat yapıldı.
Bakan Kurum, Poşetin Ardından Pet Şişe Kullanımını da Azaltmak İçin Harekete Geçti
Bakan Kurum, Poşetin Ardından Pet Şişe Kullanımını da Azaltmak İçin Harekete Geçti Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, pet ve cam şişeler, süt içilen karton kutular gibi ürünlerin kullanımını azaltmak ve bunları geri dönüşümde kullanmak için depozito uygulamasına geçileceğini belirterek, "Bu uygulamayla o pet şişeleri getirenlere kontör yükleyeceğiz." dedi.
İŞKUR, Gelecek 10 Yılda En Çok Hangi Mesleklere İhtiyaç Duyulacağını Açıkladı
İŞKUR, Gelecek 10 Yılda En Çok Hangi Mesleklere İhtiyaç Duyulacağını Açıkladı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), önümüzdeki 10 yıl içerisinde meslek hayatına atılmak isteyenler için oldukça ilginç araştırma sonuçları yayınladı.
Kıdem Tazminatında Kesilen Vergi İade Edilecek
 Kıdem Tazminatında Kesilen Vergi İade Edilecek Meclis´te kabul edilen torba kanun ile kıdem tazminatından gelir vergisi kesilen işçiler, mahkemeye gitmeksizin vergi iadesi alacak
Türkiye´de Açlık ve Yoksulluk Sınırı 2018´in İlk Altı Ayında Arttı
Türkiye´de Açlık ve Yoksulluk Sınırı 2018´in İlk Altı Ayında Arttı Mayıs ayında 1686 lira olan açlık sınırı haziranda 1714, 5492 lira olan yoksulluk sınırı da 5584 liraya yükseldi.
Çin´de Genleriyle Oynanmış İlk Bebekler Dünyaya Geldi, Hükümet Soruşturma Başlattı
Çin´de Genleriyle Oynanmış İlk Bebekler Dünyaya Geldi, Hükümet Soruşturma Başlattı Çin, dünyanın ilk genetik tasarımlı bebeklerinin dünyaya gelmesini sağlayan Bilim insanı He Jiankui hakkında soruşturma başlattı. He Jiankui, denetimden kaçmak, ulusal yönetmelikleri şan ve servet için ihlal etmek suçlarından yargılanacak.
Dev Bankadan Borcu Olanlara Müjde!Sıfırlanıyor...
Dev Bankadan Borcu Olanlara Müjde!Sıfırlanıyor... Son Dakika! VakıfBank Yapılandırma Paketini Açıkladı! Kredi Faizleri Sıfırlanacak
Vergi Düzenlemesinin Ardından Sigaraya İndirim Geliyor
Vergi Düzenlemesinin Ardından Sigaraya İndirim Geliyor ÖTV´de yapılan değişikliğin ardından sigara satış fiyatlarında yapılacak değişim netleşmeye başladı. İndirim yasağından kurtulan firmalar, 8 liralık 1 paket sigarayı 6,5 liraya satabilir.
Trump’tan Bir Garip Türkiye Açıklaması: En Az Bizim Kadar…
Trump’tan Bir Garip Türkiye Açıklaması: En Az Bizim Kadar… ABD Başkanı Donald Trump´ın Suriye´deki Amerikan askerlerini geri çekeceğini duyurmasının ardından başlayan tartışma devam ediyor. Trump, basın mensuplarıyla bir araya gelerek konuyla ilgili sorulara yanıt verdi. Trump´ın "Hangi ülkeler IŞİD´den nefret ediyor" sorusuna yanıtı ise kafaları karıştırdı.
İlkokul Mezunlarına Müjde!
İlkokul Mezunlarına Müjde! İş-kur´dan ilkokul mezunlarına büyük müjde! İlkokul mezunu vatandaşlar nasıl iş sahibi olabilir? İş-kur üzerinden ilkokul mezunu kişiler iş sahibi olmak için nasıl bir yol takip etmeli? Sürekli işçi olmak için neler yapılmalı gerekli evraklar neler? İşte başvuru yeri ve şartları?
Meteoroloji Uyardı: Sıcaklıklar Düşüyor, Kuvvetli Sağanak Geliyor
Meteoroloji Uyardı: Sıcaklıklar Düşüyor, Kuvvetli Sağanak Geliyor Meteoroloji, bugün İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Mersin, Adana çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Hakkari çevrelerinde ve Şırnak´ın yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur beklendiğini duyurdu.
Araç Sahipleri Müjde! Benzin ve Motorine Bir İndirim Daha Geldi
Araç Sahipleri Müjde! Benzin ve Motorine Bir İndirim Daha Geldi Türkiye Petrolleri, enflasyonla mücadeleye destek kapsamında bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorinin litre fiyatına 5 kuruş indirim yaptı.
Yeni Yılda Kamuda Değişim! Yeni Kadrolar Açılacak, Boş Kadrolar Kapatılacak
Yeni Yılda Kamuda Değişim! Yeni Kadrolar Açılacak, Boş Kadrolar Kapatılacak Cumhurbaşkanlığının yeni yıldan itibaren tüm kamuda yeni kadrolar açması, boş kadroları kapatması, dolu kadroların pozisyon ve derecelerinin değiştirilmesi bekleniyor.
Çalışan Annelere Müjde! Her Ay 400 Lira...
Çalışan Annelere Müjde! Her Ay 400 Lira...
Çalışan annelere müjde! Her ay 400 lira...İşsizliğin önüne geçilmesi ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik olarak İŞKUR tarafından hayata geçirilen proje ile küçük çocuğu olan çalışan annelere 400 TL bakım desteği verilecek.Çalışan anne, 2-5 yaş arasındaki çocuğunun kreşe veya gündüz bakımevine devam etmesi halinde, kurs veya program süresince aylık 400 TL bakım desteğinden yararlanabilecek.
‘İlkokullarda Okul Yemeği Programı Başlatılacak’
‘İlkokullarda Okul Yemeği Programı Başlatılacak’ Cumhurbaşkanlığının 2019´a yönelik yıllık programında, sağlık alanındaki hedefleri arasında, Beslenme Dostu Okul Programı uygulamasına devam edilmesi ve ilkokullarda "okul yemeği" programına başlanması yer aldı. Bunların yanında gıda paketleri, sezaryen doğum oranlarının ve antibiyotik kullanımının azaltılması gibi konular da programda işlendi.
Böylesi İlk Kez Oluyor… Benzine İndirim Yansıdı Motorinle Eşitlendi!
Böylesi İlk Kez Oluyor… Benzine İndirim Yansıdı Motorinle Eşitlendi! Akaryakıt fiyatlarına indirim yapıldı. Benzinin litre fiyatına gelen indirim 19 kuruş olurken, motorine de 22 kuruş indirim geldi. Benzinde yapılan indirim pompa fiyatlarına yansıyacak. Benzin ile motorin arasındaki fiyat farkı ise kapandı.
Vatandaşlık Verilen Suriyeli Sayısı Açıklandı
Vatandaşlık Verilen Suriyeli Sayısı Açıklandı AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Türkiye´de vatandaşlık verilen Suriyeli sayısını açıkladı.
Yargıtay´dan Milyonlarca İşçiyi İlgilendiren Emsal Karar
 Yargıtay´dan Milyonlarca İşçiyi İlgilendiren Emsal Karar Yargıtay milyonlarca işçiyi ilgilendiren emsal bir karara imza attı. Buna göre, işçiye tanınan haftalık iznin 24 saatten az olamayacağına, bölünemeyeceğine ve biriktirip izinle telafi edilemeyeceğine hükmedildi.
10 Bin Bekçi Alımı Gerçekleşiyor! İşte Şartlar...
10 Bin Bekçi Alımı Gerçekleşiyor! İşte Şartlar... Resmi Gazete´de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi.
Araç Dahipleri Dikkat! İSTMOP Uygulaması Kullanıma Sunuldu
Araç Dahipleri Dikkat! İSTMOP Uygulaması Kullanıma Sunuldu İstanbul´da sürücüleri yakından ilgilendiren bir mobil uygulama bugün kullanıma sunuldu. İstanbul Mobil Otopark Projesi (İSTMOP) şehir genelinde çekilen ve bağlanan araçların tüm süreçlerinin mobil sistemler üzerinden takibini sağlıyor.
Samsun’da Servisler Kaldırıldı! Büyükşehir Devreye Girdi
 Samsun’da Servisler Kaldırıldı! Büyükşehir Devreye Girdi Otobüs firmalarının ücretsiz servisleri kaldırmasıyla ilgili Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali otogar Müdürü Sönmez Yalçın, “Servisler kaldırıldıktan sonra mağduriyet olmaması için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin şehrin her yerinden kalkan ve otogara gelen otobüsleri devreye soktu” dedi.
SGK´da Yeni Dönem Başlıyor
SGK´da Yeni Dönem Başlıyor 2019 yılı Cumhurbaşkanlığı Programı´na göre Sosyal Güvenlik Kurumu prime esas kazancı düşürülen veya eksik bildirilen sigortalıyı cep telefonunu göndereceği kısa mesajla uyaracak. Böylece kişilerin bilgisi olmaksızın, prime esas kazançlarının eksik yatırılması önlenmeye çalışılacak.
2069 yılında Türkiye´nin Nüfusu Bakın Kaç Milyon Olacak
2069 yılında Türkiye´nin Nüfusu Bakın Kaç Milyon Olacak Cumhuriyet tarihinde ilk kez 1927´de gerçekleştirilen nüfus sayımından geçen yıla kadar nüfus 5 kat arttı. Bu dönemde kadın nüfusu 7 milyondan 40,3 milyona, erkek nüfusu da 6,6 milyondan 40,5 milyona yükseldi. Projeksiyonlara göre, nüfusun 2069 yılına kadar 107 milyon 664 bin 79´a ulaşması bekleniyor.
Resmi Gazete´de Yayımlandı! İşte Yeni Trafik Cezaları
Resmi Gazete´de Yayımlandı! İşte Yeni Trafik Cezaları Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni düzenlemeyle hız sınırını yüzde 50 aşanlara bin 2 lira, spin ve drift atanlara 5 bin 10 lira, araç kullanırken cep telefonu kullananlara da 235 lira ceza uygulanacak. Hız sınırını 1 yıl içinde 5 kez ihlal edenlerin sürücü belgesine 1 yıl süreyle el konulacak, 5 yıl içinde sürücü belgesi ikinci kez geri alınanların ehliyetleri iptal edilecek.
Balkanlar´dan Soğuk Hava Dalgası Geliyor
Balkanlar´dan Soğuk Hava Dalgası Geliyor Balkanlar´dan gelecek soğuk hava dalgası Trakya´dan başlamak üzere hava sıcaklıklarını düşürecek...Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nün tahminine göre, Türkiye yarın Balkanlar´dan gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek.Trakya´dan başlamak üzere yağışlı hava batı bölgeleri olmak üzere hissedilir derecede (6-12) mevsim normallerinin altına düşecek.
Almanya´ya Göç Kolaylaştı : Almanya´ya Yerleşmek İsteyenlere Müjde
Almanya´ya Göç Kolaylaştı : Almanya´ya Yerleşmek İsteyenlere Müjde Kabinenin mutabakat belgesinde “İltica ve iş gücü göçü arasında kesin bir ayrım yapmaya devam etmekte kararlıyız” deniyor. Bu ifade, Sosyal Demokrat Parti´nin (SPD) göç konusunda talep ettiği “şerit değişikliği” hamlesini kabul ettiremediği anlamına geliyor. Koalisyon belgesinde, istisnai oturma iznine sahip kişilerin “iyi uyum” sağlamaları durumunda, bunun müspet bir faktör olarak değerlendirileceği vurgulanıyor.
Neden Pazartesi Günleri Restoranda Balık Yememelisiniz?
Neden Pazartesi Günleri Restoranda Balık Yememelisiniz? Son zamanlarda dışarıda yemek yemek oldukça cep yakıyor, bunu inkar edemeyiz... Zaten ayda yılda bir kez gerçekleştirilen bu aktiviteyi bari en düzgün ve verimli bir şekilde yapalım istedik. Bu listeyi okumadan yemeğe çıkmayın arkadaşlar!
Milyonlarca Tapu Sahibi Sahibini İlgilendiren Haber
Milyonlarca Tapu Sahibi Sahibini İlgilendiren Haber Gayrimenkul Kıymetler Borsası kuruldu
Danıştay, MEB´in Öğrenci Andı´nı Kaldıran Yönetmelik Hükmünü İptal Etti
Danıştay, MEB´in Öğrenci Andı´nı Kaldıran Yönetmelik Hükmünü İptal Etti Türk Eğitim-Sen, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin ´Öğrenci Andı´ başlıklı 12. maddesini yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali istemiyle dava açtı. Danıştay 8. Dairesi, ilköğretim okullarında uygulanan ´Öğrenci Andı´nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etti.
Meteorolojiden 5 İl İçin Toz Taşınımı Uyarısı
Meteorolojiden 5 İl İçin Toz Taşınımı Uyarısı Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman için toz taşınımı uyarısında bulunuldu.
17 Ekim Öğle Saatlerinde Dolar ve Euro Kurunda Son Durum Ne?
17 Ekim Öğle Saatlerinde Dolar ve Euro Kurunda Son Durum Ne? 17 Ekim öğle saatlerinde dolar ve euro kurları yatay seyrini koruyor. ABD´li Rahip Andrew Brunson´ın Cuma günkü mahkemede serbest bırakılmasının ardından dolar kurundaki iyimserlik havası sürüyor. Peki dolar ve euroda son durum ne? İşte kurdaki son rakamlar.
Son dakika: Profesör Duyurdu, Pastırma Sıcakları Geliyor!
Son dakika: Profesör Duyurdu, Pastırma Sıcakları Geliyor! Prof.Dr.Orhan Şen´in açıklamasına göre gece sıcaklıkları ile gündüz sıcaklıkları arasındaki fark açılacak ve pastırma sıcakları gelecek. Sonbaharla beraber hava sıcaklıkları adım adım düşerken vatandaşlara yazı hatırlatacak günler geliyor. İşte son dakika hava durumu detayları...
ERKUT ÇİFTÇİ’ den İLKADIM’A DEV İSTİHDAM PROJELERİ
ERKUT ÇİFTÇİ’  den İLKADIM’A DEV İSTİHDAM PROJELERİ MHP Samsun İlkadım Belediye Başkan A. Adayı Sayın Erkut ÇİFTÇİ’ ye, FT Ekonomi ailesi olarak, -‘’ İlkadım Belediye Başkanı olduğu takdirde İlkadım’ın ekonomik kalkınması ve gelişmesi ile alakalı bir projesinin olup olmadığını sorduk’’. Aldığımız cevapları siz saygı değer halkımızla paylaşmak istedik. Çünkü bir ekonomist ve Türkiye ekenomosinin nabzını ölçen dergi olarak, ülke kalkınmasında yerli üretimin ve istihdam projelerinin ülke kalkınması adına çok önemli olduğunu biliyoruz.
Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım Belediye Başkan A. Adayı Erkut ÇİFTÇİ
Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım Belediye Başkan A. Adayı Erkut ÇİFTÇİ Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezine belediye başkan A. Adaylığı başvurusunu yaptı.
Samsun İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı Erkut ÇİFTÇİ
Samsun İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı Erkut ÇİFTÇİ İlkadım Belediye Başkan adaylığında MHP´ den adı geçen Erkut ÇİFTÇİ çalışmalarına 4 yıldır ara vermeden devam ediyor.
Sosyal Medyada Uyuşturucu Logosu Paylaşanlara 5 Yıl Hapis Cezası!
Sosyal Medyada Uyuşturucu Logosu Paylaşanlara 5 Yıl Hapis Cezası! Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Seydioğulları, uyuşturucuyu simgeleyen, esrar logosu gibi resimlerin sosyal medyada kullanılmasının suça tabi olduğunu belirtti.
Meteoroloji Uyardı! Marmara´ya Cuma ve Cumartesi Günü Yağışlı Hava Geliyor
Meteoroloji Uyardı! Marmara´ya Cuma ve Cumartesi Günü Yağışlı Hava Geliyor Meteoroloji´nin yaptığı son tahminlerine göre, 18 ve 19 Mayıs´ta Marmara´nın doğusu ve batısında, sağanak yağış görülecek.
Samsunlu Başkan´ ın Acı Günü
Samsunlu Başkan´ ın Acı Günü Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara, eşinin ani ölümüyle büyük acı yaşadı
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR