Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim | Arşiv
Foto Galeri Video Galeri Editörler İletişim
10 Nisan 2020 Cuma
FİNANS TÜRKİYE EKONOMİ HABER DÜNYA HABERLERİ YAŞAM SAĞLIK TEKNOLOJİ-BİLİM MAGAZİN TARİH KADIN SPOR KİTAP
FİNANS ile ilgili haberler
Akraba Tavsiyesiyle Girdiği İşte 7 Ülkeye İhracat Yaptırıyor
Akraba Tavsiyesiyle Girdiği İşte 7 Ülkeye İhracat Yaptırıyor Çorum’da kimyager yakının tavsiyesi üzerine tıbbi ve aromatik bitki işleme sektörüne giren Osman Ocaklı, 7 ülkeye ihracat yapıyor.
Dolarda İlk Yaşandı!
Dolarda İlk Yaşandı! Sirkülasyondaki 100 dolar sayısı tarihte ilk kez 1 dolarları aştı
Otomobilde Renault, Ticaride Ford Tercih Edildi
Otomobilde Renault, Ticaride Ford Tercih Edildi Türkiye´de bu yılın ocak-haziran döneminde en fazla satılan otomobil markası Renault olurken, en çok satılan hafif ticari araç markası da Ford oldu.
İtalya´dan Zeytin Sıkma Makinesi İstedi, Gelmeyince Kendisi Üretti
İtalya´dan Zeytin Sıkma Makinesi İstedi, Gelmeyince Kendisi Üretti İtalya´dan istediği zeytin sıkma makinesinin zamanında teslim edilmemesine kızan Balıkesirli mühendis, kapasite, fiyat ve donanım bakımından daha avantajlı bir makine yaptı. Yaklaşık 1 ayda ürettiği makinenin ihracatına da başlandı.
Dünyada İlk Kez Klasik Bir Banka ´Bitcoin ATM´si Uygulaması Başlattı
Dünyada İlk Kez Klasik Bir Banka ´Bitcoin ATM´si Uygulaması Başlattı Filipin ticari bankası ´Union Bank of Philippines´, kriptopara ATM uygulaması başlattığını duyurdu.
Şarj Sorunu Yakın Gelecekte Tarih Olacak
Şarj Sorunu Yakın Gelecekte Tarih Olacak
Günümüz teknolojilerinin önündeki en önemli engellerden biri olan batarya ve şarj sorunu yakın zamanda çözülüyor. Kanadalı teknoloji şirketi CVMR, geliştirdiği yeni pil teknolojisi sayesinde lityum pillere oranla 5 kat daha fazla enerji depolayan magnezyum bazlı şarj edilebilir piller üreterek önemli bir AR-GE çalışmalarına imza attı.
Enflasyonun Üstünde Kira Artışına Önlem
Enflasyonun Üstünde Kira Artışına Önlem Kira artış oranlarında Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi yerine Tüketici Fiyat Endeksi´ndeki 12 aylık ortalamaların dikkate alınmasına yönelik düzenleme, ilgili taraflarca olumlu karşılandı. Kira dönemlerinde uygulanacak bedele ilişkin anlaşmaları, bir önceki kira yılında TÜFE´deki 12 aylık ortalamalara göre değişim oranını geçmemek koşuluyla geçerli olacak. Buna göre, kira artış oranlarında yüzde 33,64 yerine yüzde 16,33 oranı baz alınacak.
Kredi Kartı Borç Yapılandırırken Bunlara Dikkat
Kredi Kartı Borç Yapılandırırken Bunlara Dikkat Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kart borcunu ödemekte güçlük çekenlere Ziraat Bankasından kredi kullandırılarak kart borçlarının kapatılacağı müjdesini duyurmuştu. Ardından Ziraat Bankası, kredi kartı borçlusuna 24 aya kadar aylık yüzde 1,10 ve 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faizle bireysel ihtiyaç kredisi kullandıracağını bildirdi.
2019´da Hayatımızda Neler Değişecek?
2019´da Hayatımızda Neler Değişecek? 2018 yılının bitmesine sayılı günler kala milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren bir çok düzenleme ve proje için de takvim işlemeye başladı. 2019´da alışverişlerde poşetlerden ücret alınmasından adil kullanım kotasının kaldırılmasına, çeyiz hesabında ilk ödemelerden esnafa işsizlik maaşına kadar bir çok yeni düzenleme hayata geçirilecek. Öte yandan Atatürk Havalimanı´nın taşınması ve çılgın proje Kanal İstanbul´un temelinin atılması gibi kritik projelerde de 2019 önemli yer tutacak.
Çalışanlar Dikkat! Tazminatınızı Kaybedebilirsiniz
Çalışanlar Dikkat! Tazminatınızı Kaybedebilirsiniz 20 yıllık bir çalışan, işverenine ihtarname çekerken usulüne uygun davranmadığı ve alacaklarını tek tek yazmadığı için tazminat hakkını kaybetti. İhtarnamede talep edilen tutarı aşan prime ilişkin yerel mahkeme kararı da Yargıtay´dan döndü.
Yatırımcılar, Hazinenin Yarın Yapacağı Altın ve Döviz Tahvili İhracına Odaklandı
Yatırımcılar, Hazinenin Yarın Yapacağı Altın ve Döviz Tahvili İhracına Odaklandı Hazine ve Maliye Bakanlığı, 17-21 Aralık tarihleri arasında talep toplama yöntemiyle euro ve dolar cinsinden devlet tahvili ihracı gerçekleştirilecek. Ayrıca Türkiye genelinde, Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası talep toplama işlemleri ve ihracı gerçekleştirilecek.
Demir Kesen Bıçağa Talep Patladı
Demir Kesen Bıçağa Talep Patladı Sivas´ta bir bıçak ustasının, boy ve el ölçülerine göre kişiye özel ürettiği, jandarma ve polis özel harekatta görevli güvenlik güçlerince de tercih edilen demir kesen bıçaklara gurbetçi vatandaşlar yoğun talepte bulunuyor.
Güne Nasıl Başladı...Dolar Ne Kadar?
Güne Nasıl Başladı...Dolar Ne Kadar? Dolar/TL Türkiye´de 3.çeyrek büyüme verilerinin beklendiği haftanın ilk işlem gününe 5.3094 TL seviyesinden başladı.
Dolar Ne Kadar? 28 Kasım Dolar Yorumları
Dolar Ne Kadar? 28 Kasım Dolar Yorumları Düşüş seyrine devam eden dolar kuru, 28 Kasım 2018 gününe nasıl başladı? İşte ilk rakamlar... Petrol fiyatlarında son dönemde gözlenen düşüşün de desteğiyle dolar/TL bu sabah güne 5.26 seviyelerinde başladı.
Sıfır Otomobiller 30 Bin Lira Ucuzladı, İkinci Eli Vurdu!
Sıfır Otomobiller 30 Bin Lira Ucuzladı, İkinci Eli Vurdu! Yapılan ÖTV ve yıl sonu indiriminin ardından fiyatları 10 ile 30 bin lira arasında düşen sıfır otomobiller, ikinci el piyasasını vurdu.
Binlerce Çalışanı İlgilendiren Karar! Bunu Yaptı, İşinden Oldu
Binlerce Çalışanı İlgilendiren Karar! Bunu Yaptı, İşinden Oldu İngiltere Başkonsolosluğu´nun özel güvenlikçisi bahşiş aldığı için işinden oldu, Yargıtay ise bahşiş almanın Türk örf geleneklerinde olduğuna, hediye kabul etmeme yasağına aykırı olmadığına hükmederek konsolosluğu haksız buldu.
Bakan´dan Kırmızı Et Açıklaması
Bakan´dan Kırmızı Et Açıklaması Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Ben önümüzdeki 4-5 ay ette ithallik bir durum görmüyorum. Önümüzdeki 4-5 ay boyunca Türkiye´nin stokları bol bol yeterli. Türkiye´nin 4-5 ay boyunca ithal etle ilgili bir problemi yok gibi gözüküyor." dedi.
2019 Yılında Denetİmler Başlıyor! Maaşı Düşük Gösteren Yandı
2019 Yılında Denetİmler Başlıyor! Maaşı Düşük Gösteren Yandı 2019 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu´nun denetimleri artacak. SGK, sigorta primlerini gerçek ücretlerinden düşük seviyede yatıranlar için harekete geçiyor.
2019´da Vergi, Ceza ve Harçlar Ne Kadar Artacak?
2019´da Vergi, Ceza ve Harçlar Ne Kadar Artacak? TÜİK verilerine göre vergi, ceza ve harçların bir sonraki yıl ne kadar artacağını gösteren yeniden değerleme oranı yüzde 23.73 oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından değişiklik yapılmazsa 2019 yılı başından itibaren vergi, ceza ve harçlar yüzde 23.73 oranında artacak
Binlerce Çalışanın Beklediği ´İşsizlik Maaşı´ Kararı
Binlerce Çalışanın Beklediği ´İşsizlik Maaşı´ Kararı İşsizlik maaşı alabilmek için son 120 gün “sürekli” çalışma koşulunun esnetileceği belirtilmişti. İş değişikliği sırasında 1 gün boşluğu bulunan binlerce kişi, işsizlik maaşı alamıyor. Eylem planındaki yasal düzenleme hayata geçirilirse, işsizlere can simidi olacak. Şimdi gözler hükümette...
KDV ve ÖTV İndirimleri Yürürlüğe Girdi
KDV ve ÖTV İndirimleri Yürürlüğe Girdi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı, bazı ürünlerde KDV ve ÖTV indirimine gidilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Krizin Faturası Cebi Yakacak! Kartlarla İlgili Değişiklik
Krizin Faturası Cebi Yakacak! Kartlarla İlgili Değişiklik Ağustos ayında başlayan ABD´nin ekonomik saldırısı Türkiye´deki ekonomiyi etkilemeye devam ediyor. Kur krizi nedeniyle bir çok sektör zor günler yaşarken ithal edilen her ürün birer birer zamlanıyor. Hükümet üyeleri ve hükümet medyası her ne kadar krizin sade vatandaşı etkilemeyeceği konusunda açıklamalar yapıyor olsada kur krizi vatandaşı etkilemeye devam ediyor.
3600 Günle Emekli Olunabiliyor! İşte Şartlar
3600 Günle Emekli Olunabiliyor! İşte Şartlar Son yıllardaki düzenlemelerle emeklilik yaşı ve prim şartı yükseldi. Ancak bazı istisnalar var. Özellikle 1999´dan önce işe başlayan SSK´lılar 15 yıl sigortalı olup 3600 gün prim ödemişse emeklilik hakkı kazanabiliyor.
ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT! PLAKALARINDA YENİ DÖNEM BAŞLADI
ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT! PLAKALARINDA YENİ DÖNEM BAŞLADI Yeni dönem akıllı araç plakaları sayesinde artık aracınızı, rahatlıkla park edebileceksiniz. Nasıl mı? Gelin birlikte bakalım..
27 Bin Liramız Cepte Kalacak
27 Bin Liramız Cepte Kalacak Ziraat Bankası´nın öncülük ettiği kampanya kapsamında konut kredisi faiz oranlarının aylık yüzde 0,98´e düşürülmesi sonucu kredi kullanan vatandaşlar, geri ödemelerde yüzde 22,2 kâr edecek.
2018 Mayıs Ayı Otomobil Kampanyaları Belli Oldu
2018 Mayıs Ayı Otomobil Kampanyaları Belli Oldu Otomobil alacaklar için 2018 Mayıs ayı otomobil kampanyaları belli oldu. İşte yeni araç alacaklar için indirimli kampanyalar...
Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu? 4 Mayıs Çeyrek Altın Fiyatları
Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu? 4 Mayıs Çeyrek Altın Fiyatları Altının gram fiyatı, dolar kuru ve altının ons fiyatındaki değer kazançlarının etkisiyle 179,2 lira seviyelerinde dengelendi.Kapalıçarşı´da çeyrek altın 293 lira, Cumhuriyet altını da 1.196 liradan satılıyor.
Doların Ateşi Yükseldi
Doların Ateşi Yükseldi S&P´nin Türkiye´nin kredi notunu düşürme kararının ardından kur 4.16 seviyesini gördü.
Seçimde Görev Alana 306 TL
Seçimde Görev Alana 306 TL 24 Haziran’da gerçekleştirilecek erken seçimde görev alacak yaklaşık 2 milyon kişi için yapılacak ödemeler belirlendi.
Çalışma Bakan´ından ´Kıdem tazminatı´ açıklaması
Çalışma Bakan´ından ´Kıdem tazminatı´ açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kıdem tazminatı konusunun ortak akıl ile birlikte çözülebileceğini, "Yaptık, oldu" şeklindeki bir modelden kimsenin memnun olmayacağını söyledi.
Radar Denetimlerinde Yeni Dönem Başladı
Radar Denetimlerinde Yeni Dönem Başladı Radar denetimlerinin sürücüler tarafından daha kolay fark edilmesi amacıyla Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından "Dikkat, radar aracı" yazılı otomobiller ile daha büyük ebatlardaki yeni uyarı levhaları hazırlandı.
Araç Sahipleri Dikkat! Motorine İndirim Geliyor
Araç Sahipleri Dikkat! Motorine İndirim Geliyor Son günlerde akaryakıta gelen zammın ardından motorine bu hafta gelecek zam 10-14 kuruş aralığında kalabilir. Nedeni ise ABD’de petrol stokunun beklentiden çok azalması nedeniyle motorin endeksinin 648 dolara çıkması.
Bugün Başladı! Yumurta Alırken Buna Dikkat!
Bugün Başladı! Yumurta Alırken Buna Dikkat! Organik, köy, doğal ve serbest gezen tavuk yumurtası gibi farklı ifadelerle satılan yumurtalarla ilgili çok sayıda şikayet gelmesi üzerine bugünden itibaren yumurtalara yetiştirme metodu zorunluluğu geliyor.
İstanbul´da Ayın Zam Şampiyonu Karnabahar Oldu
İstanbul´da Ayın Zam Şampiyonu Karnabahar Oldu İTO verilerine göre; İstanbul´da karnabahar Mart ayında zam şampiyonu olurken fiyatı en fazla düşen ürün ise bakla oldu.
İşte Açıklanan Enflasyon Rakamlarının Piyasalara Etkisi!
İşte Açıklanan Enflasyon Rakamlarının Piyasalara Etkisi! Beklentilerin hafif üzerinde gelen enflasyon rakamları piyasalar üzerinde herhangi bir etki yaratmadı.
Mart ayı enflasyon rakamları açıklandı
Mart ayı enflasyon rakamları açıklandı Piyasaların merakla beklediği mart ayı enflasyon rakamları belli oldu. TÜİK verilerine göre mart ayında enflasyon aylık bazda yüzde 0,99 artış kaydederken yıllık enflasyon ise yüzde 11,14 oldu.
İstifa eden de kıdem tazminatı alacak! İşte şartlar
İstifa eden de kıdem tazminatı alacak! İşte şartlar
İşyerinden kendi istifa edenlerede kıdem tazminatı hakkı geliyor. Bu hakkı kazanmaları için belli kriterler var. 9 Eylül 1999’dan sonra ilk kez işe girenler Eylül 2019’dan itibaren 7000 gün primi doldurmuşlarsa tazminatlı ayrılabilecek. Eylül 2024’ten itibaren ise 25 yıl sigorta ve 4500 günü dolduran herkes bu hakkı kullanabilecek.
Ekonomiye yeni can
Ekonomiye yeni can Başbakan Yıldırım, esnaftan inşaat sektörüne kadar geniş bir alanda ekonominin canlanmasına katkı sağlayacak çalışmanın sonuna gelindiğini söyledi. Yıldırım, yarın açıklanacak büyüme verisinin ise yüzde 7-7.5 seviyesinde olacağını dile getirdi.
Gelir testine girenlerin GSS borcu siliniyor! Son tarih 2 Nisan
Gelir testine girenlerin GSS borcu siliniyor! Son tarih 2 Nisan GSS borcu olan vatandaşların gelir tesine girmeleri halide borcu silinecek. 2 Nisan´da bu süre doluyor.
Ekonomi Bakanı Zeybekci´den yatırımcılara müjde
Ekonomi Bakanı Zeybekci´den yatırımcılara müjde Ekonomi Bakanı Zeybekci, "En kısa sürede tekstil ve konfeksiyonda yatırımlar artık teşvik kapsamına alınacak." dedi.
Memur anne-babaya yarı zamanlı çalışma geliyor
Memur anne-babaya yarı zamanlı çalışma geliyor İşçiler için getirilen yarı zamanlı çalışma sisteminin memurlara da getirilmesi için çalışmalar başlatıldı. Başbakanlık´a gönderilen düzenleme kapsamında talep ya da ihtiyaca göre mesai saatleri değişebilecek.
İŞKUR kurslarına katılan annelere 400 lira bakım desteği
İŞKUR kurslarına katılan annelere 400 lira bakım desteği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2-5 yaş arasında çocuğu olan kadınların İş-Kur’un İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim kurs ve programlarına katılan kadınlara 400 TL çocuk bakım desteği müjdesi verdi.
Erken emekli olabilirsiniz! SGK´dan müjde geldi
Erken emekli olabilirsiniz! SGK´dan müjde geldi İlk işe girişte birçok kişinin sigortası yapılmıyor. Bu nedenle yasa, primi eksik yatana ya da sigortası yatırılmayana ´hizmet tespit davası´ açabilme hakkı tanıyor. Bu yolla binlerce kişi emekliliğiöne çekildi.
En yüksek maaşlı 10 meslek
En yüksek maaşlı 10 meslek En yüksek maaşlı 10 meslekYeni bir yıla sayılı günler kaldı. Belki de yeni yılda hayatında yeni sayfa açmak isteyen sessiz kalabalık grupta mısınız? O zaman bu listeye bir göz atmak karar almanıza yardım edebilir. İşte kazançlarına göre meslekler…
Dolar Yeni Rekor Kırdı
Dolar Yeni Rekor Kırdı Dolar Yeni Rekor KırdıABD´deki başkanlık seçimlerinin ardından 3.3004 TL ile tarihi zirvesine çıkan dolar, 3.3124 lira ile yeni tarihi zirveyi test etti.
Altının Onsu 3 Haftanın En Yükseğine Çıktı! Çeyrek 208 Lira
Altının Onsu 3 Haftanın En Yükseğine Çıktı! Çeyrek 208 Lira Altının ons fiyatı, bugün de pozitif bir seyir izleyerek 1.352,8 dolar ile yaklaşık 3 haftanın en yüksek seviyesini gördü. Çeyrek altın da serbest piyasada 208 lira.
  1     2  
EDİTÖRDEN
FTEKONOMİ FT EKONOMİ
İHANET DE GELİNEN EN SON NOKTA !!!
Takip Et:
EN ÇOK OKUNANLAR
Bugün Dün Bu Hafta Bu Ay
SON YORUMLANANLAR